Koyun Yününden Gelinliği Ne Dersiniz?

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Koyun Yününden Gelinliği Ne Dersiniz?
koyun yününden neler yapılır koyun yünü
Gelinlikleri hep satenden tülden yapılan zarif kabarık peri elbisesi gibi sanıyorsanız yanılıyorsunuz :ehi: İngiltere'de yaşayan Louise Fairburn kendine koyun yününden bir gelinlik tasarlamış ve düğününde giymiş...Bana göre çokta ilginç olmuş...Bakalım sizin fikriniz ne olacak :tik:

Louise Fairburn, kendi koyun sürüsünün yününden yapılan bir gelinlik giyerek evlendi.
koyungelinlik1-6133.jpg

İngiltere'de yaşayan Louise Fairburn, kendi koyun sürüsünün yününden yapılan bir gelinlik giyerek evlendi. Çiçeği burnunda gelin Louise, 42 yaşındaki eşi Ian Fairburn'a da gelinliğine uygun olarak tasarladığı yine koyunlarının yününden yapılan bir yelek giydirdi. Mrs Fairburn ayrıca, koyun boynuzundan yapılan bir bastonu da aksesuar olarak kullandı. Misafirlere koyun sütüyle yapılan çikolata verilirken, akşam için de kuzu eti ikram edildi.

koyungelinlik2-3490.jpg

Böyle bir düğünle nasıl evlenmeye karar verdiğini anlatan Louise Fairburn, "Bir reklamda kilimden yapılan bir elbise gördüm ve aynı şeyin yünlerden de yapılabileceğine karar verdim. Koyun delisi biriyim ama gelinliğimi biraz yardım aalarak tasarladım" dedi.

koyungelinlik3-1727.jpg

Koyun yününden yapılan gelinlik 1,500 pounda mal oldu. Elbisede kullanılan yünler 67 saatte eğirildi.
Evlenme töreni sırasında Ian Fairburn farklı duygular yaşadığını belirterek, "Onunla beraber yürürken ona baktığımda gözüme kuzu gibi göründü" dedi.

Hay maşallah ya :) Acaba kokuyormudur yoksa halletmişlermidir ya :)

Benzer Diğer Konularımız !

Geri