gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kolik Krizine Giren Bebek Nasıl Susturulur?

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kolik krizi, kolik krizinde ne yapılır, bebeklerde kolik krizi

Sevgili melekler, acemi anneler için bebeklerinin ağlama krizleri son derece yıpratıcı ve korkutucudur. Bazı bebeklerde yaşanan uzun süreli veya sık tekrarlanana ağlama krizlerine kolik denir. Kolik krizleri genelde 3.4. haftalarda başlar ve 3 aya kadar devam edebilir. Ebeveynleri ve bebeği zora sokan bu durum ve yapılması gerekenler hakkında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan’ın aydınlatıcı açıklamalarını deneyin.

kolik.jpg

Kolik Krizine Giren Bebek Nasıl Susturulur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kolik(sancı)ağlaması her bebekte görülür!

kolik(sancı)ağlaması her bebekte görülür!

Bebeklerdeki kolik (sancı) ağlaması günde 3 saatten fazla süren sebebi belli olmayan aşırı ağlama ve huysuzluk hali olarak tanımlanıyor. Koliğin bir hastalık olmadığını belirten uzmanlar, yeni doğan her 10 bebekten 1’ini etkilediğini söylüyor. Kolik atakları genelde iyi beslenen çok emen bebeklerde görülüyor. Özellikle eğitim düzeyi yüksek annelerin ilk çocuklarında görüldüğü de tespit...
  2. bebeklerde infantil kolik

bebeklerde infantil kolik

Bebeklerde Gaz Sancısı (İnfantil Kolik), Bir Hastalık Gibi Algılanmamalı İnfantil kolik, bebeklerde 10-15 günlükken başlar ve sıklıkla 3-4 ay kadar devam eder. Kesin nedeni bilinmeyen ancak bağırsakların olgunlaşma eksikliğine bağlanan ve toplumumuzda gaz sancısı olarak bilinen bir durumdur. İnfantil kolik için çeşitli tanımlar yapılmaktadır. Ancak en çok kullanılan tanım; sağlıklı bir...
  3. Kolik olan bebek sürekli ağlar...

Kolik olan bebek sürekli ağlar...

hep söylenir dururuz ya bu çocuk şimdi neden ağlıyor karnı tok,altı temiz diye işte ağlamasının diğer nedenide kolik ağlamasından kaynaklanıyor olabilirmiş... Yeni bebek sahibi olan çiftlerin heyecanını gölgeleyen bebeklerdeki aşırı ağlamalar çoğu zaman ebeynlerin panik olmasına neden olur. Sanılanın aksine bebeğe... Yeni bebek sahibi olan çiftlerin heyecanını gölgeleyen...
  4. Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur....Hangi Yöntemi İzlemek Lazım...

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur....Hangi Yöntemi İzlemek Lazım...

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur Bebek Susturma Yöntemleri Bebekler keşke doğduğu andan itibaren konuşmaya başlasalar da annelerini babalarını derde sokmasalar :D:D Ağlayınca acaba karnı mı aç acaba altı mı pis yoksa başka bir derdi mi var annelerin anlayış tarzına bağlı...Peki bebeği ağlayınca kolayca susturma yolları varmıdır nelerdir şimdi sizinle paylaşıyorum.... ABD'li ünlü Çocuk...
  5. Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur kafayı yiyeceğim bebeğimin ağlamasından

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur kafayı yiyeceğim bebeğimin ağlamasından

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur Merhaba benim kızım 5 aylık ve sürekli ağlıyor dr götürüyorum birşeyi yok sağlıklı diyor ama susmuyor hep ağlıyor artık bişeyler yapmam lazım kızımı susturmak için, çünkü hem o hemde ben çok yorulduk. Acaba Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur bu konuda bilgisi olan var mı?

Sayfayı Paylaş