Kova burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kova burcu 2009 Şubat ayı Yorumu
şubat ayında doğanların burcu şubat ayı hangi burca girer kova kova ayında doğanlar hangi burç
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Kovalar Şubat ayı aşk hayatınızla ilgili konularda ve genel anlamıyla oldukça yoğun enerjilere sahipsiniz. Hatta diyebilirim ki, bu yılın en hareketli zamanını sizler geçirebilirsiniz. Çünkü gerek kişisel hedefleriniz gerekse iletişim ve mücadele açısından burcunuzda toplanan gezegenler güçleri itibariyle dikkat çekiciler. Önce her zaman olduğu gibi aşk hayatınız ve ilişkilerinizden söz ederek aylık yorumunuza başlıyorum. Ciddi ilişkiler yani evlilik ve uzun süreli beraberliğinizle ilgili yaşam evinizin yöneticisi olan Güneş gezegeninin 20 Ocak tarihinde burcunuzda başlayan seyri hala devam etmekte. 18 Şubat tarihine kadar devam edecek bu etki altında öncelikle yeni yaşını kutlayan ve kutlayacak olan tüm Kovaların mutlu bir yıl geçirmelerini diliyorum.
Bir yaş daha olgunlaşmanızı sağlayan ve yeni umutlar getirici bu enerji altında doğanızda bulunan özgürlük olgusu aşk hayatınızı yakından ilgilendiren meselelerde size farklı yollarla kendinizi ifade etmenizi, bireyliğinizi ve kendinize özgü niteliklerinizi ortaya koyabilmenizi sağlayıcıdır. Güneş astrolojik anlamıyla kişinin yaşam enerjisi ve bilinçli isteklerini elde etme gücü olarak son derece değerlidir. Güneşin burcunuzda seyrettiği zamanlar ise, bu güç iki misli artar. Bu ister aşk isterse genel yaşamınızı ilgilendiren konularda olsun farketmez, bireysel duruşunuz dışarıdaki insanlar tarafından gayet net anlaşılabilir. İşte bu durum ilgi görmenizi ve karşı cins üzerinde egemen olmanızı da sağlayabilir. yani hiç kimsenin üzerinizde denetim uygulamasına izin vermeden, kendinizi olduğunuz gibi ifade etmek artık çok kolaydır.
Aşk olgusu ise böylesine güçlü olduğunuz dönemde sizin takdirinize kalmış gibidir. Yani ilişkinizin tüm ipleri elinizdedir veya yeni başlayacak bir ilişkide isteklerinizi ortaya koyabilecek gücünüz yüksektir. Sorunları olan bir beraberlik yaşıyorsanız bu enerji altında istekleriniz karşınızdaki kişinin bakış açısından farklı dahi olsa, gücü elinde bulunduran siz olduğunuz için kazanan kişinin de siz olması gayet açıktır. Tabi ki gökyüzünde her oluşum, diğer gezegensel hareketlerle değişime uğrayabilir. Yani Güneş burcunuzda ilerlerken örneğin bu tarihlerde Merkür Oğlakta, Venüs Koç burcunda seyrini sürdürüyor olacak. Ve hepsinden önemlisi, yönetici gezegeniniz Uranüs, ikinci yöneticiniz Satürnle para evinizde karşıtlık oluşturacak. Durum böyle olunca aşk ve genel yaşam konularında, kendini güçlü bir şekilde ortaya koymayan siz, zaman zaman duraksama, düşünceli olma, agresif davranma veya deneyimsel ilişkiler yaşama konusunda farklı tepkiler verebilirsiniz.
İşte bu nedenle aylık yorumlar son derece titiz hazırlanmalı diye düşünmekteyim. Çünkü bu yorumlarda bütün enerjilerin özü ortaya konması gerektiği için(günlük yorumlarda enerjiler tek olarak analiz edilir) sizlerin de okurken bir bütün resme bakar gibi düşünmeniz lazımdır. Ne diyordum. İşte bu diğer gezegenlerinin enerjileriyle etkileşim halinde olan Güneş kimi zaman değişik reaksiyonlar vermenize neden olsa da, Güneşin her yıl sizin burcundan geçtiği süreç, kimlik duygunuzu ön planda tutmanızı sağlayacağından bana göre aşk konusunda beklenmedik tavırlar göstermeniz mümkün olabilir. Fakat genel olarak bu gayet olumlu bir enerjidir. Kimsenin kararlarınıza müdahalede bulunmaması adına size güç verdiği gibi, karşı cins üzerinde fiziksel manada etkili olmanız, beğenilmeniz, çekici bulunmanızın kolay olduğu bir devredir. Benim bu enerji altında size tavsiyem eski bazı konuların veya ilişkinizin sorunlarıyla uğraşabileceğiniz bu dönemde gerçekçi hareket etmeniz ve sizin için en doğru kararı, duygularınızla değil mantığınızla vermenizdir.
Özellikle 14 Şubat-8 Mart Merkür ve 4 Şubat-15 Mart Mars gezegenlerinin burcunuzdaki seyri, birebir ilişki konusunda özgür düşüncelerinizi ve mücadelenizi kolaylıkla ortaya koyabileceğiniz tarihler olarak önemlidir. yalnız unutmayalım ki, bu denli yoğun enerji, iletişimsel konularda sosyal hayatı canlandırıcı ve ilginizi başka insanlara doğru yönelticidir. Hatta geçtiğimiz ayki bazı dikkat çeken durumlar tekrar karşınıza gelebilir. o zaman geri hareket nedeniyle adım atamadığınız veya söyleyemediklerinizi, yukarıdaki tarih aralığında rahatlıkla dile getirebilirsiniz. eğer bu güçlü enerjiyi genel olarak doğru anlamda kullanmak istiyorsanız ki, ben bu yönü üzerinde durmak istiyorum, yapmanız gereken, ilişkiniz için alınması gereken kararları veya oluşan sorunları birlikte el birliği çözmektir. Siz de kendi payınıza düşününüz. Yanlışlarınız var mı? karşı tarafın sizden beklentisi nedir? neler yapılabilir? Bunları elbirliğiyle halletmeye çalışın. Siz bu yolları deneyin, eğer yine beraberliğiniz yürümüyorsa o zaman gerekeni yaparsınız. Yeni bir ilişkiye başlayacak olanların da aynı şekilde ortaklaşa hareket edecek şekilde herşeyi baştan konuşmaları ve arkadaşlık olgusunu ön planda tutacak şekilde beraberlik yaşamalarıdır. İşte böyle bir bakış açısı altında başlayan ilişki uzun ömürlü olabilir kanaatindeyim.
Evet gelelim son enerjiye. İletişim evinizde 3 Şubat tarihinde başlayacak Venüs gezegeninin Koç burcundaki etkisine. Yukarıdaki paragrafta bir ara bu enerjinin varlığından söz etmiştim. Şimdi biraz açalım. Bu etki altında tensel arzularınızın yoğunlaşması ve ilişkinizle alakalı yukarıda sözünü ettiğim ılımlı yaklaşım konusu zorlaşabilir. Nedeni, Venüsün burcunuzla oluşturduğu akışkan etki ve bu nedenle deneyimsel hareket etmeye olan meylinizin artacak oluşu. Şimdi şöyle düşünelim. Sorunlu bir ilişkiniz var. Bir yandan burcunuzda seyretmekte olan gezegenlerinin verdiği özgürlük titreşimleri devam ederken, Venüs gezegeninin bu ateşli enerjisi altında, yeni serüvenler yaşamak varken, beraberliğinizdeki problemleri düzene koymaya mı çalışırsınız yoksa yeni tutkular yaşamaya gönüllü mü olursunuz? Sorumuzun cevabı ilişkinize verdiğiniz önemde saklı. Eğer gerçekten sevdiğiniz bir kişiyle beraberseniz, bu enerjilerin güçlü desteğiyle her sıkıntının üstesinden gelebilirsiniz. yok değilse eğer yeni bir aşka yelken açmayı tercih edersiniz. İşte bu noktada size karışma hakkımız yok. Bir danışman sadece enerjinizi bildirir. Karar verecek olan sizsiniz. Yalnız başka aşklara yelken açacaklara şunu da söyleyeyim. Venüs etkisi altında, hele Koç burcunun sabırsız ve gelir geçer alevi altında başlayan bir ilişki oldukça etkileyici ve alevli aşklara işaret olabileceği gibi, 6 Mart tarihinde yapacağı geri hareket, yaşanacak aşkın kafa karıştırıcı olacağının da simgesidir. Onun için şimdiden ilişkinizi, partnerinizi ve kendinizi gözden geçiriniz. Venüs geri hareketini de, beraberliğinizdeki sorunları çözerek yeniden bir araya gelmek adına kullanınız. Fakat bu sefer, yaşadıklarınızdan ders alarak. Umarım herşey gönlünüzce olur.
Mars’ın ardından Merkür de 14 Şubat’ta Kova Burcuna giriyor. Ters hareketi nedeniyle Ocak ayının sonunda Oğlak Burcuna geri dönmüş olan Merkür, düz hareketinde 14 Şubat’ta tekrar Kova Burcuna giriyor ve bir kere daha iletişimde sosyal konuları ön plana çıkararak ilgimizi toplumsal konulara çekiyor. Ocak ayında ilgimizi çeken, fakat bir türlü paylaşamadığımız orijinal fikirlerimiz tekrar gündeme gelebilir. Diğer taraftan ay boyunca liberal yaklaşımlar iletişimimizi şekillendirecektir.
Sevgi ve aşkın vurgulandığı bugünde, ilişkilerimizi yoluna koymak kolay olacaktır. Uyum ve denge arayışı ön plana çıkarak yumuşak bir atmosfer yaratabilir. Akşamüstü ise mevcut enerji tamamen değişerek derinleşmemize yardımcı olacak. Bu saatlerde, sabahki yumuşak hava gidecek ve yerini daha yoğun bir enerji alacaktır. Bu saatlerde ilişkilerin sosyal boyutundansa, duygusal boyutuyla ilgileneceğiz. Bunun yanı sıra, iletişimde farklı olanı yakalama isteği, derin duygularımızı ifade etmemize yardımcı olacaktır. Bu günden itibaren önümüzdeki ay boyunca zihnimiz sosyal konulara odaklanacaktır.
İş ve Kariyer
Mesleki yaşamınızla ilgili konularda etkili olması muhtemel en önemli enerjiniz, tabi ki girişim ve kendinizi ifade evinizde oluşan gezegen toplanmasıdır. Birden fazla güç aynı evde kümeleştiğinde o yaşam alanı canlanır, tazelenir ve yenilenir. Kaldı ki yenilikle birebir alakalı Kova burcunda oluşan bu kavuşum etkisi çok daha aktif ve hızlı geçecek bir dönemi işaret eder. Hatırlarsanız günlük yorumunuzda 26 Ocak tarihinde burcunuzda oluşan Halkalı Güneş Tutulmasının etkilerinden söz etmiştim. Buraya tekrar eklemiyorum ama işaret ettiği şuydu. Girişimleriniz konusunda Şubat ayının ortalarına kadar büyük bir destek sizinle olacak, olabildiğince girişimci davranmaya çalışınız ve planlarınızı ortaya koyarak kendinize yeni bir yol açınız. İfade etmeye çalıştığımız bu tutulmanın diğer bir özelliği de, yaşamınızı yakından ilgilendiren konulardaki başlangıç ve sonlamalara neden olabileceğiydi. Bu enerji oldukça kuvvetli ve hakikaten gerek yeni adımlar atmanızda gerekse ekip halindeki çalışmalarınızla sesinizi duyurabilmeniz konusunda da destekleyiciydi. Şubat ayının ortalarına kadar bu tutulmanın ışığı altında aydınlanmaya devam edeceğinizi söyleyebilirim. İkinci tutulma ise, şimdiden haber vereyim. 22 Temmuz tarihinde özellikle takım çalışması, organize faaliyetlerde sizin yanınızda.
Evet şubat ayındaki enerjilerin yoğun olacağını yorumun ilk başında belirtmiştim. Tutulma bunların içinde en önemlisi olduğu için tekrar hatırlatmak istedim. Gelelim Güneş gezegeninin burcunuzdaki ilerlemesinin size iş anlamındaki etkisine. Tabi ki, girişim gücü vermesi ve özgür kararlar alarak kendi yolunuzu çizdirmesi ilk akla gelen etki. Bunun dışında kişisel anlamda, kendiniz adına düşündüğünüz yenilikleri uygulamanızdı sizi ateşleyici oluşudur. Çünkü Güneş hayatımızın merkezindeki gücümüzü simgeler. Durum böyle olunca fiziksel canlılığınız sizi arkanızdan itekler ve yapabilirsin, başarırsın diyerek sizi yüreklendirir. Ayrıca bireylik duygunuzu duruşunuza aksettirmeniz ve bu duruşun, diğer insanlar tarafından kabul görmesini sağlar. Kaldı ki bu da çok önemlidir. insanlar sizi dinlenir bir kişi olarak görürler. Mars gezegeninin de burcunuzda 4 Şubatta başlayacak seyrini de hesaba kattığımızda mücadele gücünüz büyür, öyle fazla emek sarfetmeden hedefinizi ele geçirmeniz kolaylaşır.
Bu iki büyük kuvvete eşlik edecek Merkür gezegeninin Kova burcu etkisi ise, zihinsel anlamda, fikirlerinizi, projelerinizi diğer insanlara iletmenizde arkanızda olur ve bu sayede, kararsızlık veya ürkeklik göstermeden ilerlemeniz mümkündür. gördüğünüz gibi bu enerjiler öyle kolay kolay oluşacak türden değil. Kaldı ki tutulma başlı başına büyük bir enerji. Şimdi size düşen nedir öncelikle kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeninin Koç enerjisini devreye sokarak etrafınızla ilişki kurmaktır. Bu ilişki ister özel isterse genel anlamda olsun farketmez önemli insanlarla tanışmanız ve bir araya gelmeniz size yenilikler getirir, kendinizi tanıtmanızı sağlar. Çalışmalarınızı ortaya koyarken güçlü duruşunuzla insanların sizi tercih etmelerine destek olur. Sosyal ilişkilerinizde ateşli bir şekilde öne çıkmanızı sağlayan bütün bu enerjiler muhakkak kullanılmalı ve deyim yerindeyse, boşa akıtılmamalıdır.
Örneğin gruplarla faaliyette bulunarak, işinizin niteliğine göre diğer insanlarla bir araya gelerek, takım çalışması yaparak değerlendirmeniz mümkün olduğu gibi, yeni ilişkiler kurarak, sizinle aynı yönde düşünen kişilerle bir ağ oluşturarak da kendinizi ifade edebilirsiniz. Eğer amacınız bu değil tek başınıza ilerlemekse teknolojiden yararlanabilir, kendi sisteminizi kurabilirsiniz. Burada amacınız liderlik gücünüzü göstermek ve yaşamınıza yeni bir yön çizmekse eğer yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki. Yeter ki sabit fikirli davranmayın. Hani hep deriz ya, elimden tutan olmadı veya hiç şansım olmadı, olsa neler yapardım diye. İşte size şans. Şubat ayında lütfen durmayın sevgili Kovalar, kendinizi gösterin, ne kadar özel olduğunuzu dünyaya ispat edin. Kendinize güveninin ve inanın. Savaşmaktan çekinmeyin ve lütfen sürüye boyun eğmek yerine, kendi ormanınız için dişiniz tırnağınızla toprağa kazıyın. Eminim başaracaksınız.
Parasal Durumunuz
Gelelim parasal konular. Bu konuda etkili olacak son derece önemli bir gelişmeden söz etmek istiyorum. Bana göre siz Kova ve Başak burçlarının geçen yıldan bu yana devam eden parasal konulardaki her türlü zorluklarınızın altında yatan en önemli enerji, ikinci yöneticiniz Satürn ile kendi yöneticiniz Uranüsün kazanımlar evinizde yaptıkları karşıtlık enerjisidir. Bu etkiden geçen yıl Kasım ayında da size gerek aylık gerekse günlük yorumlarınızda söz etmiştim. Bu öyle bir etki ki, yani herşeyin önünde kimi zaman bir çelik duvar gibi engel oluşturuyor. Öyle ki adım atmak neredeyse imkansız oluyor. Bakın dikkat ederseniz bundan önceki iki konu başlığında da size harika bir Şubattan söz ediyorum. Hadi diyorum, yaparsınız diyorum. Ama yazarken durup düşünüyorum. Beni düşündüren en önemli husus bu karşıtlık enerjisi. Nedeni şu. Sizi yaşamınızla ilgili değişiklikler konusunda ürkütmesinin mümkün olması veya zorlukların sizi yıldırması bu enerji altında mümkün. Çünkü insan emek sarfeder, girişimde bulunur ve ister ki bunun karşılığı olsun. Oysaki bu iki zorlu enerjinin düellosu sürekli olarak çabalamanız gerektiğini gösteriyor. Bu tüm burçlar için geçerli. Sanmayın ki bir tek sizin üzerinizde etkili. Fakat sizdeki yansıması oldukça farklı. Maddi konularda bir yandan yeni bir düzen kurmak için dışarıdan destek görmek istiyorsunuz, diğer taraftan daha iyi kazanmak isterken şartlarınız gereği durmak zorunda kalıyorsunuz.
Yalnız bunları yazarken sanmayın ki, çaresizsiniz. Yani her Kova parasızlık mı çekiyor veya her Kova zor şartlarda mı yaşıyor. Hayır tabi ki. Bu zorlukları aşarak ilerleyenleriniz de var. İşte bunu başarmakta zorluk çekenler çoğunlukta olduğu için üstüne basa basa aynı şeyleri söylüyorum. Bu karşıtlık 2009 yılında iki kez oluşacak. Biri 5 Şubat ikincisi Eylül ayında. Ve sonrasında dünyada şu an yaşayan hiç kimse bu enerjiyi bir daha hissetmeyecek. Çünkü evrensel gezegen döngüleri gereği ağır gezegenlerinin aynı burçlarda karşı karşıya gelmeleri için yüzyıllar geçmesi lazım. Hani derler ya, geldi bizi buldu diye. Evet bu da biz insanoğlu için bir ders niteliğinde. Şimdi yapılması gereken maddi konularda özellikle borçlanma, kredi başvurusu, elden borç almak, bir yatırım için borç altına girmek durumunuz yoksa eğer kesinlikle uzak durmanız gereken konulardır. Kredi kartlarınızı lütfen dikkatli kullanın. Olabildiğince gereksiz harcamalarınızı kesin. Jüpiter burcunuzda ilerlediği için size muhakkak destek sunacaktır. Ama buna o kadar güvenmeyelim. Satürn ve Uranüs ağır ve ağdalı ilerleyen gezegenlerdir. Ne olursa olsun temkinli olmayı ihmal etmeyin. Bütçenizin sınırları dışına taşmayın. Kontrollü davranmaya çalışın. Bu enerjinin etkisi daha uzun aylar boyunca içten içe devam edebilir. O nedenle iplerinizi elinizde sıkı tutun. Her kuruşunuzun değerini bilin. Ben Şubat ayının hepiniz için olumlu geçmesini dilerim.
Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-12-13-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-14-15-16
Aşkta En Şanslı Günler :4-5
Yeniay :22-23
(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :8-9
(Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Şubat ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Geri