gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Kolide teslim edilen bebkler

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

Koli...

Bebeler öldu.

Kolide verdiler.

*

Soru şudur aslinda:

"Nasil verilmesini isterdiniz?"

*

Mesela, kolide degil, kucuk boy tabutta verseler, vicdanimiz rahat mi edecek? Ya da ne bileyim, ceset torbasina koysalar, ustune bir de kurdele baglasalar, "bravo hastaneye" mi diyecegiz? Pit pit atmaya gayret ederken o minik yurekler, hijyene dikkat etmemisiz de, cansiz bedenini koliye koyunca mi hijyene dikkat edesimiz geldi?

*

Birbirimizi kandiriyoruz...

Bari kendimizi kandirmayalim.

*

Sorumlularin yakasina yapisip, bebelerin sakir sakir olmesinin hesabini sormayan bir millet, kolinin hesabini sorma hakkina sahip midir?

*

Hatirlayin...

2 yil once mansetlerdeydi.

Edirne'de 8 bebe oldu.

Manisa'da 2 bebe oldu.

Kayseri'de 7 bebe oldu.

İstanbul'da 5 bebe oldu.

Kimini biskuvi kolisinde, kimini ilac kolisinde vermediler mi?

*

O bashekimler, o saglik mudurleri yerinde degil mi bugun? İnanin, utanip arastirmadim, cogunun terfi etmis oldugunu gormemek icin... O gunku saglik bakani, bugunku saglik bakani degil mi? Aileden sorumlu bakan?

*

Komur alan.

İhale kapan.

Alkis tutan.

Kacirma gozunu...

Sana soruyorum.

Yilmaz OZDIL
    Hurriyet / 07.08.2008

Kolide teslim edilen bebkler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebklerde pişik

bebklerde pişik

bebek pipisinde kızarıklık bebeğin pipisinde kızarıklık bebeklerin bebeklerde pipide erkek bebeklerde pipide Pişik neden olur? Yeni doğan bebek, tuvalet kontrolünü hayatının ilk dönemlerinde yapamaz; idrar ve dışkısını kontrolsüzce dışarı atar. Bu atıklar, bebeğin son derece hassas olan cildi üzerinde tahriş edici etkiye sahiptir. Cildin yüzeyindeki ince koruyucu yağ tabakası, bu nem ve...
  2. yumurta kolisinden lamba yapılışı

yumurta kolisinden lamba yapılışı

lambanın yapılışı lamba yapılışı yumurta kolisinden neler yapılır Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın
  3. Sizinde bebğiniz yüzsün..

Sizinde bebğiniz yüzsün..

http://www.childdrowningprevention.com/index.html Doğduktan sonra su eğitimine başlanılırsa bebeklerin yüzme kabiliyetlerini geliştirmeleri çok kolaymış.... yukardaki linke tıklamanız yeterli..
  4. koli bandından heykeller

koli bandından heykeller

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. bebğinize aldığınız ilk .....

bebğinize aldığınız ilk .....

bebek elbiseleri bebek oyuncak Merhaba kızlar bebeğinz olacagını öğrendiğnizde ilk ne aldınız? ben bi heves çok begendıgım ama 2 yasında anca giyebiliceği br elbise almıştım şimdi 2 yıl nasıl geçiçek bilmiyorum gelecege yatırım yapmışım ahahaha:lau:

Sayfayı Paylaş