gebe
  1. nilyesilim

nilyesilim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

közlenmiş patlıcan salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında nilyesilim tarafından paylaşıldı.

patlıcanları közleyip kabuklarını ysun aynı şekilde biribeleride közleyin soyun iiçerisne soğanı halka halka doğrayın
    zeytinyağı ve narekişi ilave edin
    tuz ve kırımızı biberle tatlandırın

afiyet olsun

narçiçeğimm bunu beğendi.
  2. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
    Hep merak edrdim bu tarifi emeğine sağlık canım

nilyesilim bunu beğendi.
  3. nilyesilim

nilyesilim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
közlenmiş patlıcan salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Közleme Sebze Salatası

Közleme Sebze Salatası

Malzemesi: 2 adet patlıcan, 3 adet (sarı, kırmızı, yeşil) renkli biber, 5 adet taze soğan, 10 diş sarımsak, 1 adet taze kabak, 4 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 2 yemek kaşığı nar ekşisi, 1 çay kaşığı tuz Hazırlanışı: Bütün sebzeleri ızgarada közleyin. Patlıcanın kabuklarını soyup biberleri temizleyin. Közlenen sebzeleri küp şeklinde doğrayın ve hepsini karıştırma kabının içine koyun. Sızma...
  2. patlıcan salatası

patlıcan salatası

Malzemeler : 1 kg patlıcan1 adet domates2 adet sivribiber5-6 adet siyah zeytin2 dal maydonoz1 çay bardağı sıvıyağ 1/2 adet limon suyu1/2 tatlı kaşığı tozşeker yeterince tuzYapılışı : kalın çekirdeksiz patlıcanların kabuklarını çatal ile birkaç yerinden deldikten sonra mümkünse malgalda yoksa fırında veyasıvıyağda iyice pişirelim .sıvıyağını, limon suyunu ,yerince tuz ve bir tutam tozşekeri bir...
  3. Közlenmiş patlıcan göbeğinde kaşar

Közlenmiş patlıcan göbeğinde kaşar

kaşarlı patlıcan közleme Közlenmiş patlıcana bayılırım hemde kaşarlı oy oy.:D içindekiler: Patlıcan 4 adet Yörsan kaşar peyniri 100 gr. Sarımsak 2-3 diş Yörsan Süzme Yoğurt 2-3 kaşık Reyhan 2-3 yaprak Yörsan Tereyağı 1 kaşık yapılışı: Patlıcanı ateşte közleyip, soyup ikiye ayırıyoruz ve ardından büyük parçalar halinde kesiyoruz. Dilimlenmiş, ızgara yapılmış patlıcanların göbeğine, közlenmiş...
  4. sarımsaklı yoğurtlu közlenmiş patlıcan mezesi

sarımsaklı yoğurtlu közlenmiş patlıcan mezesi

3 adet közlenmiş patlıcan. 2 diş sarımsak 4 kaşık süzme yoğurt 1 kaşık mayonez. tuz. yapılışı:patlıcanları iyice ez, yoğurt- mayonez- sarımsak- tuz ayrı kapta iyice karıştırıp patlıcanlara ekleyip iyice harmanlıyoruz. Daha sonra soğuk olarak servis yapıyoruz..... AFİYET OLSUN!!!
  5. Közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor ?

Közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor ?

Gittiğim yerlerde yiyorum ve çok seviyorum ama utanıyorum sormaya nasıl yapılıyor diye. İyi ki varsınız, her takıldığım mutfak bilgilerini size soruyorum :D Acaba bu közlenmiş biber salatası nasıl yapılıyor?

Sayfayı Paylaş