Korkuyorum kıslar :(

umutsuz_reyhan

Hamiş Melek
Korkuyorum kıslar :(
kizlar doğumum iyce yaklaştıkça sıkıntılar stres basıyor ne olur yardımcı olun :( 37.haftamizdayiz allah'ın izniyle kavuscas kizimla normal dogum olcak ama gel gelelim netten normal dogum videolarını izledim icimde korku oluştu neolur normal dogum yapanlar varsa biraz aydınlatsın beni dogum gerçekleştiğinde o an yok mü kesiyolar ya birde dikiş olcak icimi urpertiyor Yani o anda uyusturulmuyor mu o andaki acıyı hissedilmiyor mu? Ne olur yardımcı olun sandığım kadar zor mü bu olay :( şimdiden teşekkür ederim....

cnm yaaa allah yardımcın olsunn ister sezeryan olsun isterse normal doğum meşaketli bir olay allah bu konuda butun kadınlara yardımetsin inşallah doğumagelince cnm ben sezeryanla iki doğum yaptımminan bana çok zordu keşke normal doğum yapabilmeşansımolsaydı o anlık bir bağırmaıkınma kabızlık hisiii gibi:( nerden biliyosun diceksin ilk kızımda son anda sezeryana alınmıştım:D) ve arkadaşlarımın anlşattığına göre ıkınmalarda açılma tamolmaassa kesiyorlarmış onuda anlamıyormuşsun sonra pıt diyte çıkıyomuş ve uyuşuk olduğundan dikerkende anlamıyomuşsun :D:D inş çok kolay bir doğum geçirirsin cnm hiç korkma telaşlanma o anın tadını çıkartmaya bak bebeyini doğarken izliyeceksin onu o an göreceksin ve kucaklayacaksın ben okadar şanslı değildim malesef :D:D.D.d allah yardımcın olsun :D:D

masallah canım.ben ıkı çocugumuda normal dogurdum ılkı zor oldu ama ıkıncı bır saate oldu evet ılk dogumda kesıyorlar kesmeden once uyusturuyorlar hıc bısey anlamıyorsun ıkı ıkınmayla dunyaya gelıyor bebegın(tabı herkeste ve her dogumda degısıyor)allah sana kolaydogumlar nasıp etsınbıde sancı cekerken ayetel kursıyı oku onu bılmıyorsan fatıhayı oku cok kolay olur ınş dogumun

Canım normal dogumda dikiş il eilgili bilgi vereyim... Uyuşturmuyorlar ama o an dikiş atılırken hissetmeyeceksin... zaten bebek dogduktan snr onun mutluluguuuuu herseyi unutturcaktır..
Normal doggum da önemli olan ıkınmak.... sancıların sıklaştıgındaaa... yani en az 10 dakkaya indiginde sancın geldikte ıkınmalısın.... sancın kesilincede beklemelisin.. o an sancı gelince ıkınmayı unutmamalısın... benim bildigim normal dogumda onemli olann ıkınmak ve korkmamak canım... Korkma rabbim buyuk herkescikler nasıl dogurduysa sende dogurursun canım.... ıkınırkende eger normal yatakta olursan ayak bileklerinden tutarakk ıkın daha rahat ıkınırsın.. unutma sancı gelinceee ıkın sancı gidince bekle.... ve korkma canım....

korkunun ecele faydası yok canım bence normal doğumdaha zor ben 11 saat sancı cektım ama sunı sancı acılma olmadı pılesenta bebekten once geldı sezeryan oldum ıkısıde zor alllah yardımcın olsun bol bol dua et oku surelerden doğuma gırerken canım

benim tanıdığım bir bayan ilk hamileliğiydi ve hamilelik sırasında hergün 1 ve ya 2 saat arayla yürüyordu doktorunun önerdiği birçok seyi yapmıstı ve doğumda cok rahat birsekilde cocugu cıkmıs yani kesmemisler gerektiği kadar esneme olmus orasında surekli hareket halinde olduğu icin.bende ilerde insallah zorlanmam ve hergün gereken cabayı gösteririm benmde korkum kestirmem yaaa

Geri