gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Köylü Pilavı Tarifi ( Hatay )

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

pilav hatay yemek tarifleri köylü pilavı yöresel pilav tarifleri hatay pilavı melek Değişik yemekleri denemeyi severim.Pilavda sofraların olmazsa olmazlarınddan olunca bir de bu tarifi deneyim dedim.Sonuçta mükemmel bir pilav yedik:)Deneyin ,afiyetle yiyin:)

MALZEMELER
    1 adet patlıcan
    1 su bardağı pirinç
    3 diş sarımsak
    1 çorba kaşığı domates salçası
    2 su bardağı et suyu
    1 adet küçük soğan
    200 gr. kuşbaşı
    1 çorba kaşığı sade yağ
    2 çorba kaşığı zeytinyağı
    Tuz

YAPILIŞI
    Patlıcanlar küp şeklinde doğranır. Bir tavada kızdınlan zeytinyağında kızartılıp bir kenara alınır. Bir tencerenin içine tereyağı konulup kızdınlır. Üzerine etler eklenerek renginin değişmeye başlaması ile birlikte ince doğranmış soğan ve sarımsaklar eklenerek sarartılır. Bunun üstüne et suyu ve domates salçası eklenerek bir taşım kaynadıktan sonra üzerine pirinç ve patlıcanlar eklenir. Harlı ateşte 2 dk. ve yavaş ateşte 10 dk. pişirilerek demlendirilip servis edilir.

Köylü Pilavı Tarifi ( Hatay ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bademli pilav tarifi

Bademli pilav tarifi

Bademli pilav Melişlerim güzel bir pilav tarifi buyurunn:) Malzemeler 1 tavuğun gögüs kısmı 2 su bardağı pirinç 2 avuç çiğ badem içi 4 su bardağı tavuk suyu 1 yemek kaşığı kuş üzümü 100 gr tereyağ ( ya da margarin) 1 tatlı kaşığı çam fıstığı karabiber tuz Hazırlanışı Tavuk gögüsünü ufak bir tencerede biraz su ile çırpın.Bademleri kaynar suda haşlayıp kabuklarını soyun.Bir kaşık yağda...
  2. Resimli Kabune pilavı Tarifi

Resimli Kabune pilavı Tarifi

Kabune nasıl yapılır Kabune pilavı Tarifi Merhaba melek'ler... Bu sayfamızda size yeni bir plav tarifi daha sunuyoruz ve böylelikle sizde pilav çeşitleriniz arasına bir yenisini daha ekliyorsunuz. Efenim pilavımızın adı kabune pilavı, nasıl mı yapılır; o zaman buyrun kabune pilavı tarifimize Melek'ler:) KABUNE MALZEMELERİ: -2 su bardağı pir inç -400 gr. koyun kuşbaşı et -5 çorba kaşığı...
  3. Macar Pilavı Tarifi Resimli

Macar Pilavı Tarifi Resimli

Macar Pilavı Tarifi Resimli tarif olursa sevinirim. Arkadaşlar macar pilavı nasıl yapılıyor bilen varsa banada burada yazsın lütfen.
  4. Safranlı Pilav Tarifi Resimli

Safranlı Pilav Tarifi Resimli

Safranlı Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar yine ben ve yine bir tarih istiyorum sizden :D:D Safranlı Pilav Tarifi istiyorum yamacına birde resmini iliştirirseniz kebap olacak valla :)
  5. Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar sizden Sosisli Pilav Tarifi istiyorum nasıl yapılacağını rica etsem detaylı bir şekilde yazıınız

Sayfayı Paylaş