gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

KPSS Birincisi Ne demektir?

Konu, 'KPSS Genel' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

kpss birincileri kpss89 nedir kpss10 ne demek kpss89 kpss 89 ne demek Bu yıl (2007) yapılan KPSS'ye sadece lisans mezunları girmiştir. Sınav sadece KPSS-Öğretmenlik ve KPSS-A için yapılmıştır. Sınav sonuçları memur atamaları olarak bilinen KPSS-B grubu memur yerleştirmeleri sırasında kullanılmayacaktır. Sınav sonrasında ise yüzü aşkın puan açıklanmıştır.
    - KPSS Öğretmenlik atamalarında kullanılan puan türü KPSS10'dur. Dolaysıyla bir öğretmen adayının, eğer dereceye bakarak karar veriyor ise KPSS10'a bakması gerekmektedir.

- ÖSYM'nin açıkladığı diğer puanlardan her biri, bir kurumun müfettiş, denetmen, uzman veya kontrolör yardımcılığına denk gelmektedir. Örneğin maliye müfettiş yardımcılığında KPSS40, Muhasebe denetmen yardımcılığında KPSS43, gelir uzman yardımcılığında KPSS49, kaymakam adaylığında KPSS47, tarım ve köyişleri kontrolör yardımcılığında KPSS89 puanı kullanılmaktadır.

- Genel kültür ve genel yetenek puanı: En önemli puan türlerinden birisi ise genel kültür ve genel yetenek testlerinin birleşiminden elde edilen KPSS3 puanıdır. Kariyer mesleklere değil de, sadece KPSS-B grubu kadrolarına girecek mühendis, sağlık personeli, din hizmetleri personeli gibi tüm adayları için önemli olan puan türü budur.

- Önlisans ve ortaöğretim mezunlarının durumu: Yukarıdaki açıklamalar sadece lisans mezunları için geçerlidir. Ön lisans mezunları bakması gereken puan türü KPSS93, ortaöğretim mezunlarının ise KPSS94'tür.

Adayların, dersanelerin 1'incilik açıklamalarına bakarken, bu hususlara dikkat etmeleri, daha kaliteli bir hizmetin çıkmasına, yardımcı olacaktır.

Kaynak

KPSS Birincisi Ne demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kimya Teknikeri nedir kpss

Kimya Teknikeri nedir kpss

kimya teknolojisi dgs kimya dgs teknolojisi iş alanları iş imkanları önlisans Kimyasal madde üreten veya kimyasal madde kullanarak üretim yapan işyerlerindeki laboratuarlarda kimya mühendisleri ve kimyagerler tarafından hazırlanan iş planı ve programına göre, istenen kalitede ürün elde edilmesi için gerekli işleri yürüten kişidir. GÖREVLER - Kimya mühendisleri tarafından hazırlanan iş...
  2. KPSS-A Nedir? KPSS-B Nedir?

KPSS-A Nedir? KPSS-B Nedir?

1- KPSS-A ne demektir? KPSS-A Kadroları; genel olarak müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadrolarından oluşmaktadır. 2000'li yıllara kadar KPSS-A kadrolarına genel olarak İİBF, SBF ve Hukuk fakültesi mezunları başvurabilmekteydi. Sadece bölüm bazında bazı değişiklikler olabilmekteydi. Örneğin Başbakanlık Uzman yardımcılığına (A) bölümü mezunu, Maliye...
  3. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  4. Kpss yerleştirmeleri ne zaman olacak ?

Kpss yerleştirmeleri ne zaman olacak ?

Arkadaşlar ben KPSS sınawına girdim sonuçları bi süre önce açıklandı.. Ama yerleştirmelerin ne zaman yapılacağını ve puanımın hangi mesleklere yettiğine nerden bakacağımı bilmiyorum lütfen bilginiz varsa öğrenmek istiyorum..
  5. KPSS ne demek ve kimler girebiliyor ?

KPSS ne demek ve kimler girebiliyor ?

Merhaba. Ben lisedeyim ve birşeyi merak ediyorum. Tvde hep çıkıyor kpss sınavları, kpss adayları diye. Nedir bu kpss bana tam olarak açıklayabilirmisiniz ? Bir de bu sınavlara kimler girebilir ?

Sayfayı Paylaş