gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kortizon Nedir

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kortizon nedir ne demektir tedavisi iğnesi yan etkileri hormonu nedir zararları iğnesinin yan etkileri hormonu hakkında merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar Her insanda bulunan bir hormondur kortizon... Böbrek üstü bezlerinin salgıladığı ve her insanın vücudunda, 24 saatte yaklaşık 15-40 mg. kortizon üretir. Kortizon üretimi şişmanlarda yüzde 50 oranında daha fazla olur. Kiloya ve strese bağlı değişir.

Gün boyunca vücudun, kortizon üretimi aynı miktarda değildir.

Mesela: Vücut ısısı ve kan basıncına göre, gece ve gündüze bağlı olarak değişir kortizon üretimi.

Kortizon, en çok sabahları ürer. Sinir ve stres anında bu üretim 10 kat fazla olur. Gece ise normale döner ve azalır.

Nasıl ki, şeker hastalarına gerektiğinde insülin veriliyor. Kortizon eksikliğinde ve anormalliğinde ise dışardan vücuda kortizon enjekte ediliyor ya da veriliyor.

Kesinlikle doktor gözetiminde kullanılmalıdır ve yan etkileri oldukça da fazladır.Bunlardan biri de http://www.meleklermekani.com/herseyin-basi-saglik/198260-kortizon-adet-duzensizligi-yaparmi.html gibi sorunlardır.

Kortizon için şöyle diyebiliriz; tedavi yöntemleri arasında en son ve en etkili çare. Hayat kurtaran ilaç, yanlış kullanımda ise ciddi ve ağır risklere yol açan bir ilaç...

Kortizon hakkında ki bilgilerimiz, bu kadar diyor ve doktor gözetimi dışında kortizondan uzak durmalısınız diyoruz.

Sağlıklı Günler Dileriz...

Meleklermekani.com

büşra.shid ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    hımm demek kortizon buymuş öğrenmiş oldukk sağol rüyamm faydalı bir paylaşımdıı

3. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    bilgilendirme için teşkkürler adminim :)

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Önemli değil kızlar:) Merak ettiğiniz başka sorular olursa Sorun Cevaplıyalım ki daha bilgili bir toplum olalım.

Dediğim gibi merak ettiniz tüm Faydalı Bilgiler hakkında herşeyi sorabilirsiniz:)

Kortizon Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kortizon

kortizon

kortizon kullanırken neler yemeli şişliği nasıl geçer ve cinsellik kortizonun cinselliğe etkisi Kortizon Kortizon hem hayat kurtarıcı, hem de yaşamı tehdit eden bir ilaç. Bu bıçak doğru şekilde kullanıldığında hasta için hayat kurtarıcı etki yapıyor. Yanlış kullanıldığında ise, hastalığı iyileştireceği yerde hastaya, geri dönülmesi imkansız zararlar veriyor. Kortizonun tek çare olduğu...
  2. Neden?

Neden?

Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
  3. neden?

neden?

bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
  4. Neden...!

Neden...!

Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
  5. kortizonun aldırdığı kilo nasıl verilir bu konuda bilgi verin

kortizonun aldırdığı kilo nasıl verilir bu konuda bilgi verin

ay boyunca kortizonun en yüksek dozunda iğne kullandım ve o aralar kilo almadım ama kortizondan bir yıl sonra yani şimdi anlamsız bir şekilde sanki her gün kilo alıyorum:S sizce bu kortizonun yan etkisinden mi? Ve kortizonun yan etkisi daha ne kadar sürecek ayrıca kortizonun aldırdığı kilo nasıl verilir?

Sayfayı Paylaş