gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

kömür

Konu, 'J-K' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

: Kömür
    Ağaç kömürü hürmetli bir kimseye, maden kömürü rızık ve mala, Kendisiyle ateş tutuşturulan her şey günah işlemeye, Yanıp kül olmuş kömür hükmü geçmiş söze, kaçırılmış fırsata, Kış mevsiminde görülen kömür mala, Kömür bazen zorluk ve sıkıntıya delalet edeer.Rüyasında kömür ve ocak gören kişinin para ve mal kazanacağına yorumlanır. Rüyasında kömür ve ocak gören kişinin para ve mal kazanacağına yorumlanır. Rüyada agaç kömürü görmeyi tabirciler üç sekilde yorumlarlar: Saygideger bir insan, bir hükümet memuru, haramdan kazanilan para. Rüyada mangal kömürü alarak yaktigini görmek, haram bir malin elden çikacagina; kömürün etrafa kivilcimlar saçarak yandigini görmek, bir hükümet memuru tarafindan ceza verilecegine; kömür mangalda iken aniden söndügünü ve tekrar eski haline geldigini görmek eskiden var oldugu halde, sonradan elden çikarilan veya kaybedilen bazi esyalarin tekrar elde edilecegine delalet eder. Yaktigi kömür ates halinde iken birdenbire kül oldugunu görmek, bir devlet adamindan bekledigi menfaatin gelmeyecegine veya gecikecegine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen agaç kömürü, hürmetli bir kimsedir. Bazi tabirciler, haram maldir, bazilari da gelecek riziktir, dediler. Bir kimse rüyada kömürün içinde ates oldugunu görse, mali zorla alinmis bir adama isarettir. Yanip kül olmus ve kendisinden faydalanilamayan kömür, esasen batil bir ise isarettir. Küçük kömüre ihtiyaci olan kimsenin büyük kömür görmesi, üzüntü, keder, mesakkat ve durumunun güç olmasina isarettir. Kömürün büyügüne ihtiyaci olan kimsenin ufak kömür görmesi, malin bozulmasina isarettir. Kis gününde görülen kömür, mal ile tabir edilir.Rüyada kömür görmek; çok para kazanacağınıza işarettir.

kömür konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taş kömürü

Taş kömürü

Rüyada tas kömürü görmek, cehalet, gaflet kati kalplilik, isyan ve günaha isarettir.
  2. Muazzez Abacı - Kömür Gözlüm

Muazzez Abacı - Kömür Gözlüm

Derdine yandığım kınama beni Aşık sevdiğini del'eyler imiş Bir kömür gözlünün ateşi közü Yakıp bendeleri kül eyler imiş Ateşime gelin bakın közüme Kim dayanır bunca zalim sözüne Gül yüzlü yer bassa geçme yüzüme Basar bendelerin yol eğler imiş Su değilim yarim akan durulam Nasıl binem aşkın atın yorulam Zelhe gibi Yusuf' a nasıl sarılam Satan kend'özüne kul eyler imiş Gel sultanım sana...
  3. Kömür Madenini Su Bastı

Kömür Madenini Su Bastı

Çin'de bugün öğleden sonra sel sularının bastığı bir kömür madeninde 56 işçi mahsur kaldı. Şinhua haber ajansının haberine göre kurtarma ekipleri, Guangşi Juang özerk bölgesinde bulunan Nadu'daki madende mahsur kalan işçilerle temas kuramıyor. Dünyanın en ölümcülü olan Çin madenlerinde geçen yıl göçükler, gaz patlamaları ve seller nedeniyle toplam 3.800 kişi ölmüştü internethaber.com
  4. Bedava kömür Ankara'yı zehirliyor

Bedava kömür Ankara'yı zehirliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı kömürlerdeki arsenik ve kükürt miktarı kriterleri aşıyor. Yardım kömüründeki arsenik miktarının, dünyada görülen en yüksek düzeyi aştığı ortaya çıktı. Kükürt oranıyla Çevre Bakanlığı standartlarının 5 kat altında olan bedava kömürün havaya saldığı arsenik zehiri, uzmanları bile şaşırttı. ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof....
  5. ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor

ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor

Fen hocamızın verdiği bu ödevde bana yardım edebileceğinizi düşündüm. Şimdiden teşekkür ederim. Ben 6a dan eda. Ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor ?

Sayfayı Paylaş