gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

kral tacı

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kral taçları çocuklar için kral tacı tacı resimleri yapımı resmi Kral Tacı Malzemeler 2 parça kuzu kafesi (l0'ar kalem)
    1 tatlı kaşığı
    kekik
    Yeteri kadar
    karabiber,
    tuz
    2 diş
    sarımsak
    3-4 yemek kaşığı tereyağı
    İç pilav Malzemesi:
    2 su bardağı
    pirinç
    2,5 yemek kaşıği tereyağı
    2-3 çorba kaşığı çam fıstığı
    2 çorba kaşığı kuş üzumü
    3 su bardağı et suyu
    2 tane
    domates
    Yarim kilo kuzu ciğeri
    Yeteri kadar
    tuz,
    karabiber

Yapilis Tarifi
    Kuzu kafesinin sırt tarafìnı etli bölümü içe gelecek şekilde tac şeklinde dikin. Her iki yüzüne tuz, karabiber ve kekik serpin. Sarımsakları etli kısmına bıçakla delik açarak yerleştirin. Bir tencereye yerleştirip ortasına bir tabak koyun. (Pişme esnasında tacın şeklinin bozulmaması için.)
    Tencereye bir su bardağı sıcak su koyun. Tenceredeki suyun tamamen buharlaşması için pirzolalari pişirin. Yapmış olduğunuz tacı tencereden alin. Fırın tepsisine yerleştirip her iki tarafını da tereyağı ile yağlayın.
    150 derecede 15-20 dakika daha pişirin. Pirzolalar nar gibi kızarınca iç pilavı üzerine çikararak servise sunun.
    İç Pilav Yapılışı
    Pirinci yıkayıp tuzlu ve ılık suyla 20 dakika ıslatın. Bir kaşık yağ ile fıstığı pernbe renkte kavurun. İçerisine üzüm ve zar şeklinde doğranmış ciğeri ilave edin. Ciğer suyunu çekince tuz atıp ateşten alın. Kalan yağı eriterek rondodan geçirilmiş domatesi kavurun. Üzerine üç bardak et suyu ve tuzu koyup pirinci suya salın. Pilav suyunu çekince içerisine hazırladıgıniz ciğeri karıştırıp ocağı kapatın. Ağzına kağıt bir peçete koyarak 20 dakika demlendirerek servise sunun.

kral tacı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taç

Taç

rüyada taç mahal görmek rüyada mahali görmek toka takmak saça toka takmak İlme ve Kur'an-ı Kerim'e, çocuğa; Gümüş taç erkek için asalet ve saltanata, şeref ve itibara; altın taç malının eksilmesine, mekruh işlemeye, Altın ve diğer güzel taçlar kadın için evlenmeye, kocası hasta olan kadının tacını çıkarması eşinin vefat etmesiine, Tacını birinin düzeltmesi dinen salim olmaya, Tacın düşmesi ve...
  2. kral

kral

Kral Rüyada kral görmek, iş yaşamında başarıya kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada kral görmek, iş yaşamında başarıya kavuşacağınıza yorumlanır. Nüfuslu birini işaret eder.Rüyada her hangi bir memleketin kralini görmek. onunla konusmak firsatini elde etmek, devlet baskani tarafindan büyük bir mevkie veya büyük bir nimete nail olacagina, adinin herkes tarafindan taninip anilacagina isarettir
  3. Kral eğreltisi

Kral eğreltisi

kral eğreltisi kral eğreltisi, osmunda regalis Bende ilk defa duyuyorum ve inanın en az sizler kadar "kral eğreltisi de neyin nesiymiş" diye merak ediyorum Melek'ler:) Fazla merak iyi değil diyor ve hemem merakımızı gidermek için bilgileri sunuyorum :) KRAL EĞRELTİSİ a. Üreme organları yaprakların üzerinde, yaprak ayasından oldukça fırlamış bileşik demet biçiminde görünen basit...
  4. Kral tacı gibi aydınlatma modeli

Kral tacı gibi aydınlatma modeli

aydınlatma modelleri Şık aydınlatma örneği Bu modern aydınlatma örneğini kral tacına benzettim neden bilmiyorum. Kağıttan aydınlatma modeliden sonra beğendiğim bir diğer aydınlatma modeli oldu bu. Duvarda, sehpa üzerinde tavanda kullanmak mümkün.
  5. Ziyafet Sofralarına Yakışan Kuzu Kral Tacı Tarifi

Ziyafet Sofralarına Yakışan Kuzu Kral Tacı Tarifi

kuzu yemekleri et yemekleri Sevgili melekler, misafir sofralarımızda ana yemek olarak sunduğumuz et yemekleri birbirinden değişik tariflerle masalarımızda ki yerini alır. Türk mutfağının en seçkin ve zengin çeşitlerine sahip olan et yemekleri içinde hem tadıyla hem de görüntüsüyle insanı cezbeden müthiş bir lezzetin tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kuzu etli yemekler içinde nefis bir...

Sayfayı Paylaş