gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

Kolera - Herkesin Bir Suçu Var

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

(Sagopa Kajmer & Kolera)~ Sagopa ~ verse:Canını yakacak eller uzatıyorlar insanlar.kaç rüyanı yakaladın? ben bir kaçını ama soyut.kolunu jiletin keskinliğiyle keser birisi yazar kolunaben vücuduma değil yapraklarıma yazıyorum.ben hep o küçük çocuğu düşünerek yazıyorumhiç de mutlu değildi ve ayna karşısında çekingensahipliği zayıf bir bedene sığdırılmış güçburnunu sürtmekten, iyinin kokusunu almam güç.turnanın gözünden vurmak için zamana ihtiyaç varmişhedefim başkalarının da hedefiymiş, neymiş işim zormuş.tüm bunları kim uydurmuş. eğilip nasihat veren ağizlar kokmuştanışlarımın gülümsemesi hafızamda kayıtlıdıryapmacık bir gülücük atma anında anlaşılırşeytanin gücü yanında çelimsiz bir savaşçısınmelek olmaya kalkma kötüye çok yabancısınbugün senin için hayat bitiktir ama yarin?...yumruk yemek istemiyorsan tadını sakla tokadın.güneş soğuk,yağmur sıcaktır ya ferde bazen acını yaşamayanla durmak zaman katliamı zaten. Nakarat:hepimiz sorumluyuz herkesin bir suçu varzaman aşımına uğrar yada hışımına rastlarbunun için gözün ağlar kafan duvara da toslaryazık o kadar dost var, inandıklarımızın arasında çok fark var. ~ Kolera ~ verse:Anlayamadılar anlattıklarımda mana var içlerinde mağaralar haklisin birazcık darraydan çıkmış kara tren birbirine girmiş katartaşıdığı bayrak altında ezilmez bu alemdarbabam ağzı bozuk olandan haz etmezbaba bu kez affet ama bunların hepsi ayni bokbenim bunlara karnım tok arafta yüz kömür koken korktuğum şey demek ki kaybedeceğim bir şey yokherkesin bir itibari vardı bence kendincekonuşmaların artı yüzünde veren seni ele2 elim arasında kafam daldım amma derinlereorada bir kalem buldum yazdım en zekilerebana kafayı takmasın facialaryoksa koluna beni takar onun eşi olmak istememzüğürtleyince tüccar eski defterleri açarkalır naçar, yine beni bulsun istememkonuşurken senden fazla teklemem vaktim yok dinlenemem ki benbozdu kendini aslı demek verem oldu keremben pineklemem lafa tutma beni yürüyorumgir dünyana sürgülen.

Kolera - Herkesin Bir Suçu Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kolera - Şahit Varsa Konuşsun

Kolera - Şahit Varsa Konuşsun

SAGO VERSE: KUZULAR İÇİN AĞLAYAN KURTLARDA VARDIR HAYATTA. ELİN ELİNDEN ÜSTÜN GELEBİLİR ORTAYA KOYDUĞUN KANITLA SANA ULAŞABİLECEK KADAR UZUN BOYUM YOK ALLAH'IM ONLARA ATEŞ ETMEDEN ÖNCE ATEŞ SESİNİ DUYMALIYIM. BU ŞEHRİN YERLİLERİ TARAFINDAN KANDIRILDIM. ADIM YABANCI, SEN YOLCU BEN HANCI. MÜZİĞİM DENEYLERİMİN MIRILDANIŞI. ADIM DİLİNE BAHŞİŞ, FIRAD-DİCLE GÖZÜMÜN YAŞI DUYGULARIM SÜKUN MAKAMI....
  2. Kolera - Bir var Bir Yok

Kolera - Bir var Bir Yok

(Sagopa Kajmer & Kolera) Nakarat: Birgün siyah renge sor hep karanlık içini yakar bembeyazdım kirlendim, taşlandım yuhlandım bittim birgün al sancımı çek gör!... Sinmiş içine kapanmış ağlar bir var bir yok bedenim, tercihimde hakkım yatar Sagopa Verse: Gökyüzünden baktığımda insan karınca görünür yerden yükseldikce cüssen giderek küçülür bugün esen rüzgarlar zerrelerimi aldı benden...
  3. Kolera - Bir Dilek Hakkı

Kolera - Bir Dilek Hakkı

Ben Esen rüzgarla geldim bir Eylül günü Ağaçtan düştüm bu asfalta terkedildim Bir yanlızım , yanlızlığımı paylaştım Paylaştıkça yanlızlaştım İlkokulda arkadaştım lisede şeytanlaştım Çünkü şeytanla tanıştım saflık benden güçlü bir zaman Ben de güçtüm gel zaman git zaman Kolo mübarek olsun gazan burda olsa da ahirette olmasın tasan Her an kırılmaya hazır bir biblo gibiyim köşemde Üzülürüm renkli...
  4. Kolera - Bir Bilsen

Kolera - Bir Bilsen

hakkımda konuşulur ama şahsiyetim bilinmez bir ganimettir ciğerinden geçen her nefes gitti giden hiç gidenden var mı ses biri yer biri bakardı öyle koptu kıyamet büyüklük göstermekti küçüklüğe alamet görünüyor ruhunun çirkin köşeleri öyle güzelsin ki hala elmasın çamurlu hali parlamadığını fark ettin oldu akıl balii böyle dosta malüm olur alemin tüm halleri yalnız kalınabilen bir yer var mı...
  5. Kolera - Avam Bir Kurgu

Kolera - Avam Bir Kurgu

VERSE1 GÖRÜNTÜLER PEK FLU BUGÜN HETEROJEN BİR KÖRDÜĞÜM ALDI YANINA İYİ BİR TAKVA HER ÖLÜMLÜ TADTI BİR ÖLÜM GİRME KANIMA SUS BİR HATTA ÇİFT TARAFLI HIRSA KAPALI TARİFİ YOK LÜGATTA KIRPIK HİLE TAŞIDI MİMİKLERİNDE İNSAN CANLISI NEKADARDA DOSTHANE YERİNDEYSE ACİZ KALP BASINCI BANA DÖNÜK AĞIR BİR SUÇLAMA TÜFEKLERİMİ TEMİZLE YAĞLA KALKIŞ İZNİ ALAMADI AKLIM O ANDA TIRNAK YEDİREN VAKKA BUYURUN...

Sayfayı Paylaş