gebe
  1. melissanur

melissanur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Koşu Bandı Bakımı

Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında melissanur tarafından paylaşıldı.

Koşu bandınız ile yaptığınız egzersizlerin hem daha kolay olabilmesi için hem de bandın yaş ömrünü uzatabil meniz için bazı aralıklarla yapmanız gereken bakımlar vardır. Bu bakımlar koşu bandının zorlanmadan çalışmasını, sürtünme yolu ile bozulmaları azaltarak ömrünü uzatmaktadır. Öncelikle bu aletin bakımı için biraz koşu bandı yağı, bir iki parça bez gereklidir. Koşu bandını yandan kaldırın ve bir şerit halinde yağı damlatarak dökün. Aynı işlem koşu bandının diğer tarafına da uygulanır. Yağı uyguladıktan sonra cihazı çalıştırıp üzerinde yaklaşık olarak 2 dakika yürüyün ve yapın banda yayılmasını sağlayın. Yağın fazla döküldüğü yerler bez yardımı ile silinmeli, tüm bu işlemler sırasında koşu bandının kapalı durumda olduğundan emin olunmalıdır.

Koşu bandı yağı diğer yağlardan farklı özelliklere sahiptir. Bu yağlar bandın yüzeyinde yüksek yayılma ve kayganlaştırma özelliğine sahiptir ve sıcaklığa dayanıklıdır. Bu işlem bandın düzgün bir şekilde çalışmasını sağlarken koşu bandı motorunun da zorlanmadan çalışmasını sağlamaktadır.

Koşu bandı yağı haricindeki diğer yağların bu aletin bakımında kullanılmaması gereklidir. Bu aletin arızalanmasındaki en büyük etken farklı yağların kullanılmasıdır son olarak bu bakım her 10 kullanımdan sonra tekrarlanmalıdır.

Koşu Bandı Bakımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KOŞU BANDI kullanan varmı?

KOŞU BANDI kullanan varmı?

koşu bandının faydası varmı koşu bandı ile zayıflama yürüyüş bandı ile zayıflama bandıyla zayıflayanlar zayıflayanlar Arkadaşlar koşu bandı almayı düşünüyorum:)Ancak faydası olurmu olmaz mı pek bilmiyorum.günde 1 saat koşsam ve 1 saatte yürüsem kesin zayıflarmıyım.Aranızda uzun süre kullanan varsa bana biraz bilgi verebilir mi???Birde hangi markayı önerirsiniz:D Bu arada kilom 68:uhu: 60...
  2. koşu bandı+sporla forma kavuşmak

koşu bandı+sporla forma kavuşmak

hadi meleklerim koşu bandı olanlar yada olmayanlar birlikte yürüyelim ne dersiniz? günde ne kadar yürüdük ne kadar su içtik bildirimde bulunalım birbirimize destek olalım ne dersiniz?
  3. koşu bandı tavsiyesi bekliyorum,acilllll

koşu bandı tavsiyesi bekliyorum,acilllll

en iyi koşu bandı hangisi koşu bandı forum tavsiye 2011 en iyi 2011 arkadaslar ses çıkarmayan,az elektrik yakan ,uygun fiyatlı koşu bandı almak istiyorum.tavsiyeleriniz ne
  4. koşu bandı kullananlar

koşu bandı kullananlar

merhabalar benim sorum aranızda koşu bandı kullan varmı varsa faydası oluyormu spor salonuna gidecek zamanım yok çalışan bir bayanım eve koşu bandı almayı düşünüyorum eğer fazla kilolar için faydalı oluyorsa alayım yoksa hiç boş yere almim diyorum. Birde sorum şu hergün koşu bandına çıkmak gerekiyormu ve üzerinde zaman olarak ne kadar kalmak gerekiyor
  5. Koşu Bandı ile zayıflayanların yorumları var mı kızlar ?

Koşu Bandı ile zayıflayanların yorumları var mı kızlar ?

Kızlar bugünlerde koşu bandı ile zayıflayanların yorumlarına ihtiyaç duyuyorum. Bu bi ykm mağazasında heralde outlet mağaza ( yanlış yazmış olabilirim kusura bakmayın ) indirime girmiş durumda alayım mı almayayım mı bilmiyorum lütfen koşu bandı kullananlar zayıfladı mı ? Bu band ile zayıflayan arkadaşlarımız aramızda ise lütfen bana bilgi verebilir mi ? Nasıl sonuç aldınız zayıfladınız mı? Bu...

Sayfayı Paylaş