gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Koldaki kırmızı lekeler

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

koldaki kırmızı lekeler koldaki kırmızı lekeler, noktalar, neden çıkıyor, nedenleri, sebepleri, nasıl geçer, tedavisi hakkında bilgiler burada arkadaşlar

Cilt kanseri belirtileri olabilecek bir risk, kollarda ki kırmızı lekeler, noktalar...
    Sevgili Melek'lerim; bu makalemizde, bu konuya dair bilgiler sunuyoruz sizlere...

Düzensiz sınırları olan küçük bir lezyon (yara, bere) ve vücutta veya kol ve bacaklarda kırmızı, beyaz, mavi veya mavi-siyah lekeler gibi birçok belirti cilt kanserinin habercisi olabilir.

Cilt kanserinin belirtileri
    - Cildin herhangi bir yerinde rengi inci beyazından siyaha kadar değişen yumru veya lezyonlar,
    - Avuç içi, ayak tabanı, el ve ayak parmaklarının uç kısımlarında koyu renkli lezyonlar,
    - Güneşe maruz kalmış cilt üzerinde daha koyu renkli beneklerle birlikte geniş kahverengimsi lekeler,
    - Cildin herhangi bir yerinde kırmızımsı mor lekeler,
    - Ayak parmakları veya bacakta mor-kahverengi veya koyu mavi nodüller,
    - Yüz, kulak veya boyunda inci gibi veya mumlu gibi yumru veya şişler,
    - Göğüs veya sırtta düz, ten rengi veya kahverengi yara izine benzer lezyonlar,
    - Yüz, kulaklar, boyun, eller veya kollarda pullu veya kabukla kaplı yüzeyi olan düz lezyon veya kırmızı nodul,
    - Herhangi bir bende görülen değişiklik veya iyileşmeyen bir yara.

Cilt kanserinin riski faktörleri

Kadın ve erkeklerde kızıl saç, açık cilt rengi veya gözlerin mavi olması; çocuklukta ciddi güneş yanığı olması; ailenin geçmişinde doğum lekeleri veya benler (displastik nevüs doğumda mevcut ben oluşumu sendromu.)

Cilt kanserinin check-up kuralları

Eğer yukarıda sıralanan uyarıcı belirtilere sahip herhangi bir cilt lezyonunuz varsa doktorunuza danışınız.

Koldaki kırmızı lekeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kırmızı Lekelerden Kurtulma Yolları

Kırmızı Lekelerden Kurtulma Yolları

yanaktaki kırmızılık yanaklardaki kırmızılık lekelerden kurtulmanin yollari yanaklarda kırmızı lekeler yanakta kırmızı leke Genellikle yüzde meydana gelen bu lekeler, kılcal damarların genişlemesi sonucu ortaya çıkar. Bu*runda, alın bölgesinde ve yanaklarda sıkça rastlanır. Bunun için; a) Bir tutam asma yaprağı bir kaba konulur. Yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra temiz...
  2. Ciltte kırmızı lekeler neden oluşur anlamı nedir

Ciltte kırmızı lekeler neden oluşur anlamı nedir

Cildimde bugün baktım kırmızı kırmızı lekeler oluşmuş, bu tam olarak neden olur doktora gideceğim ama önden bir araştırma yapayım dedim.
  3. Ciltte Oluşan Kırmızı Lekeler

Ciltte Oluşan Kırmızı Lekeler

ciltte oluşan kırmızı lekeler, neden olur, sebepleri, nedenleri, nasıl geçer, tedavisi hakkında genel bilgiler burda melekler ciltte oluşuveren kırmızı lekelerin bir çok anlamı olabilir ve en kısa zamanda doktora gidilmelidir bu tür lekelere neden oluşur sizler için araştırdık Genellikle yüzde meydana gelen bu lekeler, kılcal damarların genişlemesi sonucu ortaya çıkar. Burunda, alın...
  4. Deri koltuk ve kırmızının buluşması

Deri koltuk ve kırmızının buluşması

Deri koltuk modelleri kırmızı dekorasyon Kırmızı dekorasyon ve deri koltuk çok uyumlu duruyor ve mekanı şık gösteriyor. Çok modern bir salon olmuş.
  5. Kırmızı sivilce lekeleri

Kırmızı sivilce lekeleri

Benim yüzümde kırmızı sivilce lekeleri var iki aydır geçmiyor 5 tane cildiyeye gittim bi fayda göremedim nolur kesin çözüm bilen varsa yardımcı olun çok kötü durumdayım psikolojim çok bozuldu

Sayfayı Paylaş