gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Köprü, Doğu’daki öğretmen ve doktor sayısını artırdı

Konu, 'Magazin' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

"Köprü" dizisinin bir dargın bir barışık aşıkları ’Leyla Öğretmen’ ile ’Mühendis Tekin’, Kelebek için bir araya geldi. İdil Fırat, rolünün insanları yönlendirici bir gücü olduğunu söylerken, Yurdaer Okur iddialı konuştu: "Ben de Tekin gibi mühendis olacağım, Leyla gibi öğretmen olup Doğu’ya gideceğim tarzında birçok e-mail alıyoruz. ’Köprü’, Doğu’daki öğretmen ve doktor sayısını artırdı." Köprü, yeni sezon bölümleriyle ekranda... Seyircilerden gelen eleştiriler nasıl?

- İdil Fırat:
    Bu sezon diziye giren yeni karakterler var. Bizim zaten geçen sezondan beri oluşmuş bir izleyici kitlemiz var ve yeni bölümlere onlardan çok iyi eleştiriler geliyor.

- Yurdaer Okur: Açıkçası sezona bomba gibi girdik.

n Dizide, Doğu’da görev yapan bir öğretmen ile bir mühendisi canlandırıyorsunuz. Rollerinizin, bu mesleği icra edenleri Doğu’ya yönlendirmek gibi bir gücü olduğunu düşünüyor musunuz?

- Y.O:
    Evet, öyle bir misyonumuz var. "Ben de Tekin gibi mühendis olacağım. Leyla gibi öğretmen olup Doğu’ya gideceğim" gibi birçok e-mail alıyoruz. Küçümsenmeyecek kadar önemli bir işlevi var karakterlerimizin. "Köprü"nün, Doğu’daki öğretmen ve doktor sayısını artırdığını düşünüyorum.

- İ.F: Ben de canlandırdığımız karakterlerin söylediğiniz anlamda itici bir gücü olduğuna inanıyorum. Çünkü pek çok insan, özellikle doktorluk, öğretmenlik gibi meslek gruplarına dahil insanlar, koşullar çok zor olduğu için Doğu’ya gitmekten çekiniyor. Bu anlamda iyi bir örnek teşkil ediyoruz.

n Dizide hayatı konu alınan Vali Recep Yazıcıoğlu, önemli bir siyasi figür... Sizce Doğu’daki sorunların çözülmesi için Yazıcıoğlu gibi sembollere mi ihtiyaç var, yoksa kolektif bilinç mi ön plana çıkmalı?

- İ.F: Kesinlikle kolektif çalışma gerekli, bir kişinin çabasıyla olacak iş değil. Ama örnekler de önemli. Yazıcıoğlu gibi örneklerin çoğalması ve herkesin bir şeyler yapmaya çabalaması en doğru olanı.

devamı

Köprü, Doğu’daki öğretmen ve doktor sayısını artırdı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yollar ve köprüler

Yollar ve köprüler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Kuron Ve KÖprÜ Nedİr?

Kuron Ve KÖprÜ Nedİr?

porselen diş fiyatları köprü diş fiyatları köprü zirkonyum köprüsü KURON VE KÖPRÜ NEDİR? Kuron: çürük kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin küçültülüp kaplanması işlemidir. Köprü: Bir veya birden fazla diş eksikliğinde, komşu dişlerin küçültülüp, bunlara gelen özel kaplamalardan...
  3. sayılar

sayılar

3, 3, 7, 7 sayılarından her birini bir kere kullanarak ve toplama çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini kullanarak 24 sayısını elde ediniz.
  4. Paralı Köprü ve Otoyollar Kazandırıyor

Paralı Köprü ve Otoyollar Kazandırıyor

Özelleştirmeleri gündemde bulunan İstanbul boğaziçi ve işletmedeki paralı yollar kazandırmaya devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün son verilerine göre, bu yıl Eylül ayı sonu itibariyle İstanbul boğaziçi köprüleri ile işletmedeki paralı otoyollardan toplam 386 milyon 720 bin 361 YTL net gelir elde edildi. Söz konusu dönemde boğaziçi ve paralı otoyollardan çift yönlü olarak 239...

Sayfayı Paylaş