gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

KPSS Sınavını Kazananlara İkinci Sınav Geliyor !

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kpss sınavı kpss sınavı değişiyor

Sevgili melekler, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde KPSS sınav sonuçları açıklandı, kimisi üzldü kimisi sevindi. Ancak artık kpss sınavı bazı değişikliklerle yapılacak, memur olmak zorlaşacak. İşte haberin detayları...

Memurluğa girmek zorlaşıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ‘kıdem tazminatı’, ‘intibak’ ve ‘taşeron işçilerle’ ilgili düzenlemenin ardından, ‘kamu personel reformu’ için de düğmeye bastı.KPSS’den yeterli puan alan memurlar belirli süre aday memur statüsünde çalıştırılacak. Adaylık süresinin ardından ise yeterlilik sınavına tabi tutulacak. Sınavı kazanan adaylar asıl memur olarak görevlendirilecek.

47 yıllık Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapmak için çalışma başlatan bakanlık, kamu görevlileri arasındaki ücret dengesizliğini gidermeyi, çalışan memurun ödüllendirilmesini, çalışmayan memurlara yaptırım uygulanmasını planlıyor. Reform kapsamında en büyük değişiklik ise Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) yaşanacak. Buna göre KPSS’den sonra ikinci bir sınav daha yapılacak.

Reform çerçevesinde, kamu görevlilerinin özlük ve sosyal hakları ile ilgili ön çalışma yapıldı. Çalışmada kamu görevlilerinin haklarının 5 ayrı kanun ile düzenlendiği belirlendi. Yine aynı çalışmada kamu görevlilerinin 50 çeşit ücret aldığı, aynı statüde olan ve aynı işi yapan personel arasında ciddi ücret farklılıkları olduğu saptandı. Örneğin, kadrolu mühendis ile sözleşmeli mühendis, kadrolu işçi ile sözleşmeli işçi arasında bin ile bin 500 lira arasında ücret farklılıkları olduğu tespit edildi. Ayrıca yine kamu görevlilerinin, izin, kıdem tazminatı, prim gibi bir çok sosyal hakkında da büyük uçurumlar olduğu saptandı. Kamu personel reformu ile tüm bu farklılıkların ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

Milliyet

KPSS Sınavını Kazananlara İkinci Sınav Geliyor ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2010 KPSS sınav tarihleri

2010 KPSS sınav tarihleri

Gireceklere şimdiden başarılar dileriz:) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ''Üniversiteye giriş sınavlarında uygulanacak açık uçlu soruları bu yıl sormayacağız'' dedi. Yarımağan, ÖSYM Yürütme Kurulu'nun haftalık toplantısı için geldiği Karabük Üniversitesinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2006'da üniversiteye giriş sınavlarında temel değişiklikler...
  2. kpss sınavı

kpss sınavı

ewettt arkadaşlarım bildiğimiz üzere pazar günü kpss sınavı var sınava girecek çoğu insan çook heyecanlı özellikle Şulemmm umarım:dilektut: herkes hakettiğini alır bende giricemm ama hiç çalışmadımm herkese başarılar...
  3. KPSS 2011 Sınav Tarihleri

KPSS 2011 Sınav Tarihleri

kpss 2011 sınav tarihi kpss 2o11 tarıhlerı Kpss eğitim bilimleri sınav tarihi belli oldu arkadaşlar.Buna göre sınav tarihi ve bilgilerini sizlerle paylaşıyorum ve tüm adaylara başarılar diliyorum. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2011 sınav takvimini belirledi. Buna göre öğretmen adaylarının büyük bir merak içinde beklediği 2011 kpss a grubu eğitim bilimleri sınavı tarihi de belli oldu....
  4. kpss 2011 sınav sonuçları

kpss 2011 sınav sonuçları

kpss 2011 sınav sonuçları kpss 2011 sinav sonuçlari 2011 2012 Kpss sınavının sonuçlarını merak edenler için linklerini aşağıda ekliyorum arkadaşlarım. 2011 KPSS Sonuçları KPSS-2011/7: Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları 25.05.2011 KPSS-2011/6: Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme...
  5. kpss sınav tarihi 2012

kpss sınav tarihi 2012

KPSS 2012 Başvuruları kpss sınav tarihi 2012 başvuru 2012 yılında ki KPSS başvuru tarihi ve KPSS sınav tarihi ne zaman diyen melek'lerimiz ve misafirlerimiz, sizler için bu sayfamızda KPSS 2012 sınav ve başvuru tarihleri hakkında bilgiler sunuyoruz. 2012 KPSS Başvuru Sınav Tarihi ve Alınacak Ücretler KPSS Lisans ve KPSS Ortaöğretim/Önlisans başvuru tarihleri ve fiyatları belirlendi....

Sayfayı Paylaş