Komşusundan Dertli Olanlar Buyursun!

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Komşusundan Dertli Olanlar Buyursun!
komşu hakları komşu hukuku komşu hakkı nedir komşuluk hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar
Evet Komşusundan benim gibi dertli olan melekleri burada toplamak ve dertlerimiz burada paylaşmak çözüm yolları bulmaya davet ediyorum :D:D
Geçen gün Titan Adminimizinde komşusundan Dertli olduğunu görünce bende Paylaşmak istedim.
Hangi komşumun derdini sayayım bilmiyorum ki. Komşuluk çok önemlidr Zaten komşulukla ilgili Hadis-i Şerifler de var.

1111111-331.jpg

Valla bu devirde komşuluk mu yok yoksa ben mi rastlamadım bilemedim :D:D

karşı komşumdan evime taşındım taşınalı şikayetçiyim. Kadın daha 1 senelik evli sabah akşam son ses arabeks müzik dinliyo hem kendi komşularını hem ayrı bina olmamıza rağmen bizleri rahasız etmekten çekinmiyo hemde kaç defa uyarılmasına rağmen. kavgaları gürültüleri sağolsunlar her Allahın günü eksik olmuyo, zaten ne perdeleri kapanıyo ne camları oda yetmiyormuş gibi karı koca evde neredeyse çıplak dolaşıyorlar. kadında bir iç çamaşırı kocada bir boxsır vallahi ben kadın olarak kendimden utanıyorum az kaldı yet artık diye kadının saçını başını yolacam :D:D kaçç defa uyarılmalarına rağmen hiç değişen bişi yok göz zevkimi bile bozdular.

kendi binamıza gelince :D:D alt komşum köpek almış sesine uyuyamıyoruz kendi kavga gürültüleri bitmiş gibi bide köpek sesleri gelmeye başladı daha 2 gün oldu ama bütün bina ve çevre binalarda olmak üzere herkes rahatsız bu durumdan.

yan komuşum :D:D kadın dul iki kızı var ama maşallah 13 yaşındaki kızında terbiye denen bişi yok anneye sayıyo sövüyo ne kadar küfür varsa söylüyo terbiyesiz rahatsız oluyoruz duvara vuruyoruz susuyorlar 5 dkka sonra devam ediyolar. aynı asansörde çıkıyouz selma veriyoruz almıyo bile mendebur :hıh: çokda umrumda :hıh:

hangi daire bilmiyorum ama, biizim binamız daha yeni bina olduğu için iskan vermemişler bunun için su saatleri inşaat olarak geliyo ve gelen suyu daire başına saatlerine göre bölüyorlar maalesef ki su borcunu ödemeyen sorumsuz daireler yüzünden 18 gündür suyumuz yok :sinirli: bir kişi kalmış onuda en sonunda mahkemeye verdiler binadan attıracaklarmız dün bide yönetici ile sular yüzünden tartıştım ohh ağzımaa geleni söledim iyide yaptımm :sinirli: bugün bağlayacaklarmış ama bi bağlanmasın mütehatide dahil olmak üzere kapısına dayanacam :D:D

offff offf bi sağolsun üst komşum iyi onun dışında komşuluk yok.

Sizlerde öylemisiniz melekler yoksa benimi buluyolar hep anlamış değilim yorumlarınızı bekliyorum :D:D

anaamm seninki de ayrı bir dertmiş çekiyorsun hemde komşudann allah kolaylık versinn.. valla bizim öyle bi durumumuz yok gerçi ilerde evlendiğimde böyle sorunlar yaşayabilirmiyim? benim de korkum bu apartmanda oturursam komşularımla anlaşırmıyım hep bunları düşünüyorum. Çünkü bu devirde komşuya bile güvenilmiyo ne olaylaarr duyduk.. Bizim oturduğumuz yer dedeme ait bir sokak akrabalarla oturuyoruz o yuzden sorun olmuyo kimse kimseyi rahatsız etmiyo yada sesimiz çok çıksada akrabayız ya yabancılamıyoruz ayıplamıyoruz heralde böyle düsünüyorum :D yoksa çocuk sesleri hiç dinmiyo illa bi çığrış kıyamet kopuyoo ...

ooo daha ne olsun en azındsan bişiye olduğu zaman laftan anlayan tanıdığın insanlarla muhattap oluyosun bunlar nedir ne değildir bilmiyoruz bile :D:D

Asim çekmişsin valla :D:D Allah yardımcınız olsun boşuna dememişler ev alma komşu al diye. Zaten bu devirde doğru düzgün komşuluklar olmuyu yerine göre adam karşısındakini bile tanımıyo... Zaman kötü...

ahaahh benim temizlik anonim şirketinden bahsetmek istiyorum sizlere.komşuluk neymiş bende anlamadım valla.Bizim apartmanın tam karşısındaki apartman aile apartmanı yani beş katın hepsi elti birbiriyle.daha doğrusu bizim apartmanın arka cephesi yani yakın mesafemizde karşıda ne konuşsalar duyarsın ve o cephedede oturma odamla yatak odam var.eşimde bende gece nöbet tutup sabah eve gözümüz kapalı kendimizi atan insanlarız yastık bizi yoldayken çeker daha doğrusu.tam uykuya dalıyorum sabah 09:00 da güüm ggüm uyanıyorum 5. kattaki halılarını silkeliyo üstelik benim camlar açık.onu uyarıyorum tam uykuya tekrar dalıcam 4. kattaki metal bir kovası onunla balkon yıkıyo şangur şungur.onuda uyarıp tekrar uyumak isyiyorum tam dalmışıım Allah belanı versiiiiin hay seni doğurmasaydım diye 3. kattaki başlıyo derken benim uyumam bir veya ikiyi buluyo e neticede zaten nöbetten çıkmışım ben uyuyuncada akşam beş altıda uyanıyorum sersem oluyorum ben bunu bir yıldır çekiyorum bide bağıra bağıra balkondan balkona sohbet ediyolar valla artık tatlı dilim olmıycak sanırım kavga etcekmişim gibi hissediyorum

Sagim solum altim ustum karsim:(( hepsi ayri sorun en sonunda cocuklari alip kacicam burdan kurtulucam..

YAN KOMSU: asiri derecede esrar kullaniyo kapi onunde ben bile kafayi bulduguma gore o 6 aylik yavrum ne oluyodur acaba:(

UST KOMSU: bagira bagira gece gunduz sarki soyler, hergun sabah burnunu bogazini son ses temizler bize yemek yedirmez evde

ALT KOMSU: gece gunduz bagira bagira mac izler ama oglum biraz gurultu yapsa hemen kapiya dayanir

KARSI BINA: adam eline sigara alir bizim eve odaklanip sigara keyfi yapar sanki bizim balkonda sinema sistemi var balkona cikarmaz beni:(

EN ALT KOMSU: oglan dogurmadin diye kariyi bagirta bagirta dover

YAN TARAFTAN UST KOMSU: 3 sapik genc icip icip kufur ederler balkonda

daha cok var ama ben yazarken bile sinirlendim:(( yazamiyorum

lütfen okuyun yorumlarınızı bekliyorum. 3 katlı bir apartmanda oturuyorum. en üst katta ben alt katta eltim en alttada kiracı var. en baştan eltim ve ben merdivenleri yukardan aşağıya silerdik. sonra eltim kendisi bana sormadan benim tarafımı bırakıp kendi tarafını silmeye başladı. ben bu durumu farkettim ama sesimi çıkarmadım.2 sene boyunca ben en üst kattan aşağı kadar, o ise kendi tarafından aşağı kadar sildi. sonra çocuk yüzünden tartışma çıktı bana küstü bende sen benim tarafımı silmiyorsun bende bundan sonra merdiven silmiyorum dedim ve kendi tarafımı silmeye başladım.böyle olunca anlaşmazlık çıktı ve eşlerde girdi araya. tartışma oldu bir sürü. bana merdiven silmiyor bahçe temizlemiyorsun diye bana sürekli ithamda bulundular.halbuki ben elimden geldiği kadar heryeri siler onun işi olduğu zaman bile onun yerine ben silerdim. Ama o benim için hiçbirzaman silmedi o başka.benden istedikleri ben yukardan aşağı silecekmişim kendisi ise kekendi tarafından itibaren silecekmişim.ben bunu kabul etmedim.sırf kapılarının önünden geçiyorum diye kendi taraflarını bile bana sildirmeye çalışıyorlar.

1 sene boyunca merdiven davası böyle sürdü. şimdi eltimin gerekçesi kendisi benim katıma çıkmadığı için benim merdivenlerimi silmiyormuş. ama eşim araştırdı hiçbir yerde böyle bir düzen yok. ya herkez yukardan aşağı siliyor yada herkez kendi tarafını siliyor. ama benim elti bunu kabul etmiyor. şimdi soruyorum bunun neresi adalet

Geri