gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

nasrettin hoca fıkraları kısa nasrettin hoca fıkraları komik

Onun masalları ve fıkralarıyla büyüdük, kimi zaman okulda öğretmenimiz anlattı, kimi zaman babamız ya da annemiz. Hep ona hayran kaldık, göle maya çaldı, kazanı doğurttu efsane Nasrettin hoca fıkralarıyla şimdide bizi kendine hayran bırakıyor Melek'lerim.

Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

Adam Olmak
    Bir gün Hoca'nın bulunduğu bir sohbette sormuşlar:

"Hocam, adam olmanın yolu nedir?"
    Hoca düşünceli düşünceli, başını bir o yana bir bu yana sallayarak "Söyleyen olursa dinlemeli, dinleyen olursa söylemeli" demiş.

Ayağı Abdestsiz
    Nasreddin Hoca abdest alirken, bir ayagina su yetmemis. Namaz kilarken de bir ayagini yukar kaldirarak namaz kilmis. Bunu gören cami cemaati :
    -Hocam bu nasil namaz? diye sormus.
    Nasreddin Hoca :
    -Bir ayagi abdestsiz namaz, diye cevap vermis

Ayva İle İncir
    Nasreddin Hoca birgün Timurlengi ziyarete karar verir.
    Giderken yanına hediye olarak bir sepet ayva alır.Fakat hoca yolda ayva yerine incirin daha iyi hediye olacağına karar verir ve dönüp ayvaları boşaltır onların yerine sepeti incir doldurur. Padişah Timur 'a hocanın kendisine hediye getirdiği ve huzura kabul edilmesini istediği bildirilir. Hoca huzura alınır. Hediye olarak çok değerli şeyleyen padişah
    incirleri görünce çok kızar ve incirleri tek tek hocanın kafasına vurur.Fakat hoca acıdan bağıracağına Allaha şükreder. Şaşıran Padişah sebebini sorar:
    Hoca :
    --Padişahım ya ayvaları getirseydim halim ne olurdu der...

Dünyanın Dengesi
    Dünyada meraklılar çok...
    Biri hocaya:
    -Şu dünya ne kadar tuhaf demiş.
    Hoca aksakalını sıvazladıktan sonra:
    -Neresi tuhaf diye sormuş.
    -Sabah oldumu insanların her biri bir tarafa gidiyor.
    Bazıları bu yana bazıları bu yana...
    Neden ki? Deyince
    Hoca çok fazla düşünmeden şu cevabı vermiş:
    -Neden olacak hepsi bir tarafa gitse dünyanın dengesi bozulurda ondan .

Eşeğin Yönü Ters
    Bir gun Hoca esege yuzu arkaya bakacak sekilde yanlis oturmus.
    -Hoca, diye seslenir insanlar, esegine ters biniyorsun!
    Hoca;
    -Hayir, diye cevaplar, esege ters biniyor degilim. Esegin yonu ters!

Dünya Kaç Metre
    Arkadaslarindan biri Hoca'ya sorar:
    -Hoca, dunya kac metre?
    Tam o sirada bir cenaze geciyormus yanlarindan. Hoca onu gostererek:
    -Ona sor! Bak, ölçmus bicmis, gidiyor!.

Hatim İndiririm
    Nasreddin Hoca ve karisi konusuyorlardi. Karisi :
    - Benim yüzüme bakarken besmele çekiyorsun.
    - Ne olmus yani?
    - Imam efendi, karisinin yüzüne bakarak yasin okuyormus.
    Hoca güldü :
    - Ben o kadini görsem, hatim bile indiririm!...

Komik Nasrettin Hoca Fıkraları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasrettin hoca fıkralarının özellikleri

Nasrettin hoca fıkralarının özellikleri

Arkadaşlar Nasrettin hoca fıkralarının özellikleri nelerdir, bu fıkraların ortak özellikleri nedir.
  2. nasrettin hoca kısa fıkraları

nasrettin hoca kısa fıkraları

nasrettin hoca kısa fıkraları Arkadaşlar nasrettin hoca ile ilgili kısa fıkralar arıyorum ben buradan bir kaç fıkra sunarsanız çok sevinirim.
  3. Kısa Nasrettin Hoca fıkraları komik

Kısa Nasrettin Hoca fıkraları komik

nasrettin hoca fıkraları nasrettin hocanın fıkraları Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda biraz gülelim ve güldürelim istedik ve sizlere Nasrettin Hoca fıkralarından bir kaç örnek sunmak istedik :) Acemi Bülbül Nasrettin Hoca bir gün komşusunun bahçesine girer.Bahçedeki armutları görünce dayanamaz.Bir tane yer,dayanamaz bir daha,bir daha derken armut ağacına çıkıverir.Başlar...
  4. En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Nasrettin Hoca Komik Fıkraları Evet Sevgili Melek'ler, sever misiniz bilmem ama ben taa çocukluğumdan beri Nasrettin Hoca fıkralarını çok severim ve gayet de mantıklı bulurum yani ders vermek amacıyla :) Günümüze uygun olursa, buna, kapak laf da diyebiliriz :) Her neyse diyor ve sizlere birbirinden komik Nasrettin Hoca fıkralarını aktarıyorum Melek'lerim...
  5. Uzun Nasrettin Hoca Fıkraları

Uzun Nasrettin Hoca Fıkraları

Uzun Nasrettin Hocanın Fıkraları Nasrettin Hocanın Uzun Fıkraları Fazla söze ne hacet melekler, karşınızda Nasrettin Hoca fıkraları :D:D YEMEĞİN BUGUSU PARANIN SESi Hoca Akşehir'de Kadılık vazifesini yürütürken karşısına iki adam çıkmış. Birisi öteden beri cimriliği ile tanınmış, bir aşçıdır. Öbürü ise boynu bükük bir fakir. Aşçı sözü almış: - Hocam demiş, bu adamdan davacıyım ben....

Sayfayı Paylaş