Kötü bir ilişkinin pençesindeyseniz..

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
Kötü bir ilişkinin pençesindeyseniz..

Kötü Bir İlişkinin Pençesindeyseniz….
Bir ilişkiniz var ancak bu ilişkinin içinde aslında mutlu değilsiniz, kötü bir ilişkinin tam ortasında durduğunuzu biliyor fakat bir türlü ayrılamıyorsanız, belki bu yazı size yol gösterir.Ayrıca okurken keyif aldım..

Kötü Bir İlişkinin Pençesindeyseniz….
Gelen mektupların içinde yardım istenen en önemli sorunlardan birisi, bir türlü bitirilemeyen ilişkiler! Her ne kadar mektuplara tek tek cevap versem de, bu konuyu gündemime taşımak istedim. Bitmek bilmeyen, söküp atılamayan birliktelikler, bir virüs gibi insanın bütün vücudunu zamanla sarar. Bu duruma bir anda son verecek cesareti bulamıyorsanız, belki de adım adım ilerlemelisiniz.

Öncelikle şunu kabul edin; şu anda yaşadığınız ilişkinin sebebi sizsiniz. Sizi bu ruh haline sokan kişiyle birlikte olmaya devam ederek, onun yaptığı her harekete aslında onay veriyorsunuz. O zaten sorunlu bir insan ancak siz de, bu durumu kabullendiğinize göre farklı problemlere sahipsiniz. Lütfen yaşadığınız ilişkinin size verdiği zararın farkına varın. Kendinizi kandırmaktan ve inandırmaktan vazgeçin. Ortada ciddi bir sorun olduğunu kabullenin ve karşınızdakini suçlamayı bırakın.

Pek çok insanın değişik bağımlılıkları vardır. Kimi sigara, kimi alkol, kimi yemek, sizinki ise birlikte olduğunuz kişi! Ancak bu bağımlılığın ne şiddette olduğunu ölçmelisiniz. Doktor sigarayı bırakmazsanız üç ay içinde öleceğinizi söylerse, içmeye devam eder misiniz? Yaşadığınız ilişkiyi sigara gibi düşünün. Gerçekten ölmeyi göze alacak mısınız?

Bu ilişkinin pençesinden çıkarak, gerçek sevgiye ve hak ettiğiniz mutluluğa ulaşmayı ne kadar istiyorsunuz? Kendinize neden eziyet ettiğinizi biliyor musunuz? Belki de kendinizi cezalandırıyorsunuz ama neden? Kişisel korkularınızı, geçmişinizi, çocukluğunuzu, hayallerinizi masaya yatırın. O masada gerçeklerle karşılaşacaksınız, korkmayın!

Eskiyi terk etmediğiniz sürece, gelecekte olabilecek güzel ve iyi şeylere yürümeniz mümkün olmayacaktır. Sizi anlıyorum! Alışkanlıklarınız, düzeniniz var; korkularınız ve yalnız kalma endişeniz var. Ancak emin olun, yola çıkmaktan çekindiğiniz hiçbir sorun, şu anda yaşadıklarınızdan daha zor değil! Kendinizi yeniden programlayın!

Yenilenme! İşte sihirli kelime bu! Daha olgun, sizi sarmalayacak, mutlu edecek ve huzurlu kılacak, size unuttuğunuz sizi hatırlatacak bir ilişki yaşamayı özlemediniz mi? O zaman, yenilenin ve yeni sizinle tanışın. Biraz daha büyüyün, kabuğunuzdan çıkın, bulunduğunuz yerden gördüğünüz manzara dünyanın sadece bir noktasıdır, tamamı değil!

Bütün bunların kolay olacağını söylemiyorum. Tam tersi, insanın alıştığı hayatı bırakması çok da zorlayıcıdır. Ancak bütün dikenlerine rağmen, yapacağınız bu seyahat sizi daha refah bir hayata ulaştıracaksa; denemeye değmez mi? Sizi sevecek ve gerçekten yüreğinde taşıyacak insanı bulmak için bavulunuzu hazırlayın. Büyük, bilinmez, büyülü bir maceraya atılın. Hayatın size hazırladığı güzelliklere kollarınızı açın. Mucizeler ancak siz hazır olduğunuzda kapınızı çalacaktır!

güzelmişş... ama gerçekden bi takım şeylerden vazgeçmek ne biliym alışkanlıklardan fln zor olmalı. belkide aşkın bittiği an alışkanlık halini almaya bağladığı andır aşık olduğundan deilde ona ve ona ait herşeye alıştığından ayrılalım diyemez insan yada tam tersii???????

eyLüLada ...

Geri