gebe
  1. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

Közlenmiş kırmızı biber sarması...

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında beklenenbebis tarafından paylaşıldı.

kırmızı biber sarması közlenmiş kırmızı biber sarması ss.jpg
    MALZEMELER :
    7,8 közlenmiş kırmızı biber
    1tane haşlanmış patates
    1kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir
    tuz
    karabiber
    kırmızıbiber
    zeytinyağı
    2,3 yeşil soğan

YAPILIŞI :
    Bir kaseye yeşil soğanın uzun saplarından 8,9 tane koyup üstüne kaynar su döküp 2,3 dk yumuşayana dek bekliyelim.Patatesi soyup bir kasede ezelim.İçine peynir tuz baharat ve zeytinyağı koyup karıştıralım.Biberlerin uçlarını kesip dikdörtken hale getirelim.İçine patatesli harçtan koyup saralım..
    Yeşil soğanLa bağlayıp servis tabağına koyaLım..
    AFİYET OLSUN :)

2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    değişik bi tarif ellerine sağlık :)

Közlenmiş kırmızı biber sarması... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kırmızı biber ağrıya karşı

Kırmızı biber ağrıya karşı

Kırmızı acı biberde bulunan bir maddenin eklem iltihabı ve ağrılarında sürekli rahatlama sağladığı bildirildi. ABD’nin Boston kentinde yapılan Amerikan Ağrı Cemiyeti’nin yıllık toplantısında kırmızı acı biberin eklem iltihabı ve ağrılarına karşı iyi geldiğini ispatlayan uzmanlar, kırmızı bibere acılık veren ’capsaicin’ maddesinden 1000 mikrogram (1 gr) enjekte edilen şiddetli eklem ağrısı...
  2. Közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor ?

Közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor ?

Gittiğim yerlerde yiyorum ve çok seviyorum ama utanıyorum sormaya nasıl yapılıyor diye. İyi ki varsınız, her takıldığım mutfak bilgilerini size soruyorum :D Acaba bu közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor?
  3. Kırmızı Biber Turşusu Tarifi

Kırmızı Biber Turşusu Tarifi

Malzemeler 2 Kg Kırmızı Biber 2 Baş Sarmısak 2 Demet Maydanoz 1 Su Bardağı Sirke 1 Çay Bardağı Limon Suyu 1 Çay Bardağı Sıvı Yağ Yeterince Turşu Tuzu Yemeğin Tarifi Kırmızı biberleri bol suda yıkayarak kurulayalım. Fırın tepsisine dizelim. Fırında kabukları soyulup, yumuşayana dek fırında tutalım. Biberleri boyuna iki eşit parçaya bölüp, çekirdek yataklarını çıkaralım. Biberleri iri iri...
  4. Kışlık Közlenmiş Biber Dolaba Nasıl Konur?

Kışlık Közlenmiş Biber Dolaba Nasıl Konur?

közlenmiş biber hazırlama, kışlık közlenmiş biber nasıl hazırlanır, biber dolaba nasıl konmalı Evet hanımlar kışlık hazırlıklar devam ediyor mu? Bizim evde hemen hemen bitti sayılır. Aklımda daha birkaç şey daha koymak istediğim malze var aslında onlarıda hallettimmi tamamdır:) Bu sene buzluğa biber koyarken farklı bir metot denedim. Genelde biberleri buzluğa koymadan önce kızartırız ve...
  5. Kışlık Közlenmiş Biber Nasıl Hazırlanır?

Kışlık Közlenmiş Biber Nasıl Hazırlanır?

konserve közlenmiş biber, közlenmiş biber konservesi nasıl yapılır, közlenmiş kırmızı biber konservesi yapılışı Bir çok evde devam eden kış hazırlıkları bayanlar tarafından son sürt devam ediyor. Bu hazırlıklar için de olan ve damak zevkine göre değişebilen konservelerden biride közlenmiş kırmızı biber konservesi... Közlenmiş kırmızı biberi marketlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz ama bana...

Sayfayı Paylaş