gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Kral ve dört eşi

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Bir zamanlar, büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten bir kralın 4 eşi varmış. Kral en çok dördüncü eşini severmiş, bir dediğini iki etmez, her şeyin en güzelini en iyisini ona verirmiş.

Kral üçüncü eşini de çok severmiş. Bu güzelliğin bir gün kendisini terk edebileceğinden korktuğu için, onu çok kıskanır, üzerine titrermiş.

İkinci eşini de severmiş kral. Kendisine karşı her zaman iyi ve sabırlı davranan eşi, kralın ne zaman bir derdi olsa daima onun yanında bulunur sorunun çözümünde ona destek verirmiş.

Kraliçe olan birinci eşiymiş kralın. onu en çok seven, karşılık beklemeden seven, sağlığına ve hükümranlığına en büyük katkıyı sağlayan bu eşi olmasına rağmen, kral birinci eşini sevmezmiş ve onunla hiç ilgilenmezmiş.

Bir gün kral ölümcül bir hastalığa yakalanmış. yakında öleceğini anladığı ve öldükten sonra yapayalnız kalmaktan çok korktuğu için, eşlerinden hangisin ölüm yalnızlığını kendisi ile paylaşmak isteyebileceğini öğrenmek istemiş.

En çok sevdiği dördüncü eşine ölüm yolculuğunda kendine eşlik etmek ister mi diye sorduğunda aldığı yanıt kalbine bıçak gibi saplanan kısa ve net “mümkün değil " olmuş...

“Hayatım boyunca seni sevdim. sen benimle birlikte ölmeyi kabul eder misin ?” sorusuna üçüncü eşi de "Hayır, hayat çok güzel. Sen ölünce ben yeniden evleneceğim." diye yanıt vermiş. Kral bir kez daha yıkılmış.

Her sorunumda her zaman yanımda olan bana yardım eden sendin, bu sorunumda da bana yardımcı olur musun talebine karşı ikinci eşinden; "Bu sorunun için hiç bir şey yapamam, olsa olsa sana mezarına kadar eşlik eder, güzel bir cenaze töreni yaptırır ve yasını tutarım" karşılığını almış.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşamakta olan kral birinci eşinin sesi ile irkilmiş. " nereye gidersen git seninle olurum, seni takip ederim... "

”Ah !” diye inlemiş kral; "keşke bir şansım daha olsaydı.... "

Yaşamda hepimiz 4 eşliyiz aslında. Dördüncü eşimiz mal ve mülkümüz. Onun güzel görünmesi için ne kadar zaman, kaynak ve çaba harcarsak harcayalım öldüğümüzde bizi terk edecektir.

Üçüncü eşimiz sahip olduğumuz makamımız ve statümüzdür. Ölür ölmez başkalarına yar olacaktır.

İkinci eş ailemiz ve dostlarımızdır. Tüm sorunlarımızı paylaştığımız bu kişilerin en son yapabilecekleri şey, bu dünyadan gözleri yaşlı bizi uğurlamak olacaktır.

Birinci eş ise benliğimiz ve ruhumuzdur. Nereye gidersek gidelim bizimle gelir...

Unutmayın;
    Yediklerimiz değil, hazmettiklerimiz bizi güçlü yapar.

Kazandıklarımız değil, biriktirdiklerimiz bizi zengin yapar.

Okuduklarımız değil, hatırladıklarımız bizi bilgili yapar.

Başkalarına verdiğimiz öğütler değil, bizzat uyguladıklarımız bizi insan yapar...

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kral ve dört eşi
    teşekkürler Handanca. güzel bir hikaye!!

3. Monera

Monera Forum Okuru

Cevap: Kral ve dört eşi

Emeğine sağlık teşekkürler..

Kral ve dört eşi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kral henry ve kilise

Kral henry ve kilise

kral henry ve eşleri Papa VIII. Henry'yi Bağışlamayı Reddeder 1533, Roma ve İngiltere Papanın bağışlamaları, Tanrının kanunlarına karşı gelen insanları affetmenin bir yoludur ve sık sık gerçekleşmemesi gerekir. Ancak Katolik Kilisesi standartlarını çok yüksek tutamamıştı. O çağda papaların metresleri, gayri meşru çocukları oluyordu. Bu şartlar altında bağışlanma kağıtları Vatikan...
  2. Bilge ve Kral

Bilge ve Kral

En önemli an, En önemli kişi, En önemli iş... Bir zamanlar bir kralın aklına şöyle bir düşünce geldi:''Eğer bir işe ne zaman başlayacağımı , kimi dinleyeceğimi ve yapmam gereken en önemli şeyin ne oluğunu bilseydim , giriştiğim her işi başarırdım.'' Krallığın dört bir yanına , kim kendisine her iş için en uygun anı,bu iş için en gerekli kişinin kim olduğunu ve yapılması gereken en...
  3. ^^ Kralın Kızı ve Balıkçının Aşkı ^^

^^ Kralın Kızı ve Balıkçının Aşkı ^^

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Bengü Ve Dört Dörtlük

Bengü Ve Dört Dörtlük

bengü dört dörtlük bengü, yeni imajı, nsıl, resimleri, yeni albümü hakkında bilgi burada Yeni albüme yeni imaj la bengü geliyor meleklerim. ‘Dört Dörtlük’ adını verdiği yeni albümünü önümüzdeki hafta çıkarmaya hazırlanan Bengü, yeni imajıyla gözlere de hitap ediyor Şarkıcıdaki en büyük değişim, saç rengi ve şuh pozları Bengü Dört Dörtlük diyecek; Hayranlarını aynı zamanda...
  5. Sitemizin Kralı ve Kraliçesi Sadmin ve eşi Mawi nin şok görüntüleri

Sitemizin Kralı ve Kraliçesi Sadmin ve eşi Mawi nin şok görüntüleri

Merhaba meleklerim.Yakın zaman da ,sitemizin sahipleri olan sadmin ve mawi adminenin evine konuk oldum..Kendi evimdeymişim gibi çok rahattım.Normalde gittiğim yerde pek rahat etmem:D:D Bu rahatlığı tabikide ev sahibeleri olan sadmin ve mawi admine sayesinde yaşadım:) Sadmin çok mert ,babacan,eli açık ,çok neşeli ama çayı çok geç servis edildiği zaman mawi adminle bendenize esip gürleyen bir...

Sayfayı Paylaş