gebe
  1. Fatimole

Fatimole Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Konu: Afgan Ekmeği (Nan-i Afghani)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında Fatimole tarafından paylaşıldı.

nan ekmeği afgan ekmeği afgan ekmegi tarifi otu nan ekmek [​IMG]
    Bu küçük ekmekler gerçekten lezzetli. 9-11 cm uzunluğunda oval şekilli ince ekmekler aslında geleneksel olarak tandırda pişiriliyormuş. Üzeri ise çatalla çiziliyor. Tarif şöyle:

Malzemeler
    1.5 su bardağı ılık su
    7 gr. kuru maya
    1 küp şeker
    4 bardak un(tam buğday unu kullandım)
    1/4 su bardağı zeytinyağı
    1 yumurta sarısı
    üzerine serpiştirmek için çörek otu
    tuz

Yapılışı
    Mayayı hamur kabına alıp 1.5 bardak suyun birazıyla ,şekeri ekleyip 10 dakika bekletin. Üzeri köpük köpük olup kabarınca, zeytinyağı katıp karıştırın.Un ve tuzu mayalı karışıma ekleyin.
    Kalan suyu da azar azar ekleyerek hamuru yoğurun gerekirse fazladan su ilave edin.Hafif ele yapışan bir hamur elde ettikten sonra 15 dakika dinlenmeye bırakın. Sonra tekrar yoğurun.Hamur elastik olunca üzerini kapatıp 1-1.5 saat mayalandırın.
    Mayalana hamuru 8 eşit parçaya bölüp , parçaları yuvarlayın.
    Her bir hamur topunu 9-10 cm uzunluğunda 1/2 cm kalınlığında oval şekil vererek açın.Üzerini çatalla çizin , yumurta sarısı sürüp, çörek otu serpiştirin. 190 derece fırında 25- 30 dakika pişirin.[​IMG]

Konu: Afgan Ekmeği (Nan-i Afghani) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  2. koma

koma

Koma Kendini koma halinde görmek, karşılaşacağınız kötü bir olayın sizi çok etkileyeceğine yorumlanır. Kendini koma halinde görmek, karşılaşacağınız kötü bir olayın sizi çok etkileyeceğine yorumlanır. Kişinin bazı dostlarından haber alamayacağına işaret eder
  3. Koma

Koma

Koma, hastanın stimülasyonla uyarılamadığı, tam bir bilinç kaybı durumudur. Solunum azalması, hipotansiyon, arefleksi ve sfinkterik kontrol kaybı eşlik edebilir. Kafatası içiyle ilgili etkenler arasında serebrovasküler tıkanma, hematoma, tümör, akut enfeksiyonlar, abseler, epilepsi (bkz.) ve travma vardır. Bunların dışındaki etkenler arasında ise zehirlenme, diabet, hipoglisemi (insulin veya...
  4. konu

konu

açılanma nedir doktorum bana dedide anlamadım bir açıklasanız
  5. en iyi ekmek yapma makinesi sizce hangisi

en iyi ekmek yapma makinesi sizce hangisi

selam hanımlar aranızda ekmek yapma makinesi kullanan varsa hangi markanın modelini tavsiye ediyorsunuz sizler kullandığınız markadan memnunmusunuz bende ekmek yapma makinesi almayı düşünüyorum ama yorumlara bakarak markada karar verecem

Sayfayı Paylaş