gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Konserve Bezelye İle Etli Bezelye Yemeği

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

etli konserve bezelye konserve bezelye yemeği

Sevgili melekler, henüz yazın başındayız ancak kışlık bezelyelerimizi aldık ve usulüne uygun bir şekilde şoklayarak derin dondurucularımıza yerleştirdik. Zire bezelye yaz başında çıkar ve birkaç haftada da biter. Kışın kurtarıcı yemeklerimizden biri olan bezelyeyi şimdiden şoklayıp dondurucuya atmazsak, kışın marketlerde ki konservelere muhtaç oluruz. Biz de bu yazımızda bezelye zamanını kaçıranlar için üzülmeyin canınız sağolsun diyoruz ve etli konserve bezelye nasıl yapılır tarifini veriyoruz.. :)

Malzemeler:
    150 gr. Kuzu Kuşbaşı Et
    2 Su Bardağı İç Bezelye ‘konserve’
    5 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
    1 Adet Soğan
    1 Adet Patates
    1 Adet Havuç
    1 Adet Domates
    1 Tatlı Kaşığı Domates salçası
    1/2 Çay Kaşığı Karabiber
    1/2 Çay Kaşığı Kimyon
    1 Diş Sarımsak
    1 Çay Kaşığı Tuz
    3 Su Bardağı Kaynar Su

Ön Hazırlık:
    Soğan yemeklik doğranacak. Patates, havuç soyulacak bezelyeden irice küp doğranacak. Domates soyulacak ve küp doğranacak. Sarımsak iri doğranacak. 3 su bardağı kaynar su hazır edilecek.

Maharetini Göster:
    Tencere içerisine zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine kuşbaşı etler ilave edilecek ve düşük ısıda etin bıraktığı su buhar olup uçuncaya kadar kavrulacak. Tencerenin orta yerinden yer açılacak, soğan katılacak ve kavrulacak.
    Üzerine havuç, sarımsak ilave edilecek ve kavrulacak. Ardından salça ilave edilecek ve kokusu çıkıncaya kadar kavrulacak. Üzerine domatesler katılacak, diriliği gidinceye kadar kavrulacak. Ardından
    3 su bardağı kaynar su, patates, bezelye, karabiber, kimyon, tuz ilave edilecek. Yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Ocak ısısı yükseltilecek.Tencere kaynamaya başladıktan sonra tencere kapağı kapatılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. 25 dakika süre bitiminde yemeğiniz servise hazır. Sonrası malum.
    ‘Kolay Gelsin’

Konserve Bezelye İle Etli Bezelye Yemeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tavuklu Patatesli Bezelye Yemeği

Tavuklu Patatesli Bezelye Yemeği

tavuklu bezelye yemeği fırında bezelyeli patatesli tavuk fırında tavuklu bezelye yemeği bezelyeli tavuk Malzemeler: yarim kilo soyulmuş bezelye 2-3 sari patates 1 havuç 250gr kıyma veya 1 adet tavuk göğüsü 1 büyük soğan 2 diş sarımsak 3 çorba kasığı sıvı yağ 2 çorba kasığı salca İstenilen miktarda tuz 1 tatlı kasığı kırmızı toz biber 2 –3 su bardağı sıcak su( isteğinize göre...
  2. bezelye çorbası

bezelye çorbası

bebeklere bezelye çorbası sütlü bezelye çorbası bebekler için çocuklar için sütlü Malzemeler: 10 bardak et suyu 1 bardak kuru bezelye 2 orta boy soğan 1 küçük havuç 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı margarin veya terayağı 1/2 kaşığı tuz Terbiyesi: 1 bardak süt 2 yumurta sarısı Garnitürü: 125 gr un 1/2 küçük paket margarin 1 yumurta 1 çay kaşığı tuz Yapılışı: Bezelyeyi 4-5 saat suda bekletin...
  3. Bezelye maskesi

Bezelye maskesi

bezelye maskesi Bana değişik geldi paylaşmak istedim deneyen olursa bildirsin :tik: İki su bardağı taze bezelye,ezildikten sonra üzüm pekmezi ile karıştırılır.Yumurta akı ve yarım fincan ayçiçek yağı ilave edilir.Bir miktar un konularak maske kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. ETKİSİ : Ten dokusu üzerinde parlaklık sağlar,gece yatmadan uygulanmalıdır.Sabah cilt temizlenir.
  4. Zeytinyağle Bezelye

Zeytinyağle Bezelye

zeytinyağlı bezelye, nasıl yapılır, nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben küçükken ağzıma bezelye koymazdım nedense.Tabi şimdi nedense diyorum,o zaman hiç sevmezdim.Ne zaman ki okulun yemekhanesinde bezelye yemeye başşladım,yiyiş o yiyiş,artık çok seviyorum ve sevmeyenlere de tavsiye ediyorum.. Malzemeler, 1...
  5. Etli Konserve Bezelye nasıl yapılır

Etli Konserve Bezelye nasıl yapılır

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Etli Konserve Bezelye nasıl yapılır bilen var mı lütfen bana Etli Konserve Bezelye yapılışını detaylı bir şekilde yazın. Şimdiden çok teşşekürler.

Sayfayı Paylaş