gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kral Tv Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Konu, 'Magazin' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Kral TV’nin 1994 yılından itibaren düzenlediği ve Türkçe müzikte en iyilerin belirlendiği “Kral Müzik Ödülleri”nin 15.si bu akşam Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

15. Kral Tv Müzik ödülleri ve Müyap müzik endüstrisi kokteyline adeta ünlü akını oldu. Kokteyle Alex, Esmar Er, Murat Evgin, Billur Kalkavan, Arto, Özgür Çevik, Ali Rıza Binboğa, Mor ve Ötesi Grubu, Burak Kut, Serdar Ortaç gibi ünlü isimler katıldı. Kokteylin en sürpriz konukları ise şüphesiz Miss Turkey 2009 güzelleri Ebru Şam, Ebru Hacıbedel, Sanem Kuyucuoğlu oldu.

50 KİŞİLİK JÜRİ:
    Ödülleri belirleyen jüri, söz yazarları, yönetmenler, sanatçılar, meslek birliği temsilcileri, radyocular, DJ'ler, gazeteciler / köşe yazarları, kulüp işletmecileri ve magazin gazetecilerinden oluştu. Büyük jüride yer alan isimler şöyle:
    Ahmet San, Ahmet Selçuk İlhan, Ali Eyüboğlu, Ali İşitmez, Ali Kocatepe, Ali Rıza Binboğa, Aşkın Tuna, Atilla Özdemiroğlu, Ayhan Güngör, Ayşe Ersayın, Bedirhan Gökçe, Burak Yeter, Cengiz Semercioğlu, Deniz Akel, Ebru Köktürk, Ömer Faruk Sorak, Selim Çaldıran, Suat Ateşdağlı, Suat Aydoğan, Gönül Şen, Taşkın Sabah, Görgün Taner, Güneri Civaoğlu, Hüseyin Karadayı, Garo Mafyan, Füsun Alkan, Feyyaz Kuruş, Fehmi Koru, Mehmet Teoman, Koray Kasap, Mesut Yar, Michael Kuyumcu, Murat Meriç, Nihat Odabaşı, Zeynep Talu, Yüksel Aytuğ, İzzet Çapa, Orhan Gencebay, Lütfü Bayülgen, Umur Turagay, Hıncal Uluç, Cem Ceminay, İskender Paydaş, Ahmet Hakan, Mehmet Barlas, Ali Tekintüre, Tolga Akyıldız, Orhan Kahyaoğlu, Nihat Sırdar, Naim Dilmener, Mustafa Oğuz...

İŞTE ÖDÜL ALANLAR
    Yılın Klibi
    Feridun Düzağaç'ın Beni Bırakma adlı şarkısına çektiği klip açık ara birinciliği kazandı. Klibin yönetmeni Geoffroy Barbet Massin.
    Yılın Fantezi Arabesk Sanatçısı
    İsmail YK, Bas Gaza ismi albümüyle ödüle ulaştı.
    Yılın Halk Müziği Sanatçısı
    Sanatçı Şevval Sam Karadeniz şarkısıyla ödülü kazanan isim oldu.
    Yılın Grubu
    Mor ve Ötesi, Deli albümüyle yılın grubu seçildi.
    Yılın Yeni Yeteneği
    Murat Dalkılıç, Kasaba şarkısıyla ödüle layık görüldü.
    Yılın Dizi Film Müziği
    Pinhani'nin Kavak Yelleri şarkısı ödül kazandı.
    KRAL FM Ödülleri
    Ayla Dikmen, Anlamazdın'la ödülü aldı.
    Yılın Pop Sanatçısı
    Serdar Ortaç, Şeytan albümüyle yılın pop sanatçısı seçildi.
    Yılın Şarkısı
    Rafet El Roman, söz ve müziği Yusuf Güney'e ait olan Aşkı Virane şarkısıyla ödülü kazandı.
    Kral Onur Ödülü
    Ödül, Orhan Gencebay'a gitti.
    MÜ-YAP Yaşar Kekeva Onur Ödülü
    Ödül, Aydın Doğan'a verildi.

Yılın albüm satışlarına göre belirlenen MÜYAP Müzik Endüstrisi Ödülleri sahiplerini buldu. MÜYAP'ın 2008'de satılan albümlere göre belirlediği albümler ve sanatçılar şöyle:

MÜYAP Altın Albüm Ödülleri'ni alan sanatçılar:

Alişan
    Gülben Ergen
    Demet Akalın
    Enbe Orkestrası
    Sezen Aksu

MÜYAP Platin Albüm Ödülleri'ni alan sanatçılar:

Ebru Gündeş
    İsmail Yk
    İbrahim Tatlıses

MÜYAP Diamond Albüm Ödülleri'ni alan sanatçılar:

Serdar Ortaç
    Ferhat Göçer
    Tarkan

2. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kral Tv Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu
    Yılın Klibi
    Feridun Düzağaç'ın Beni Bırakma adlı şarkısına çektiği klip açık ara birinciliği kazandı.
    Yılın Yeni Yeteneği
    Murat Dalkılıç, Kasaba şarkısıyla ödüle layık görüldü.

işte bu harika olmuş
    Yılın Pop Sanatçısı
    Serdar Ortaç, Şeytan albümüyle yılın pop sanatçısı seçildi.
    Yılın Şarkısı
    Rafet El Roman, söz ve müziği Yusuf Güney'e ait olan Aşkı Virane şarkısıyla ödülü kazandı.

hak etmişler doğrusu :) ve Serdar Ortaçım'a her ödül yakışır doğrusu :D:D

Kral Tv Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MTV müzik ödülleri sahiplerini buldu

MTV müzik ödülleri sahiplerini buldu

Hollywood'da yapılan törenle 2008'in MTV Video Müzik ödüllerinin sahipleri belli oldu. Britney Spears yılın video ödülü dahil, 3 ödülle geceye damgasını vurdu. 25'inci MTV Video Müzik ödüllerinin sahipleri şunlar: Yılın video ödülü: Britney Spears "Piece of Me" En iyi kadın şarkıcı video ödülü: Britney Spears "Piece of Me" En iyi erkek şarkıcı video ödülü:...
  2. 2011 - 17. Kral Tv Müzik Ödülleri

2011 - 17. Kral Tv Müzik Ödülleri

17 kral tv müzik ödülleri 17kral tv müzik ödülleri kral 17müzik 2011 17 oğuzhan koç 2011- 17. Kral tv ödülleri, ayalar, kimler kazandı, 17. kral tv ödülleri sahipleri, 2011 kral tv ödüller. konumuzda arkadaşlar. Kral tv 17. müzik ödüller tamamlandı melekler şu saatlerde. Başından sonuna kadar izledim yarışmacı adayları, kazananları. Hak edenlerin kazandığına inanıyorum. Elbette herkesin...
  3. Kral TV Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kral TV Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kral TV Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu ama ben ne yazık ki izleyemedim kimler ödül aldı bana liste yazabilir misiniz?
  4. Amerikan Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Amerikan Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

amerikan müzik ödülleri, amecan music awards, amerikan müzik ödülleri sahipleri Sevgili melekler, Los Angeles'ta düzenlenen törenle Amerikan Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. Muhteşem bir açılış şovuyla Katy Perry'nin başlattığı gecede yılın sanatçısı ödülünü Taylor Swift kazandı. İşte ödüller ve sahipleri... Törende yılın sanatçısı ödülünü Taylor Swift alırken, Ariana Grande yılın...
  5. Kral Tv Müzik Ödülleri Adayları Açıklandı!

Kral Tv Müzik Ödülleri Adayları Açıklandı!

kral tv müzik ödülleri, kral tv, kral tv müzik ödülleri adayları Sevgili melekler, merakla beklenen Kral Türkiye Müzik ödüllerinin adayları açıklandı. Radyolarda çalınmalar, Digital satışlar, fiziki satışlar, Halk oylaması ve 200 kişilik bir jürinin oylamasıyla belirlenen Kral Tv 2014 Müzik Ödülleri adayları listesi şöyle... EN İYİ ALBÜM ADAYLARI Gülşen BENİ DURDURSAN MI Duman...

Sayfayı Paylaş