gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Közlenmiş Patlican Salatasi

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

közlenmiş patlıcan salatası közlenmiş patlıcan mezeleri
    malzemeler: 4 adet büyük boy patlıcan
    4 adet büyük boy dolmalık kırmızı biber
    1-2 limonun suyu
    2 yemek kaşığı zeytinyağı
    4 adet çarliston biber
    3 adet küçük boy domates
    12 adet biberli yeşil zeytin
    2 çorba kaşığı doğranmış maydanoz

hazırlanması:

1. dolmalık biberleri ve patlıcanları közleyin. soğuduktan kabuklarını soyup limon suyu ve zeytin yağını karıştırarak hazırladığınız terbiyenin içinde ezin. (ben ezme aleti kullandım)

2. domatesleri soyun, çarliston biberlerle beraber küp küp kesip karışıma ekleyin. zeytinleri de halka halka kesip ekleyin.

3. servis yaparken üzerlerine maydanoz serpiştirin.

2. şeker kız

şeker kız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Közlenmiş Patlican Salatasi
    Bayılırım Patlıcan salatasına.

Eline ve emeğine sağlık

Közlenmiş Patlican Salatasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mantar Salatasi

Mantar Salatasi

Malzemeler 5 Adet orta büyüklükte mantar 1 Adet sivri biber 1 Adet taze soğan (ince doğranmış) 3 Adet kiraz domates (ortadan ikiye ayrılmış) 1 Tatlı kaşığı tanelenmiş mısır 1 Tatlı kaşığı z.yağı 1 Adet limon suyu (ya da bir tatlı kaşığı sirke) 1 Çorba kaşığı kıyılmış maydonoz Tuz Karabiber Yapılışı : Temizlediğiniz mantarları bir su bardağı limonlu su ile orta dirilikte haşlayın Soğuduktan...
  2. KralİÇe Salatasi

KralİÇe Salatasi

Malzemeler: - 2 orta boy kereviz, - 2 adet tavuk bonfile, - 4 yemek kaşığı yoğurt, - 6 yemek kaşığı mayonez, - 2 diş sarmısak, - 1 çay bardağı kıyılmış ceviz, - 1 yemek kaşığı ketçap, - 1 çay kaşığı tuz. Yapılışı: Tavuk bonfileyi az su ile haşlayın. Soğutup küçük parçalara ayırın. Çukur bir kapta yoğurt, mayonez, ketçap, tuz ve dövülmüş sarmısağı iyice karıştırın. Kerevizi soyup hemen...
  3. Közlenmiş Patlican Tava

Közlenmiş Patlican Tava

patlıcan közleme tavası közlenmiş patlıcan nasıl soyulur nasıl közlenir közlenmiş kolay soyulur tava Malzemeler 4-5 adet patlıcan 4-5 adet biber 2 orta boy domates 300 gr kıyma 1 adet soğan Üzeri İçin 2-3 diş sarımsak (ben eklemedim) yoğurt Hazırlanması: patlıcanlar delinir. biberlerle birlikte közlenir. 2 kaşık zeytinyağında soğan ilavesi ile kıyma kavrulur. soyulup küçük küçük...
  4. KÖzlenmİŞ Patlican Salatasi

KÖzlenmİŞ Patlican Salatasi

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Patlican Rulo

Patlican Rulo

soğuk meze patlican rulo nasıl yapılır malzemeleri hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz Patlican rulo ya bayılırım. Gerçi patlicanın herşeyi beni cezbeder. Özellikle patlican ezme salataya ve patlican kebabı na. Patlıcan,patlıcan olalı böyle lezzetli olmamıştır buna emin olun. Süper ve farklı tadı ile patlıcanın bu halini çok beğeneksiniz . Evet hep bilikte bu tarife...

Sayfayı Paylaş