gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Korunmasız ilişki yaşadım hamilemiyim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

acil kontrasepsiyon nedir,korunması ilişki sonrası gebelik şansı,korunmasız ilişkiyle hamile kalınırmı,korunmasız ilişki ve hamilelik hakkında bilgiler

bel-sirt-ve-kasiklarimda-agri-var-goguslerimde-hassasiyet-var-hamilemiyim-0.jpg

Korunmasız girilen bir cinsel ilişkiden veya kullanılan yöntemin başarısından şüphelenilen durumlarda ilişki sonrası gebeliğin olmasını engellemek amacıyla kullanılan yöntemlerdir. Bu amaçla, en sık olarak hormonlar yöntemler kullanılır ancak rahim içi araçlar da faydalı olabilir.

Hormonal yöntemler hem döllenmenin oluşmasını hem de döllenme oluşmuşsa bunun rahime yuvalanmasını önleyerek etki edebilir. Ancak, gebelik rahime yerleşmişse düşük olmasını sağlamaz. Bu nedenle, gebelik rahime yerleşmeden önce yani ilişkiden sonraki ilk 72 saat içinde kullanılmalıdır ancak, ne kadar erken başlanırsa başarı şansı o kadar yüksek olur. Bu yöntemlerin gebeliği önleme şansı %98’e kadar ulaşabilir.

Bu amaçla, normal doğum kontrol hapları kullanılabilir. Ancak, bunun için yüksek doz kullanmak gerektiğinden nasıl ve hangi dozlarda kullanılacağı konusunda mutlaka doktorunuza danışmanız eş-dost tavsiyesi ile hareket etmemeniz gerekir.Bu yöntemle en sık ortaya çıkan yan etki bulantı ve kusmadır. Hapların tok karnına alınması bu yan etkileri azaltır. Kusma olduğunda (aldıktan sonraki 1 saat içinde) doz tekrarlanmalıdır. Bunun dışında baş ağrısı, halsizlik ve kasık ağrısı da görülebilir. Lekelenme, beklenen adet tarihinin değişmesi gibi durumlar da görülebilir.

Doğum kontrol hapını kullanması sakıncalı olan kadınlar bu hapları da kullanamaz.
    !!! Bu ilaçlar, rutin olarak kullanılamaz, yani bunu normal bir gebelikten korunma yöntemi olarak kullanmak mümkün değildir. Sadece, planlanmamış bu nedenle korunma tedbiri alınmamış cinsel ilişkilerde ve kondomun yırtılması gibi kullanılan yöntemin başarısından şüphe edilen durumlarda kullanılmalıdır.

Oluşmuş ve rahime yerleşmiş gebelikte yöntem başarı sağlamaz yani bir düşük hapı değildir.
    Rahim içi araçlar (spiral) da korunmasız cinsel ilişkiden sonraki 7 gün içinde uygulandığında istenmeyen gebelik oranını yüksek oranda önleyebilir. RİA takılmasının sakıncalı olduğu hastalar da kullanılmamalıdır.

Korunmasız ilişki yaşadım hamilemiyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nurgül Yeşilçay ve Mehmet Özener 3 günlük ilişki mi yaşadı

Nurgül Yeşilçay ve Mehmet Özener 3 günlük ilişki mi yaşadı

mehmet özener nurgül yesilçay si mehmet ozener özener kimdir nurgül yeşilçay, mehmet özener, aşkı, birliktelermi, birlikteler, ilişkileri, ayrılığı, haberleri, resimleri ve ayrıntısı burada arkadaşlar Geçtiğimiz günlerde, Nurgül Yeşilçay'ın Mehmet Özener'le birlikte yeni bir aşka yelken açtığına dair haberler okumuştuk Melek'lerim. Nurgül Yeşilçay, bu haberlerin aslının olmadığını...
  2. hamilemiyim acaba dün ilişki yaşadım da yardım edin

hamilemiyim acaba dün ilişki yaşadım da yardım edin

Merhaba arkadaşlar dun esmle ilişkiye girerken ilk defa karnimda ve kasiklarimda agri oldu.ilişkiden sonra yarim saat kadar devam etti.duş alirken bile zorlandim.bir yillik evliym ilk defa oldu.birde gecen ay ilk defa korunmadik.ama adet gunumden bir gün önceydi.hamile olabilir miyim.
  3. Korumasız ilişkiye girdim hamilemiyim?

Korumasız ilişkiye girdim hamilemiyim?

Mrhb adetimden 10 gün önce ilişkiye girdik yani korunmadık 10 günde hamile kalınırmı adetime 3 gün war 2 gündürde sanki adet olucakmışım gibi ağrı war hamilemiyim acaba acil cvp
  4. Adetimden 3 gün sonra tersten ilişki yaşadım hamileliğim olabilir mi

Adetimden 3 gün sonra tersten ilişki yaşadım hamileliğim olabilir mi

Benm adetim 3 gun önce bitmisti sevgilimle tersten iliskiye girdik iç çamasirimin arka tarafi islanda sildik falan bu gunde az bsy kan geldi tam kan gibide deildi intaap gibi bsy hamilemiyim acaba ?
  5. Eşimle korunmasız ilişkiye girdim hamilelik olabilir mi hamile miyim ?

Eşimle korunmasız ilişkiye girdim hamilelik olabilir mi hamile miyim ?

MERHABALAR BEYZA HANIM REGL DÖNEMLERİM ÖNCE 30 08 2016 SONRA KI AY DA 25.09.2016 DA OLDU BU AY EŞİMLE KORUNMASIZ İLİŞKİYE GİRDİK (14.10.2016 da) ŞU AN HİCBİR REGL SANCIM YOK ACABA HAMİLE OLABİLİRMİYİM? TEST YAPSAM ÇIKAR MI? TEŞEKKÜRLER..

Sayfayı Paylaş