gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kozmetik Alerjisi

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kozmetik alerjisi Eğer kozmetik ürünlere karşı alerjiniz varsa sizler için bazı önerilerde bulunmak istiyorum alerji karşısında neler yapabilirsiniz ve çok daha fazlası buyrun arkadaşlar [​IMG]
    Kozmetikler kolay kolay alerji yapmaz. Ama satın aldıklarını saklarken de özen göstermelidirler.

Kutu ve tüpleri sıkıca kapattığınızdan emin olun.

Kozmetiklerinizi aşırı sıcaklık farklarından koruyun.

Kremlere direkt temastan kaçının. Elleriniz yerine minik bir spatula kullanın.

Ürünlerin alerji riski çok yüksek bir bölge olan göz çevresine değmemesine özen gösterin.

Deride uçuk varsa kozmetik ve makyaj malzemesi kullanmayın. Durum tamamen normale dönmeden bunları tekrar sürmeyin.

Alerjik tepkiden "sorumlu" kozmetiği saptamak için cildiniz için zararlı kozmetiği belirleyip bunu kullanmaktan kaçınabilirsiniz.

İlk kez kullandığınız bir ürün cildinizin tepki vermesine neden olabilir.

Cildinize sürmüş olduğunuz parfüm veya parfümlü kremler ışık hassasiyetine neden olabilir.

2. asi&mavi

asi&mavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kremi hep parmaklıodm ben yha dikkat edim bari artk tesekkürler paylasım için:D

Kozmetik Alerjisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arı Alerjisi

Arı Alerjisi

hamilelikte arı sokması gebelikte arı sokması Ortalama 1,5 cm boyunda olan arılar çiçeklerin özsuyunu toplayarak çok değerli bir besin kaybağı olan bal üretirler. Ayrıca çiçeklerin polenlerini taşıyarak döllenmelerini ve meyve oluşumunu sağlarlar. Ancak bu kadar yararlı olan bu canlıların bazı insanlar üzerinde çok korkutucu hatta ölümcül etkileri olabilir. Arı alerjisi, toplumda sık...
  2. Kozmetik Alerjisi Nedir ?

Kozmetik Alerjisi Nedir ?

kozmetik alerjisi kozmetik alerjisi nedir Kozmetikler kolay kolay alerji yapmaz melekler :) Ama normalde zararsız olduğu halde sizin cildinizin hassasiyet gösterdiği bir madde (renklendirici koku verici koruyucu katkı maddeleri) içeriyor olabilirler. Bu yüzden de cildiniz buna tepki verebilir. Dermatolojik olarak test edilmiş de olsa hiçbir kozmetik malzeme bu riski tamamen önleyemez....
  3. Kozmetik Alerjisi Nedir Tedavi Edilir ?

Kozmetik Alerjisi Nedir Tedavi Edilir ?

kozmetik alerjisi cilt alerjisi Hatırı sayılır bir meblağ ödeyerek, antialerjik olduğunu öğrendiğiniz bir kozmetik ürünü aldınız ve büyük bir hevesle kullanmaya başladınız. Ancak o da ne ? 2 gün sonra yüzünüzde döküntüler mi çıktı melekler ? Anlaşılan o ki sizde kozmetik alerjisi var ve sizin bundan haberiniz yoktu. Üstelik üründe de antialerjik olduğu yazıyordu. Ya o yazı da olmasaydı ?...
  4. Kozmetik alerjisi nasıl belli olur acaba?

Kozmetik alerjisi nasıl belli olur acaba?

Yüzüm fisir fisir oldu ve kızardı.Eczacıma sordum kozmetik alerjisi dedi.Cildiyeye gitme vakltim de olmadı. çalışıyorum.Bir arkadaşım burayı önerdi sizlere sormak istedim..Bilen var mı?
  5. Kozmetik Alerjisi Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler!

Kozmetik Alerjisi Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler!

kozmetik alerjisi, kozmetik alerjisi hakkında, kozmetik alerjisi nedir Sevgili melekler, kadınların tamamı istedikleri gibi kozmetik malzemelerini kullanamıyorlar. Herkes ne yazıkki bu konuda aynı şansa sahip değil. Ciddi alerjilere sebep olabilen parfümler ve diğer kozmetik ürünleri karşısında bu ürünlerden uzak kalmak ve bazı gıdaları tüketmemek gerekir. Özellikle tüketilmemesi gereken bu...

Sayfayı Paylaş