gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Konuşurken neden ellerimizi kullanırız ?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

Meleklerim konuşurken hep ellerimizi kullanırız.. Peki hiç merak ettiniz mi nedendir diye.. İşte amerlikalılar araştırmış bizler için ve bende sizlerle paylaşıyorum... Acaba neden ellerimizi kullanıyormuşuz konuşurken ???

Amerikalı bilim adamları birçok ülkede nezaketsizlik sayılmasına karşın konuşurken el hareketlerinin kullanılmasının daha iyi düşünmeye ve konsantre olmaya yardımcı olduğunu ortaya çıkardı. ABD'de yapılan yeni araştırmalara göre insanlar sadece karşılarındakinin kendilerini daha iyi anlamasını sağlamak için değil anlatılması zor konuları açıklarken konuya daha iyi konsantre olmak ve düşünceleri üzerinde yoğunlaşmak için de konuşmalarını el kol hareketleriyle destekliyor.
    İtalyan La Repubblica gazetesinde yayımlanan haberde bilginin yüzde 70 ila 80'inin beyne gözler aracılığıyla ulaştığını ortaya koyan araştırmalarda bunun el kol hareketlerinin iletişimde ne denli önemli olduğunun bir göstergesi olduğu belirtiliyor.
    Konuşurken el kol hareketleri kullanmanın en temel içgüdüsel davranışlar arasında yer aldığına dikkati çekilen haberde çok küçük yaştaki çocukların ya da körlerin dahi birbirleriyle konuşurken bu hareketlere başvurmalarının bunun bir örneği olduğu da kaydedildi.

Habere göre Pittsburgh ve Chicago Üniversiteleri ile İtalyan Ulusal Araştırma Konseyi (CNR) tarafından İtalyan ve Amerikalı çocuklar üzerinde yapılan bir araştırma her iki kültürde de el kol hareketleri kullanan çocukların konuları daha kolay kavradığını ortaya koydu.
    Chicago Üniversitesinde yapılan diğer bir araştırma göre ise ellerini kullanarak konuşan insanların çoğunlukla alt sosyal sınıflara mensup oldukları genellemesini çürüttü. Bir yaşını daha yeni dolduran çocukları olan 50 ailenin gözlemlendiği araştırmada üst sosyal sınıfa mensup ailelerin çocuklarının el kol hareketlerine daha yoğun bir şekilde başvurduklarını gösterdi.

Psikolog Susan Wagner Cook'un "Science" dergisinde yayımlanan araştırması da el kol hareketleri kullanmanın sadece kendini daha iyi anlatmaya değil aynı zamanda öğrenmeye de yardımcı olduğunu ortaya koydu. El kol hareketleri kullanmaları konusunda serbest bırakılan bir grup çocuk ile kendilerini ifade ederken ellerini kullanmamaları istenilen diğer bir grup çocuğun gözlemlendiği araştırmada ilk gruptaki çocukların kendilerine verilen matematik problemlerini çözmekte diğerlerinden çok daha hızlı ve yetenekli oldukları belirlendi

Konuşurken neden ellerimizi kullanırız ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar Neden Çok Konuşur

Kadınlar Neden Çok Konuşur

kadınlar neden çok konuşur kadinlar neden cok konusur kadınların çok konuşması ile ilgili sözler Konuşma faaliyeti sol beyinde gerçekleşiyor. Erkeklerin sol beyni kadınlara göre daha az geliştiği için konuşma konusunda iyi değiller. Erkekler çoğunlukla kafalarının içinde konuşuyor, çünkü kadınların iletişim kurma konusundaki sözel yeteneklerine sahip değiller. Gün sonunda erkeğin işten...
  2. Kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur ?

Kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur ?

Gerçektende öyle ama kızlar:DHakkettende çok konuşuyoruz ya:)Kadınların özelliği olsa gerek.Hani bir laf vardır yaa...Rabbim çene vermiş konuşayım diye..:seker: bu söz erkeklere... KADINLAR NEDEN ERKEKLERDEN FAZLA KONUŞUR ? Üstelik kadınlar erkeklerden iki kat daha fazla konuşuyor. Ancak bu kadınların genetik özelliklerinden kaynaklanıyor. Erkeklerin beyinlerinin sol tarafı evde geçici...
  3. Bebeklerimiz ne zaman konuşur?

Bebeklerimiz ne zaman konuşur?

bebeklerde konuşma,bebeklerde konuşma yaşı,bebeklerde konuşma problemi,bebeklerde konuşma gelişimi,bebeklerd ekonuşma dönemi ÇOCUKLAR NE ZAMAN KONUŞUR Yeni anne ve babaların aklında, bebekleri biraz büyüdüklerinde ne zaman konuşacakları sorusu yer eder. İşte bebeklerin konuşmaya başlama süresi, bebekler kaç aylıkken konuşur cevabı… 7. 10. Ayında tekrarlanan iki heceli sesleri...
  4. Neden Uykumuzda Konuşuruz?

Neden Uykumuzda Konuşuruz?

neden uykumuzda konuşuruz, sebepleri, uykuda konuşmak, zararları, nasıl olur, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Uykuda konuşanı dinlemek ne büyük eğlencedir.Bize eğlence olan bu davranış belki de uykuda konuşan için bir problem başlangıcı olabilir.Nasıl mı?. Okuyalım,öğrenelim..:tik: Uyku halindeki kişinin bazen konuşması mümkündür. Sürekli olarak yapılan...
  5. Kadınlar neden çok konuşur?:)

Kadınlar neden çok konuşur?:)

Böyle bir konu açılmışmıydı bilmiyorum ama merak ettim gerci araştırdım ama sizin fikirlerinizi almak istiyorum acaba kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur hatta bazı zamanlar erkekleri artık yoldan çıkarır :D:D Gerçi ben sessiz bir bayanım ama yeri geldiğinde ben de cok konuşurum yani hahaha hadi bakalım melişler bekliyorum topiğe sizde paylaşın fikirlerinizi bu kadınların derdi neymiş...

Sayfayı Paylaş