gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Köri Soslu Tavuklu Pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

köri soslu tavuklu pilav köri soslu tavuklu pilav tarifi köri soslu tavuklu pilav nasıl yapılır

Amerikan mutfağından bir yemek tarifiyle karşınızdayız melekler :) bu makalemizde tarifini vereceğimiz pilav, amerikan pirinciyle yapılan köri soslu tavuklu pilav. Tarifimize geçelim :tik:

MALZEMELER

2 su bardağı Amerikan Pirinci
    1 şeker kaşığı karabiber
    2 su bardağı su
    3 yemek kaşığı soya sosu
    2 yemek kaşığı köri sosu
    Bir tutam maydanoz ve tuz
    2 adet haşlanmış havuç
    1 adet haşlanmış tavuk eti
    2 adet soğan
    100 gr. kuş üzümü
    2 çorba kaşığı karanfil

YAPILIŞI

Önce pilavı normal şekilde pişirin ve demlenmeye bırakın. Havuç, soğan ve tavuk etlerini büyük parçalar halinde doğrayın. Servis tabağına alıp üzerini soya sosu ve köri sosu ile süsleyin. Pilav suyunu çekince içine karabiber, kuşüzümü, ve karanfil ekleyip karıştırın. Sebzeli tavuğun yanında garnitür olarak servis yapabilirsiniz......afiyet olsun....

Köri Soslu Tavuklu Pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. beşamel soslu tavuklu börek

beşamel soslu tavuklu börek

beşamel soslu makarna böreği beşamel soslu tavuklu börek tavuklu börek sucuklu malzemeler: 3 adet tavuk göğsü (ya da 1 tavuk göğsü + 2 but) tuz karabiber 1,5 çorba kaşığı tereyağı 3 çorba kaşığı un 1 su bardağı süt 4 yufka su zeytinyağı hazırlanması: 1. tavuk etlerini haşlayın. haşlandıktan sonra hepsini didikleyip tuz ve karabiberle karıştırın. 2. beşamel sosu hazırlamak için...
  2. Fırında tavuklu pilav

Fırında tavuklu pilav

fırında tavuklu pilav firinda tavuklu pilav fırında tarifi tavuk Fırında tavuklu pilav malzemeler.. 2 subardağı pirinç(10 dk sıcak suyla ve tuzla ıslatılmış sonra yıkanmış) 3 kaşık arpa şehriye 4 adet tavuk butu (küçük parçalara ayrılmış) 1adet sogan(incecik doğramış) 1 adet domates(kabuğu soyulmuş küp doğranmış) 2 kaşık tereyağı 4 kaşık sıvı yağ tuz karabiber kimyon 1.5bardak tavuk suyu 1...
  3. Tavuklu - Körili Pilav

Tavuklu - Körili Pilav

körili tavuklu pilav körili pilav Malzemeler : Soğan 200 gr Sarmısak dişi 2 adet Havuç 200 gr Tereyağı 100 gr Amerikan pirinci 700 gr Köri Tozu 20 gr Tavuk suyu 1.4 lt Yeşil limon 1 adet Tuz Biber Maydanoz Tavuk göğsü 1 kg Yapılışı : Soğanları ve sarmısağı, dilimlenmiş havuçlarla birlikte tereyağında kısa bir süre kızartın. Pirinci ilave edin ve birkaç dakika...
  4. Tavuklu Pilav

Tavuklu Pilav

ben pilavın icinde artı olarak nohut ve şehriye olunca cok seviyorum ve sizlere de öneriyorum :) ayrıca acı biber yada damak tadına göre pul biber kara biber :) ve birde ayraan of şahane gece gece olsada yesek :) Malzemeler : 2 bardak pirinç 3 bardak tavuk suyu 2 çorba kaşığı margarin 1/2 tavuk Tuz Hazırlanışı : Bir tencereye 3 bardak su ile tavuğu haşlayın....
  5. Köri Soslu Pilav (Tavuklu) Tarifi Resimli

Köri Soslu Pilav (Tavuklu) Tarifi Resimli

Köri Soslu Pilav (Tavuklu) Tarifi Resimli Bu hafta sonu çok özel misafirlerim gelecek ve sizden Köri Soslu Pilav (Tavuklu) Tarifi istiyorum lütfen tarifi biliyorsanız yazın bana

Sayfayı Paylaş