gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Körfez'e denizanası akını..

Konu, 'Çöplük' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

İZMİR Körfezi'nde geçen ay görülmeye başlayan, daha çok Pasaport İskelesi ve Çakabey arasında yoğunlaşan denizanası sürüleri bazı bölgelerde denizin üzerinde tabaka oluşturdu.

Denizanalarının kıyıda çoğalması amatör balıkçıları da zor durumda bıraktı. Oltalarını çekerken denizanası takılan amatör balıkçılar durumdan şikayetçi olurken, kıyıda gezenler ise görüntüleri ilgiyle izliyor. Bahar ayları üreme dönemi olan ve bu mevsimde büyüyüp çoğalan deniz analarının, akıntı ve rüzgarın etkisiyle Kordon bölgesinde toplandığını belirten uzmanlar, durumun geçici olduğunu, denizanalarının bir süre sonra azalacaklarını belirtti.
    Uzmanlar,İzmir Körfezi'nin her geçen yıl temizlendiğini, bu nedenle daha fazla denizanası görüldüğünü de söyledi.

kaynak:hürriyet.com

Körfez'e denizanası akını.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akıntı

Akıntı

Rüyada denize, göle, ırmak, nehir gibi yerlere düşerek akıntıya kapılan kişi, kendi iradesinden yararlanamayacak duruma düşecektir.
  2. Ağa

Ağa

Rüyada bir köy agasini görmek, büyük bir memuriyete atanacagina veya bir iste basari kazanacagina; kadin ise evinde söz sahibi olacagina yorumlanir.
  3. AĞim

AĞim

Ayağın üstündeki tümsek yer.
  4. Denizanası Değdiğinde Cilt Nasıl Yanar?

Denizanası Değdiğinde Cilt Nasıl Yanar?

denizanası, cildi nasıl yakar, sebepleri, ilmi açıklaması, ne yapmak lazım, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz. Sevgili melekler, Yaz aylarında denize giren en büyük korkularından biri denizanalarından biri tarafından benim tabirimle öpülmektir.Bu temas cildi fena yakar.Acaba danizanaları nasıl bizi bu kadar yakabiliyorlar? Denizanaları, Cnidaria (Coelenterata) şubesinin...
  5. Denizanası sokmasına karşı ne yapılır?

Denizanası sokmasına karşı ne yapılır?

yüze denizanası değerse ne yapmalı,deniz anası sokmasına ne iyi gelir,denizanası sokması ilk yardım,denizanası sokması tedavisi hakkında bilgiler Eğer kutu denizanası tarafından sokulduysanız, acil tıbbi yardıma başvurun. Tıbbi yardım beklerken, zehirlenen bölgeye sirke dökün ve tıbbi yardım gelene kadar, bölgeyi mümkün olduğunca hareketsiz tutmanız önerilir. Tıbbi yardıma yakın...

Sayfayı Paylaş