koltuk altı terlemesi için çözümü olan varmı

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
koltuk altı terlemesi için çözümü olan varmı
Yaz olsa tamam da kışın da koltuk altlarım fena terliyor.Dar birşey giyemiyorum, sıktığım deodorantın haddi hesabı yok, insan içine çıkarken utanıyorum.Ne yapbilirim tavsiyesi olan varmı?

Koltuk altı terlemesi her kişide görülmez. Ancak görüldüğünde ve engellenmediğinde sosyal hayatta pek çok sıkıntı yaratabilir. En kötüsü de koltuk atı terlemesini engellemek için kullandığınız deodorant yada sticklerin terinizle birleşerek yaydığı kötü kokudur.

Koltuk altı terlemesinin cerrahi ve bitkisel olamk üzere pek çok yolu vardır. Ama bunlardan önce bazı önlemler alarak koltuk altı terlemenizi engellemek mümkündür.

Örneğin her gün bir bardak adaçayı içerseniz koltuk altı terlemesini önemli oranda azaltırsınız. BUnun yanında deodorant sürdükten sonra bir miktar pudra,bebeyağı yada limon sürmek da terlemeyi azaltıcı etkiye sahiptir.

Her şeyden önce sağlıklı bir yaşam koltuk altı terlemesini önlemede birincil öneme sahiptir. Aşırı yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmak, içinde sarmısak olan gıdaları tüketmemek, aşırı kilo almamak ve alkol tüketmemek bunu önleyici etkiye sahiptir.

layd speed dıyorum baskada bısey degıl tıtanım adacayını bılmıyodum denıycem aaaaa cok degısıkmıs

Geri