gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Kolesterol genleri kalp hastalıklarından koruyor

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Her üç kişiden birinin kalp hastalıklarına karşı koruyucu genlere sahip olduğu bildiriliyor. [​IMG]İngiliz ve Hollandalı bilim adamlarınca 147 bin kişi üzerinde yapılan araştırmanın, CETP geninin bazı çeşitlerinin iyi kolesterol düzeyinin artırabileceğini ortaya koyduğu kaydedildi. İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye göre, Amerikan Kalp derneği dergisinde yayınlanan araştırma, bu çeşit genlere sahip olanlarda kalp krizlerinin yüzde 5 oranında azaldığını ortaya çıkarttı.
    University College London’dan Dr. Aroon Hingorani’nin araştırmanın neden sonuç ilişkisi hakkında önemli bir ipucu verdiğini ve daha iyi anlaşılabilirse, CETP genini etkileyecek ilaçların geliştirilebileceğini kaydettiği bildiriliyor. (netgazete)

Kolesterol genleri kalp hastalıklarından koruyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeytinyagi kalp ve kanserden koruyor

zeytinyagi kalp ve kanserden koruyor

Zeytinyağı kalp ve kanserden koruyor Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bike Kocaoğlu, zeytinyağının insanları kanserden koruduğunu söyledi. Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde ‘4. Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’nde zeytinyağının yararları üzerinde duruldu. Zeytinyağının insan sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Kocaoğlu, “Mide sağlığı ve cilt için...
  2. antep fistigi kalp rahatsizliklarindan koruyor

antep fistigi kalp rahatsizliklarindan koruyor

Antep fıstığı kalp rahatsızlıklarından koruyor Baskın düzeyde tekli doymamış yağ asitleri içeren Antep fıstığının, kalp rahatsızlıklarıyla ilişkilendirilen risk faktörlerini indirgemede olumlu sonuçlar gösterdiği bildirildi. Celal Bayar Üniversitesi Akhisar Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Tokuşoğlu, “Yeşil Altın: Antep fıstığı Teknolojisi, Kimyası ve Kalite Kontrolü” konulu...
  3. Emzirme Anneyi Kalp Hastalıklarından Koruyor

Emzirme Anneyi Kalp Hastalıklarından Koruyor

sağlığımı koruyorum Bizler yaratılış itibariyle kendi vücudumuzu savunacak silahlara sahibiz.Bakın bebeklerimize o çok sağlıklı sütümüzü verirken bir yandan da kendi sağlığımızı koruyoruz. Emzirme Anneyi Kalp Hastalıklarından Koruyor ABD'DE YAPILAN ARAŞTIRMADA, BEBEĞİNİ EMZİREN KADINLARDA KALP HASTALIKLARI, DİYABET, YÜKSEK TANSİYON VE FELÇ RİSKİNİN AZALDIĞI BELİRLENDİ -HÜ TIP FAKÜLTESİ...
  4. Yanlış Beslenme Hastalık Genini Aktifleştiriyor

Yanlış Beslenme Hastalık Genini Aktifleştiriyor

yanlış beslenme, beslenme hataları yanlış beslenme ve hastalıklar, beslenmedeki hatalarımız, nasıl beslenmeliyiz, beslenme rehberi Beslenme insan hayatında çok önemli rol oynar.. İnsan genetik haritası çözüldü! Yanlış beslenme hastalık genini aktif hale getiriyor! 21. Yüzyılın kurtarıcı anahtarı nutrigenetik tıp Daha kaliteli bir yaşam için nutrigenomik Yediğiniz besinlerin, geleceğinizi...
  5. kolesterol hastalığı diye birşey yokmu?

kolesterol hastalığı diye birşey yokmu?

Ben anlamıyorum bazı doktorlar kolesterol var diyor bazıları yok diyor. Şimdi kolesterol hastalığı diye birşey varmı yokmu? Kafam karıştı doğrusu..:S

Sayfayı Paylaş