gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Koyun Yününden Gelinliği Ne Dersiniz?

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

koyun yününden neler yapılır koyun yünü Gelinlikleri hep satenden tülden yapılan zarif kabarık peri elbisesi gibi sanıyorsanız yanılıyorsunuz :ehi: İngiltere'de yaşayan Louise Fairburn kendine koyun yününden bir gelinlik tasarlamış ve düğününde giymiş...Bana göre çokta ilginç olmuş...Bakalım sizin fikriniz ne olacak :tik:
    Louise Fairburn, kendi koyun sürüsünün yününden yapılan bir gelinlik giyerek evlendi.

İngiltere'de yaşayan Louise Fairburn, kendi koyun sürüsünün yününden yapılan bir gelinlik giyerek evlendi. Çiçeği burnunda gelin Louise, 42 yaşındaki eşi Ian Fairburn'a da gelinliğine uygun olarak tasarladığı yine koyunlarının yününden yapılan bir yelek giydirdi. Mrs Fairburn ayrıca, koyun boynuzundan yapılan bir bastonu da aksesuar olarak kullandı. Misafirlere koyun sütüyle yapılan çikolata verilirken, akşam için de kuzu eti ikram edildi.

Böyle bir düğünle nasıl evlenmeye karar verdiğini anlatan Louise Fairburn, "Bir reklamda kilimden yapılan bir elbise gördüm ve aynı şeyin yünlerden de yapılabileceğine karar verdim. Koyun delisi biriyim ama gelinliğimi biraz yardım aalarak tasarladım" dedi.

Koyun yününden yapılan gelinlik 1,500 pounda mal oldu. Elbisede kullanılan yünler 67 saatte eğirildi.
    Evlenme töreni sırasında Ian Fairburn farklı duygular yaşadığını belirterek, "Onunla beraber yürürken ona baktığımda gözüme kuzu gibi göründü" dedi.

2. BaHaRR

BaHaRR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    farklı görünmek isteyenler için birebir hiçde fena değil açıkcası :D
    paylaşımın için saol.....

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Hay maşallah ya :) Acaba kokuyormudur yoksa halletmişlermidir ya :)

4. özledim_seni

özledim_seni Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok ilginçç

5. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ay ne biçim kokar o ıyyyyy

6. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Aslinda fane degil,alisilmisin disinda olsada biran gozume hos gorundu.

Koyun Yününden Gelinliği Ne Dersiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. deri nedir??

deri nedir??

Vücudumuzun en büyük organı olan deri; dokunma organıdır. Kişi dokunmayla; basınç, sıcak, soğuk ve acıyı algılar.Dokunmayla eş seçer. Altderide bulunan sinir uçlarına bağlı duyu cisimciklerinin kimi dokunmayı, kimi basıncı, kimi sıcağı, kimi soğuğu, kimi acıyı alır. Geniş yüzeyi ve büyük duyarlığıyla deri vücudumuzun dış etkilerden korunmasını sağlar. Bu nedenle derinin bakımı ve korunması...
  2. Yün

Yün

rüyada yün çorap görmek rüyada çorap giymek Yün -gerek görülsün, gerek giyilsin, gerekse yığılsın- mal ve dünyalığa, Sert, kalın ve kaba ve ondan mamül bir şeyi giyen kimesye yakışmayan yün üzüntü ve sıkıntıya; Kışın yün satan kimseyi görmek ticaret ve kazanca, yazın görmek üzüntü ve kedere delaleet eder. (Ayrıca Bakınız; Kırpmak.)Rüyada yün görmek, helal yoldan para kazanacağınıza işaret...
  3. koyun

koyun

: Koyun İftfetli, şerefli ve saygıdeğer bir kadına; ganimete, çocuğa, hayırlı ve bereketli mala, Koyun peşinde gitmek, bir kadının ardı sıra gitmeye, Koyun sağmak ya da etini yemek hayra ermeye, rızık ve nimete, Koyun otlatmak yönetici olmaya, Derisi yüzülmüş kooyun birinin vefat etmesine, Koyun sürüsü itaatli ve uysal halka, Kirli koyunlar pis ve heşerat taşıyan insanlara, Koyunun siyahı...
  4. Ne Dersin ?

Ne Dersin ?

Sarılsam şöyle sımsıkı .. İçimi döksem biraz, rahatlarım belki .. Dinler misin beni ? Ağlarsam darılmak yok ama .. Kıyamazsın bilirim, bu seferlik izin ver .. Kalemimin ucuna dizildi cümleler .. Ve orada kaldı .. Tıpkı beynimden süzülüp, dilimin ucuna takılanlar gibi .. Onlar da oraya hapsoldu tarafımdan .. Susmak, kabullenmek sayılır ya bazen .. Susuyorum ben de, "...
  5. Koyun Otu Bitkisinin Özellikleri Nelerdir ?

Koyun Otu Bitkisinin Özellikleri Nelerdir ?

Koyun otu Nedir Koyunotunun Sağlığa Faydaları Koyunotunun Faydası Doğada ki şifalı bitkilerden koyunotu bitkisi, özellikleri ve faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Koyunotu, yöresel olarak kızılyaprak, kasıkotu, fıtıkotu, kuzu pıtrağı ve eğer otu olarak da bilinir. Güneşli kuru yerlerde, yol ve orman kıyılarında, çimenliklerde, tepelerde ve bayırlarda, ormanların açıklık...

Sayfayı Paylaş