gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

kötülük

Konu, 'J-K' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Kötülük
    Birine kötülük yapmak yahut kötülüğü telkin etmek din ölçülerinin dışına çıkmaya ve kendsine dost olan birine şerri dokunmasına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; İyiliği Emretme, Kötülüğü Menetme.)Kötülük yapan kişinin, sahte arkadaşlar ve düşmanlar tarafından kuşatılacağı anlamına gelir. Tam tersi iyilik olarak yorumlanır.Rüyada bir kisiye kötülük ettigini görmek kendi sonunun kötü olacagina veya vicdan azabi çekecegine delalet eder. Bir kimsenin rüyasinda kendisine yapilan fena muameleden dolayi üzüntü duymasi, onun bir isten dolayi menfaat görecegine ve sevinecegine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada birisine kötülük ögrettigini görmek, o kimsenin sonucunun kötü olmasina isarettir. Bir kimsenin rüyada kötü filllerinden birisini hatirlayip söylemesl. O kimsenin kendisine dost olan birisine serri dokunmasina isarettir.

kötülük konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hande Yener - Kötülük

Hande Yener - Kötülük

Yine içimde kıpırdayan Birkötülük var Hissediyorum,uyarıyorum Sen Beni hiç tanımayan Anlat bana Hayallerini,düşüncelerini Senin hayallerin tek bombansa Gerçekler acı kurmuş saati Sen istedin ben yaptıysam Bunda ne kötülük var Duvar varsayık geç Her zaman engeller var Duvar varsa yık geç Her zaman engeller var
  2. Kötülük Geni

Kötülük Geni

Yapılan bir araştırmaya göre davranışlarımız, bir diğer deyişle kızgınlıktan patlamanız veya ters bir olayda sakin bir şekilde öbür yanağınızı vurulsun diye çevireceğimiz tümüyle genetik zarın atılmasına ve çıkan sonuçlara bağlı! Araştırmacıların bulgularına göre bazı kişilerde kendilerini daha çok şiddete, ve hırçınlığa yönlendiren bir genetik özellik var. Ancak, “kötü huy geni” nin...
  3. Ferhunde’nin ’kötülüklerinin’ nedeni

Ferhunde’nin ’kötülüklerinin’ nedeni

mehmet günsür eşi Perihan savaş dizideki ismi ile ferhunde yani namı diğer Deniz Çakır' hakkında konuştu. Haberimize hemen göz atıyoruz YAPRAK DÖKÜMÜ DİZİSİNDE FERHUNDE’NİN ANNESİNİ OYNAYAN PERİHAN SAVAŞ, DİZİDEKİ DİYALOGLARIN KENDİSİNİ ÇOK ETKİLEDİĞİNİ SÖYLEYEREK DENİZ ÇAKIR’IN OYUNCULUĞUNU DA ÖVDÜ VE FERHUNDE’NİN ’KÖTÜLÜKLERİNİN’ NEDENİNİ ANLATTI... Kanaltürk’te Müge Dağıstanlı ve Gülşen...
  4. yapTığım kötülükler

yapTığım kötülükler

ewt hayatımda benim asla yapamicağım yapanlarada nasıl yaparlar die düşündüğüm birşey yaptım sevgilimi en yakın rkadaşıyla aldatdım hiç birşey hissetmiyorum ne bir acı ne bir pişmnlık yanlış anlamyın mutluda değilim boşluk hissediyorum durgunLuk aldatma sebebim ne hiç biLmiyorum
  5. Kötülük İle İlgili Hadisler

Kötülük İle İlgili Hadisler

Kötülük İle İlgili Hadisler var mı sizde? Selam millet Kötülük İle İlgili Hadisler ve bilgiler istiyorum sizden ve rica ediyorum inş sorumu yanıtsız bırakmazsınız.

Sayfayı Paylaş