gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kpss 2013 değişiklikleri olacak mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

2013 yılında KPSS sınavına girmek üzere hazırlanıyorum da acaba 2013 yılında kpssde herhangi bir değişiklik ya da değişiklikler olacak mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer 2013 KPSS yeterlilik sınavıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ancak ağustos ayında yapılacak atamalara yetişmeyeceğini söyledi.Yeterlilik veya diğer adıyla alan sınavı önümüzdeki yıldan itibaren uygulamaya geçirilecek.
    Öğretmen adaylarının KPSS puanına göre atanabilmek için özel dershanelerde alanları dışında konularda çalışmalarına neden olan sistem sona eriyor. Adayların "Resim öğretmeniyim neden matematik çözüyorum?" diye isyan etmelerine sebep olan sistem, 2013'ten sonra yerini 3 aşamalı alan sınavına bırakacak.

Öğretmen adayları mezun olduktan sonra, ilk olarak KPSS genel yetenek ve genel kültür sınavına girecek. Başarılı olan adaylar alanlarına göre yeterlilik sınavına alınacak. Ve son olarak da atandıktan sonra 1 yıllık oryantasyon ve staj eğitiminden geçecek. Öğretmen adayları mezun olduktan sonra, ilk olarak KPSS genel yetenek ve genel kültür sınavına girecek. Yeterlilik sınavını geçen öğretmen atandıktan sonra 1 yıllık oryantasyon ve staj eğitiminden geçecek.

Kpss 2013 değişiklikleri olacak mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kpss yerleştirmeleri ne zaman olacak ?

Kpss yerleştirmeleri ne zaman olacak ?

Arkadaşlar ben KPSS sınawına girdim sonuçları bi süre önce açıklandı.. Ama yerleştirmelerin ne zaman yapılacağını ve puanımın hangi mesleklere yettiğine nerden bakacağımı bilmiyorum lütfen bilginiz varsa öğrenmek istiyorum..
  2. 2013 KPSS de önemli değişiklik mi olmuş

2013 KPSS de önemli değişiklik mi olmuş

Merhaba arkadaşlar sizden bir ricam olacak arkadaşlarımdan duydum 2013 KPSS de önemli değişiklik olmuş öğretmenler ile ilgili 2013 KPSS de artık öğretmen adaylarına alan dışı soru sorulmayacakmış bu doğru mu
  3. 2013'te Kpss olacak mı?

2013'te Kpss olacak mı?

Bu konu; 2013 KPSS yapılacak mı hakkında bilgi vermektedir Memur atamalarının geçiş bileti olan KPSS ile ilgili her yıl yeni bir asparagas haberle karşılaşırız. Özellikle atanamayan öğretmenlerin sürekli kamuoyu gündemine getirdiği KPSS'nin 2013 yılında yapılmayacağına dair söylentiler çıktı. 2013 KPSS ile ilgili yetkili ağızın açıklamasını sizlere sunuyoruz: Milli Eğitim Bakanı Dinçer,...
  4. 2013 Yılında KPSS Sınavı Yapılacak mı ?

2013 Yılında KPSS Sınavı Yapılacak mı ?

Bu konu; 2013 kpss sınavı yapılacak mı konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, en son sizlerle paylaştığımız 22-23 Eylül 2012 Kpss önlisans sınavı soru ve cevapları bilgilerinin ardından herkesçe merak edilen ve sıkça sorulan bir sorunun cevabı ile karşınızdayız. Önümüz deki sene sınava girmeyi planlayan adayların en merak ettikleri konu olan 2013 yılında KPSS sınavı...
  5. 2013 yılında da kpss sınavı yapılacak mı

2013 yılında da kpss sınavı yapılacak mı

Etraftan bir haber duydum doğru mu bilmiyorum, kpss 2013 yılında olmayacakmış diye, pek inanmadım ama doğru mu bu haber ?

Sayfayı Paylaş