gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kolayca yapabileceğim mantı tarifi var mı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Evde kolayca mantı yapmak istiyorum ama var mı böyle bir tarif, yoksa mantı her zaman zormudur?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kolay Mantı Malzeme : 500 gram un su ve tuz
    İçine : Kıyma
    1 adet soğan
    Maydanoz

Kolay Mantı Yapılışı : Kıymaya soğanı rendeleyip maydanozu ince ince kıyın. Tuz, karabiber ve pul biber atın karıştırın.
    Hamuru da yoğurup tezgahın üzerinde açın. Çok ince olmasın.Açtığınız yufkayı çay bardağının ağzıyla yuvarlak yuvarlak kesin ortalarına iç koyup yarım ay şeklinde kapatıp kenarlarını parmaklarınızla bastırarak yapıştırın.

Tencerede su kaynatıp, yaptığınız mantıları içine atıp haşlayın. mantılar suyun yüzüne çıkınca pişmiş demektir.Sarımsaklı yoğurtla karıştırıp tabaklara koyun. Sonrada üzerine yağda kızdırılmış pul biber gezdirin.

Kolayca yapabileceğim mantı tarifi var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mama sandalyesi tavsiyeleriniz var mı

mama sandalyesi tavsiyeleriniz var mı

kızlar beebğim yeni yeni emeklemeye başladı ben mama sandalyesi almak istiyorum. Han gi markayı nereden alabileceğim konusunda yardımınızı rica ediyorum. Varmı tavsiyeleriniz.
  2. Şipşak Kolay Pasta Tarifleri İsteyen Var mı ?

Şipşak Kolay Pasta Tarifleri İsteyen Var mı ?

kolay pasta çeşitleri kolay pasta tarifleri Bazen çatkapı misafir gelir hani melekler :) Ya da bir telefon açarlar ve birkaç saate sizdeyiz derler. Aslında gelen çok yakınımsa sorun yok ancak değilse işte ona kızıyorum doğrusu. Siz siz olun çok samimi olmadığınız yere en az 1 gün önceden haber verin, hatta 2 gün en iyisi. Şimdi konumuza geri dönelim ve zamansız gelen misafirleriniz için...
  3. Kolay Zayıflama Çayları tarifleri var mı?

Kolay Zayıflama Çayları tarifleri var mı?

Ben son iki ayda tam 8 kilo aldım ve bu aldığım kiloları kesinlikle vermek istiyorum ama nasıl vereceğimi bilmiyorum acaba bu zayıflama çayları işe yarar mı lütfen bana evde kendi yapabileceğim Kolay Zayıflama Çayları tarifleri verin.
  4. Kolay Zeytinyağlı Kereviz tarifi var mı

Kolay Zeytinyağlı Kereviz tarifi var mı

Merhaba arkadaşlar eşim kereviz yemeklerini çok seviyor ve bende sizden Kolay Zeytinyağlı Kereviz yemekleri tarifi istiyorum bu isteğimi yerine getirirseniz çok sevinirim.
  5. Evde Kolayca Yapabileceğiniz Çikolatalı Meyveli Waffle Tarifi...

Evde Kolayca Yapabileceğiniz Çikolatalı Meyveli Waffle Tarifi...

Çikolatalı Meyveli Waffle Tarifi Oktay Usta'dan Çikolatalı Meyveli Waffle Tarifi Oktay Usta evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir waffle tarifi sunuyor. İşte çikolatalı meyveli waffle..Bence yaptığınız zaman çocuklar ve eşiniz bayılarak yiyeceklerdir...:)Deneyeceklere şimdiden kolay gelsin artık bir tabakta bizim için getirirsiniz heralde ..:utan: Malzemeler: 3 yumurta 1,5 su...

Sayfayı Paylaş