gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Koruyucu Ve Nemlendirici Fesleğenli Maske

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İki gün sirke içinde dinlendirilen fesleğen tohumu, bir dilim taze kabak ile birlikte ezilerek lapa haline getirilir. Çırpılmadan ilâve edilen yumurta akı ile yarım fincan badem yağı bu karışıma katılarak iyice yoğrulur. Hazırlanan karışımın fazlı cıvık olmaması ve maske yapılacak kıvama gelmesi için nohut unu ile katılaştırılır. Yüzü nemlendirerek caniılık sağlayan fesleğen maskesi, ay*nı Zamanda koruyucu olarak ta tatbik edilir. Bu maske kullanıl*madan önce tatbik edilecek bölge menekşe losyonu ile kompres yapılmalıdır.

Koruyucu Ve Nemlendirici Fesleğenli Maske konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yüz için nemlendirici maske

Yüz için nemlendirici maske

yüz nemlendirici maske nemlendirici yüz maskesi maske maskeleri yüzü nemlendirmek için Malzemeler: Yumurta sarısı, süt. Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra, sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Ne işe yarıyor?:...
  2. taze fesleğenli ve kekikli sandviç

taze fesleğenli ve kekikli sandviç

malzemeler: 2-3 yaprak taze fesleğen 1-2 dal taze kekik 1 diş sarımsak 2-3 tatlı kaşığı zeytinyağı büyük bir dilim kepekli baget ekmek 2 ince dilim beyaz peynir yarım sap taze soğan yarım sivribiber yarım dolmalık kırmızı biber 3 siyah zeytin hazırlanması: 1. sarımsağı dövün (veya ince ince doğrayın). fesleğen ve kekikle birlikte bir kaseye alıp üzerlerine zeytinyağı dökün....
  3. Nemlendiric maske tarifi

Nemlendiric maske tarifi

nemlendirici maske, tarifi, tarifleri, nasıl yapılır buyrun bu yazımızda öğrenelim. "Cildim çok kuru, neme ihtiyacı var" diyenler, aradığınız nemlendirici burada Melek'ler:) Kuuru cildinizi bitkisel yollarla evde kendi yapacağınız maske ile nasıl nemlendirebilirsiniz; elbette ki önce tarifini ve uygulama şeklini öğrenerek :) O zaman ne bekliyorsunuz; buyrun gari Melek'ler:A...
  4. Kuru ciltler için nemlendirici maskeler burada

Kuru ciltler için nemlendirici maskeler burada

cilt nemlendiren maskeler nemlendirici cilt maskeleri Cildi benim cildim gibi kuru, mat olan ve kış günlerinde kuruluktan pul pul olan tüm Melek'lerimizi ve misafirlerimizi bu sayfamıza davet ediyorum. Çünkü bu yazımızda sizler ile nemlendirici cilt maskeleri tarifleri paylaşıyor ve kuru cilt tedavisi için doğal maske önerileri paylaşıyorum kızlar:) Nemlendirici Maskeler Bir yumurtanın...
  5. Ebru Şallı'dan Cilt Nemlendirici Maske Tarifi

Ebru Şallı'dan Cilt Nemlendirici Maske Tarifi

cilt nemlendirici maske, cildi nemlendiren maske, ebru şallı maske tarifleri Ünlü güzel Ebru Şallı'nın tavsiye etmiş olduğu cilt nemlendirici maske tarifini bizler de sizler için paylaşıyoruz. Havaların oldukça sert geçtiği kışın şu günlerinde kaybettiği nemi cildinize tekrar kazandırıp daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan nemlendirici maske tarifi sizlerle birlikte ; MALZEMELER...

Sayfayı Paylaş