gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kötü yola düşen kelimeler!

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Angut: Bir çeşit kuş türüdür . Angut Kuşu'nun eşi çldüğü zaman ( yanına O anda başka bir yırtıcı hayvan veya bir insan gelse dahi) gözlerini bir dakika bile eşinin Ölüsünün Üstünden Ayırmadan oda ölene kadar onun başucunda bekler... Dangalak: Gerçek anlamı 'Gereksiz Konuşan Kişi'dir

Denyo: Delibozuk, dengesiz gibi anlamlarının yanı sıra orta oyunda mahallenin aptalı diye kullanılır. Bir Diğer Anlamı ise emanettir.

Yavşak: Bit yavrusu, sirke demektir

Dürzi: Suriye'nin havran bölgesinde, lübnan'ın bazı bölgelerinde ve buralara yakın bölgelerde yaşayan ve kendilerine özgü mezhepleri olan bir topluluk.

Yosma : Şen, güzel kadın.

Ukala: Arapçadan dilimize geçmiş ama bu dilde ve pek çok Osmanlıca metinde "akıllılar" demek.

İsterik: "Histeri" nöbetlerine tutulan kişinin aldığı sıfattır. Duyu bozuklukları, türlü ruh karışıklıkları, çırpınma, kasılmalar ve bazen inmelerle kendini gösteren bir sinir bozukluğudur. Oysa Türkçe de "isteme" ile bağ kurulması ve "bir şeyi çok isteyen" anlamında kullanılması çok yaygındır. Hatta bazen, "isterik kadın" lafı oldukça aşağılayıcı bir mantıkla kullanılır.

Kötü yola düşen kelimeler! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KÖTÜ YOLA düşen kelimeler!

KÖTÜ YOLA düşen kelimeler!

Türkce'de Küfür Olarak Kullandigimiz Bircok sözcük Aslinda Cok Masum Anlamlar Tasiyor. Türkce'ye Yabanci Dilden Gecen Bazi Sözcükler İse Gercek Anlamlarini Çoktan Yitirmis. İste Onlardan Örnekler... Angut: Bİr Çesit Kus Türüdür .Angut Kusu'nun EŞİ Öldügü Zaman (yanina O Anda Baska Bİr Yirtici Hayvan Veya Bİr İnsan Gelse Dahi) Gözlerini Bİr Dakika Bİle Esinİn Ölüsünün Üstünden Ayirmadan O Da...
  2. kötü yola düşen kadın + 18

kötü yola düşen kadın + 18

kötü yola düşen kadınlar kötü yola düşen kadın mersin formdan kızın resmi mersin forumdan kız
  3. Kötü Yola Düşen Bir Kızın İbret Verici Görüntüleri...

Kötü Yola Düşen Bir Kızın İbret Verici Görüntüleri...

ibret verici görüntüler ibret veren görüntüler verici kız kızlar kizlar ailem.com
  4. Kelimelerden yollar yaptım kendime...

Kelimelerden yollar yaptım kendime...

Kelimelerden yollar yaptım kendime. En güzellerini seçtim özenle. Kimi uzaklardan seher yeli ile geldi kondu başucuma, kimi karlı tepelerin zirvesinden çığ misali indi üstüme. Hayatın anlamını yeniden yazdım kelimelerle. Yeni bir başlangıç yaptım, onlarla kapattım eski sayfaların yapraklarını. Kalemim titredi kimi zaman kelimeler dağıldı toparlayamadım. Tam hayata beyaz bir sayfa çevirmişken...
  5. Çocukları kötü eğitmenin yolları!

Çocukları kötü eğitmenin yolları!

ÇOCUKLARI KÖTÜ EĞİTMENİN YOLLARI 1. ÇOCUKLARI KENDİNİZE KARŞI KİNLİ YAPMANIN YOLLARI ¨ Ona karşı daima aksi ve asık suratlı olun. ¨ Niyetinin ne olduğuna bakmaksızın en küçük bir kabahati ceza ile karşılayın. ¨ Böyle davrandığınız zaman, size nasıl kin beslediğini göreceksiniz. ¨ Çocuğunuzun size karşı kin beslemesini temin etmenin birçok yolu vardır. Bunlardan biri de...

Sayfayı Paylaş