gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Konut fiyatları artacak, bahanesi de hazır

Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Başbakan Erdoğan’ın ‘Merkez Bankası İstanbul’a taşınacak’ açıklaması İstanbul emlak piyasasında zaten dengesiz duran taşları yerinden oynattı. Her zaman fırsat bekleyen gayrimenkul yatırımcıları için bundan daha iyi bir açıklama olamazdı zaten… Emlak fiyatlarının İstanbul ortalamasının çok üstünde olduğu Ataşehir’de aylardır camlarında ‘satılık’ ve ‘kiralık’ tabelaları bulunan mülk sahiplerine de gün doğdu böylece. Çünkü artık orası bir ‘finans merkezi’ olacak! Türkiye’nin, hatta Orta Doğu’nun, Kafkasların, Balkanların kalbi orada atacak! Tüm dünyanın gözü buraya çevrilecek. İnsanlar o bölgede oturmak isteyecek! Böyle olunca da emlak fiyatları artacak. Zaten Başbakan’ın açıklamasından sonra satıştaki birçok konut geri çekilirken, çekmeyenler de fiyat yükseltmeye başladı. Sonra ne olacak? Önce Ataşehir’e yakın yerlerde sonra da İstanbul’un genelinde fiyatlar artacak. Merkez Bankası bu para basıyor! Sanki bastığı paraları vatandaşa bedava dağıtıyor. Banka çalışanları da zaten dünyaları kazanıyor, 5 bin YTL’ye ev kiralayacaklar, milyon dolarlara ev satın alacaklar!

Aslında son 2 yıldır durgun olan emlak piyasası aradığı gazı böylece bulmuş oldu. Sanki Merkez Bankası bir anda İstanbul’a ışınlanacak da bölgenin çehresini değiştirecek. Merkez Bankası ve adı geçen diğer 3 banka şimdiye kadar Ankara’daydı da Ankara bir finans merkezi miydi? Ankara'da neden bankaların civarındaki emlak fiyatları çok uçuk rakamlarda değildi?

Nereden bakarsanız en az 2-3 yıllık bir süreçten bahsediyoruz. Bu 4-5 yıla kadar çıkabilir de… Fiyatlar şimdiden böyle artarsa, Merkez Bankası da taşındıktan sonra herhalde Ataşehir dünyanın en yüksek emlak fiyatlarına sahip olur. O zaman da ancak cebinde parası olan yabancılar gelir buradan gayrimenkul alır. Ama trafik işkencesini görenler de o alımları yapmaz...

Konut fiyatlarının son 1-2 yıldır genelde durgun bir seyir izlemesiyle birlikte alımların da çok düştüğü bir gerçek. Böyle bir ortamda bile yatırımcılar dışında orta direk vatandaşın cebinde konut alacak parası yok! Bankalarda var ama onların da faizi yüksek.
    Ataşehir’de konut fiyatları yükseledursun ama sanırım böyle giderse Merkez Bankası taşındığı zaman fiyatların yüksekliği nedeniyle birçok banka çalışanı o bölgede oturmak istemeyecektir. Onların bir 'günahı' var; Merkez Bankası'nda çalışmak. İstanbul'da 'mülk sahipleri' ellerini ovuşturarak onların gelmesini bekleyecek. Ama onların çoğu gidip başka semtlerde oturacak. Bu nedenle asıl o zaman Ataşehir değil yakınındaki bölgeler daha iyi prim yapacak!

Konut fiyatları artacak, bahanesi de hazır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. telefon kapatma bahanesi:)))

telefon kapatma bahanesi:)))

telefon kapattırma dilekçesi telefon kapatma dilekçe örneği kapatma dilekçesi sabit örneği evet arkadaşlar bu oyunumuz bir bahane bulmaca..mesela uzun uzun konuşmak istemediğimiz ama karşınızda pekte kapatmayı bilmeyen birisi var vee bir an önce sizin bunu bitirme bahaneniz ne olurdu:D ben başlıyorum: canım sonra görüşelim kapı çaldı komşum geldi:D
  2. Rober Hatemo - Bahanesi Yok

Rober Hatemo - Bahanesi Yok

rober hatemo bahanesi yok Kıskandım seni burdan çıktı bütün mesele Şimdi kırık iki kalp elimizde kalan Kaybetmiştim kendimi bende özür dilerim Kırmayı istemedim seni hiç bir zaman Kader bizi birleştirdi bunun bi bahanesi yok Barınmamalı bu defa içimizde yalan dolan Zaten dünya artist olmuş dertleri çok Yangına körükle gitmenin hiç alemi yok Aklından geçen her neyse söyle nolursun Madem...
  3. Konut fiyatları patlayacak

Konut fiyatları patlayacak

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, konut fiyatları ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. 8. Gayrimenkul Zirvesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bayraktar, demir fiyatlarındaki artışın konut fiyatlarını nasıl etkileyeceğine ilişkin bir soru üzerine, ABD'de başlayan tutsat (mortgage) krizinin dünyadaki yansımalarının Türkiye'ye serpintisinin vurduğunu söyledi. Bayraktar,...
  4. KELTOŞ ama bahanesi var

KELTOŞ ama bahanesi var

keltoş keltoş kafa oyunları kel kafa Eşinizin yada sevgilinizin saçı var mı yok mu bilmiyorum ama şahsen benim eşimin saçı azıcık yok:DKel değil ama azıcık yok:zuha:O öyle diyor.Yahu adam kabul et işte kelsin:DSaçın yok.Tabi gel de bunu yüzüne karşı söyle:DSizinde keltoş bir eşiniz varsa yada sevgiliniz emin olun bu durumu kabullenmiyorlar:DHalbu ki en kadar da çok yakışıyor.Biz onlaır öyle...
  5. Hazır mutfak modelleri ve fiyatları

Hazır mutfak modelleri ve fiyatları

hazır mutfak modelleri mutfak modelleri hazır ve fiyatları hazır mutfak modelleri ve fiyatları, 2011, ilgili bilgiler burada arkadaşlar Mutfak dekorasyonu, biz ev hanımları için şıklığın yanı sıra birde oldukça rahat olmalıdır Melek'lerim. Meleklermekani.com olarak, bu makalemizde mutfağını yenilemek isteyen Melek'lerimize ve hazır mutfak modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak isteyen...

Sayfayı Paylaş