gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Köpeklerin Hakları Nelerdir

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Köpeklerin hakları
    Ben; ben olmalıyım (köpeğin kendi olma hakkı)

Köpeğinizin koşmaya, havlamaya, kemirmeye, hoplamayıp zıplamaya, kazmaya ve vücudunu çalıştırmaya gereksinimi vardır Köpek olmasına izin verilmelidir

Yanlız kalmak istiyorum (kendine ait bir yere sahip olma hakkı)
    İdeal olan ev içi kafesi olsa bile bir yatak ya da güvenli herhangi bir nokta da iş görür Köpeğinizin yanlız kalacağı, kemiğini kemirmeceği ya da hiç bir şey yapmadan dinlenebileceği kendine ait bir yere ihtiyaç duyar

Akıl harcanamayacak kadar değerli bir şeydir (sürekli eğitim hakkı)
    Köpeğinizinde bir aklı olduğunu ve bunu kullanmaya gereksinimi duyduğunu unutmayın Onun zekasından faydalanın ve onu eğitin İtaat eğitiminin köpekleri robota dönüştürdüğü hikayesini bir kenara bırakın Keyifli bir eğitim sizin ve köpeğinizin birbirinizi tanımak ve birlikte güzel vakit geçirmenizi sağlamak için iyi bir fırsattır Öğrendiklerinizi sürekli evde de uygulayın Tasmasını takarken ona oturmayı, ayaklarının altını silerken ayakta beklemesini öğretin

Köpekler eğlenmek ister (kendi türünden arkadaş edinme hakkı)
    Köpek sizinle geçen zamandan tabii ki keyif alır; fakat bu yeterli değildir Köpeğiniz sadece köpek olabilmek için diğer köpeklere de ihtiyaç duyar Başka köpeklerle yeterince sosyalleştirilmemiş köpeklerin kendine güvenleri düşüktür ve genellikle kendinden emin olmamak onları saldırganlığa iter

Bana bakacak biri (korunma hakkı)
    Köpeklerinizi düzenli veteriner ziyaretleri ile sağlık problemlerine karşı koruyun Ona yüksek kaliteli bir diet sunarak yanlış beslemenin önüne geçin Ona yeterli egzersiz imkanı sunup tüy bakımı yaparak rahat ve zinde hissetmesini sağlayın Köpeğinizi dövme, mikroçip ve kimlik madalyonu ile çalınmalara ve kaybolabileceği durumlara karşı koruyunOnu çitle çevrili güvenli bahçesinde tutarak dünyanın kötülüklerine karşı tedbir alın Tasmasız ve yanında bir insan olmadan dışarda dolaşmasına izin vermeyin Asla; ama asla unutmamanız gereken son şey ise, hiç bir köpek tasmasız %100 kontrol altında değildir ve dünya üzerinde güçlü reflekslere sahip çok az sürücü vardır

Köpeklerin Hakları Nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mabet nedir hakında bilgi

Mabet nedir hakında bilgi

Bir dine mensup olanın kendi dinine ait mabedi görmesi hayra delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Cami, Kilise, Havra.)Rüyada mabet görmek, iyi bir amel Islemeye ve hayir ve hasanat yapmaya isarettir.
  2. çocuk hakları neler olmalıdır

çocuk hakları neler olmalıdır

sizce çocuk hakları neler olmalıdır bu konuda düşüncelerinizi yazın.
  3. işçi hakları nelerdir

işçi hakları nelerdir

işçi hakları nelerdir bu konuda bilgi verin diyor ve şimdiden sağolun arkadaşlar diyorum :)
  4. Tüketici olarak haklarımız nelerdir?

Tüketici olarak haklarımız nelerdir?

Selamlar. Bir alışveriş sırasında hatalı mal resmen bize kazıklandı ve ben bu malı iade edip parasını çatır çatır almak istiyorum.Eşimse alamazsın geçti artık 1 bardak su iç diyor.Hayır ama bu kadar kolaymı?Tüketici olarak haklarımı öğrenmek istiyorum yardım edermisiniz bu konuda?
  5. EVLENEN KADININ HAKLARI NELERDİR?

EVLENEN KADININ HAKLARI NELERDİR?

evlenen kadının hakları nelerdir,evlenen kadının tazminat hakları nelerdir,işçi kadın evlenirse ne olur,dul aylığı alan kadın evlenirse ne olur,yetim aylığı alan kadın evlenirse ne olur,işçi kadının evlenmesi hak doğururmu,çalışan kadının evlenirken sahip olduğu haklar hakkında bilgiler Çalışırken evlenen kadının ayrı hakları var, yetim aylığı alırken evlenen kadının ayrı hakları ve evlenme...

Sayfayı Paylaş