gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Kontrollar

Konu, 'KLMN Melek Sözlük' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Klinik denemeler (bkz.) yeni bir tedavinin terapötik değeri olduğunu gösterdiği zaman, bunu kabul edilmiş bir tedaviyle yahut hiç tedavi görmeme durumuyla karşılaştırarak dikkatle değerlendirmek önemlidir. İlaç denemelerinde, «hiç tedavi görmeyenler» grubuna genellikle sahte tabletler (bkz. Plasebo) verilir. Karşılaştırılan aktif yahut inaktif terapi için «kontrol» terimi kullanılmaktadır. Tarafsızlığı sağlamak amacıyla, bir denemedeki herbir hastaya uygulanan terapinin gözlemciden gizli tutulması şarttır (körleme kontrollü deneme). Bunun için de, ilaç denemelerinde kontrol grubunun fizik bakımdan incelenen yeni terapi grubundaki süjelere uygun olması gereklidir.

Kontrollar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kontrol paneli

kontrol paneli

kontrol paneli bana çok karışık geliyo belkide bazı yerleri ingilizce diyedir ama ayrlarımı edene kadar akla karayı seçtim öldüm lütfen bizim anladığımız bi dilde olsun karışık olmasın şimdiden ilginize teşekkür ediyorum sağolun(ilgilenin la benlen)
  2. Suyun kontrol edilmesi’nin keşfi

Suyun kontrol edilmesi’nin keşfi

Toprağın verimli hale getirilmesinden ve tarımın makineleştirilmesinden söz ediliyordu ama bilgin ve teknisyenlerin el ele verip yarattıkları bu büyük gelişmelerin yararsız duruma gelmesine de az kalmıştı. Gerçekten de eğer nem kontrol altına alınmazsa, yani su çok geldiğinde fazlası kontrol altına alınıp az olduğunda artırımı sağlanmasaydı, tarlalar yine eskisi kadar kurak kalacaktı. Bu...
  3. Adli Kontrol

Adli Kontrol

cmk 109 3 b Adlî kontrol Madde 109 - (1) 100 üncü maddede belirtilen tutuklama sebeplerinin varlığı halinde, üst sınırı üç yıl veya daha az hapis cezasını gerektiren bir suç sebebiyle yürütülen soruşturmada, şüphelinin tutuklanması yerine adlî kontrol altına alınmasına karar verilebilir. (2) Kanunda tutuklama yasağı öngörülen hallerde de, adlî kontrole ilişkin hükümler uygulanabilir. (3) Adlî...
  4. doğum kontrolünde diyafram uygulaması

doğum kontrolünde diyafram uygulaması

diyafram diyafram resmi DİYAFRAM UYGULAMASI Diyafram uygulaması Diyafram rahim ağzını örten, kenarları sert, kauçuk bir araçtır ve vaginaya yerleştirildiğinde, bir daire şeklini alır ve serviksin 'girişini'...
  5. doğum kontrol hapı içenler

doğum kontrol hapı içenler

merhaba hanımlar benim sorum şu şekilde olacak bir süredir doğum kontrol hapı kullanıyorum acaba hap kullanırken hamile kalırmıyım şu an bebek düşünmüyoruz yinede korkularım var sanki hamile kalacakmışım gibi hç hap kullanırken hamile kalan duydunuzmu

Sayfayı Paylaş