gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Gittiğim yerlerde yiyorum ve çok seviyorum ama utanıyorum sormaya nasıl yapılıyor diye. İyi ki varsınız, her takıldığım mutfak bilgilerini size soruyorum :D Acaba bu közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    Yarım demet Maydanoz
    2 yemek kaşığı kadar Sirke
    Tuz
    1 kg Kırmızı Biber
    Yarım çay bardağı Zeytinyağı
    7 diş Sarımsak ( Arzuya göre çoğaltılıp azaltılabilir.)

Yapılışı

Öncelikle Biberleri yıkayıp kurulayarak folyo serilmiş fırın tepsisine üst üste gelmeyecek şekilde diziyoruz. Bıçakla üzerlerine birkaç delik açarak 200 derece fırında közlenene kadar pişiriyoruz. ( Yaklaşık 20 – 25 dk.kadar.) Közlediğimiz biberlerin kabuklarını rahat soyabilmek için fırından çıkarır çıkarmaz bir poşetin içine koyup ağzını kapatarak 10-15 dk. bekletiyoruz. Ardından kabuğunu soyup iç çekirdeklerini çıkartarak arzuya göre ya küçük dilimleyip ya da şerit halinde keserek salata tabağına alıyoruz. Sarımsakları soyup havanda tuz ile dövüyoruz. Sirke dövülmüş sarımsak tuz ve zeytinyağını ayrı bir kapta karıştırıp biberlerin üzerine gezdiriyoruz. İnce kıydığımız maydanozları da üzerine ilave ettikten sonra servis edebilirsiniz.

Közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Közleme Sebze Salatası

Közleme Sebze Salatası

Malzemesi: 2 adet patlıcan, 3 adet (sarı, kırmızı, yeşil) renkli biber, 5 adet taze soğan, 10 diş sarımsak, 1 adet taze kabak, 4 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 2 yemek kaşığı nar ekşisi, 1 çay kaşığı tuz Hazırlanışı: Bütün sebzeleri ızgarada közleyin. Patlıcanın kabuklarını soyup biberleri temizleyin. Közlenen sebzeleri küp şeklinde doğrayın ve hepsini karıştırma kabının içine koyun. Sızma...
  2. Közlenmiş kırmızı biber sarması...

Közlenmiş kırmızı biber sarması...

kırmızı biber sarması közlenmiş kırmızı biber sarması MALZEMELER : 7,8 közlenmiş kırmızı biber 1tane haşlanmış patates 1kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir tuz karabiber kırmızıbiber zeytinyağı 2,3 yeşil soğan YAPILIŞI : Bir kaseye yeşil soğanın uzun saplarından 8,9 tane koyup üstüne kaynar su döküp 2,3 dk yumuşayana dek bekliyelim.Patatesi soyup bir kasede ezelim.İçine peynir tuz...
  3. közlenmiş patlıcan salatası

közlenmiş patlıcan salatası

patlıcanları közleyip kabuklarını ysun aynı şekilde biribeleride közleyin soyun iiçerisne soğanı halka halka doğrayın zeytinyağı ve narekişi ilave edin tuz ve kırımızı biberle tatlandırın afiyet olsun
  4. Kışlık Közlenmiş Biber Dolaba Nasıl Konur?

Kışlık Közlenmiş Biber Dolaba Nasıl Konur?

közlenmiş biber hazırlama, kışlık közlenmiş biber nasıl hazırlanır, biber dolaba nasıl konmalı Evet hanımlar kışlık hazırlıklar devam ediyor mu? Bizim evde hemen hemen bitti sayılır. Aklımda daha birkaç şey daha koymak istediğim malze var aslında onlarıda hallettimmi tamamdır:) Bu sene buzluğa biber koyarken farklı bir metot denedim. Genelde biberleri buzluğa koymadan önce kızartırız ve...
  5. Kışlık Közlenmiş Biber Nasıl Hazırlanır?

Kışlık Közlenmiş Biber Nasıl Hazırlanır?

konserve közlenmiş biber, közlenmiş biber konservesi nasıl yapılır, közlenmiş kırmızı biber konservesi yapılışı Bir çok evde devam eden kış hazırlıkları bayanlar tarafından son sürt devam ediyor. Bu hazırlıklar için de olan ve damak zevkine göre değişebilen konservelerden biride közlenmiş kırmızı biber konservesi... Közlenmiş kırmızı biberi marketlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz ama bana...

Sayfayı Paylaş