gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

kralın parmağı

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir zamanlar Afrika'daki bir ülkede hüküm süren bir kral vardi. Kral, daha çocuklugundan itibaren arkadas oldugu, birlikte büyüdügü bir dostunu hiç yanindan ayirmazdi. Nereye gitse onu da beraberinde götürürdü. Kralin bu arkadasinin ise degisik bir huyu vardi. Ister kendi basina gelsin ister baskasinin, ister iyi olsun ister kötü, her olay karsisinda hep ayni seyi söylerdi: "Bunda da bir hayir var!"
    Bir gün kralla arkadasi birlikte ava çiktilar. Kralin arkadasi tüfekleri dolduruyor, krala veriyor, kral da ates ediyordu. Arkadasi muhtemelen tüfeklerden birini doldururken bir yanlislik yapti ve kral ates ederken tüfegi geriye dogru patladi ve kralin basparmagi koptu. Durumu gören arkadasi her zamanki sözünü söyledi:
    "Bunda da bir hayir var!"
    Kral aci ve öfkeyle bagirdi:
    "Bunda hayir filan yok! Görmüyor musun, parmagim koptu?"
    Ve sonra da kizginligi geçmedigi için arkadasini zindana attirdi.
    Bir yil kadar sonra, kral insan yiyen kabilelerin yasadigi ve aslinda uzak durmasi gereken bir bölgede birkaç adamiyla birlikte avlaniyordu. Yamyamlar onlari ele geçirdiler ve köylerine götürdüler. Ellerini, ayaklarini bagladilar ve köyün meydanina odun yigdilar. Sonra da odunlarin ortasina diktikleri direklere bagladilar. Tam odunlari tutusturmaya geliyorlardi ki, kralin basparmaginin olmadigini farkettiler. Bu kabile, batil inançlari nedeniyle uzuvlarindan biri eksik olan insanlari yemiyordu. Böyle bir insani yedikleri takdirde baslarina kötü olaylar gelecegine inaniyorlardi. Bu korkuyla, krali çözdüler ve saliverdiler. Diger adamlari ise pisirip yediler.
    Sarayina döndügünde, kurtulusunun kopuk parmagi sayesinde gerçeklestigini anlayan kral, onca yillik arkadasina reva gördügü muameleden dolayi pisman oldu. Hemen zindana kostu ve zindandan çikardigi arkadasina basindan geçenleri bir bir anlatti.
    "Hakliymissin!" dedi.
    "Parmagimin kopmasinda gerçekten de bir hayir varmis. Iste bu yüzden, seni bu kadar uzun süre zindanda tuttugum için özür diliyorum.Yaptigim çok haksiz ve kötü bir seydi."
    "Hayir" diye karsilik verdi arkadasi.
    "Bunda da bir hayir var."
    "Ne diyorsun Allah askina?" diye hayretle bagirdi kral.
    "Bir arkadasimi bir yil boyunca zindanda tutmanin neresinde hayir olabilir."
    "Düsünsene, ben zindanda olmasaydim, seninle birlikte avda olurdum, degil mi? Ve sonrasini düsünsene!!!..."

kralın parmağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kral tacı

kral tacı

kral taçları çocuklar için kral tacı tacı resimleri yapımı resmi Kral Tacı Malzemeler 2 parça kuzu kafesi (l0'ar kalem) 1 tatlı kaşığı kekik Yeteri kadar karabiber, tuz 2 diş sarımsak 3-4 yemek kaşığı tereyağı İç pilav Malzemesi: 2 su bardağı pirinç 2,5 yemek kaşıği tereyağı 2-3 çorba kaşığı çam fıstığı 2 çorba kaşığı kuş üzumü 3 su bardağı et suyu 2 tane...
  2. Parmak

Parmak

Eşe, çocuğa, hizmetçiye, dost ve arkadaş, anne ve babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe yahut beş vakit namaza; Parmak görmek kar ve kazan vasıtalarına, mal ve refaha, kuvvet bulmaya yahut yardım görmeye, İnce ve uzun parmaklar işini güzel yapan sanatkara, etkili ve güzel yazı yazmaya, ticarette başarıya, yoksul için varlıklı kimselerin yardım ve ilgisine, Sağ elin parmakları, baş...
  3. kral

kral

Kral Rüyada kral görmek, iş yaşamında başarıya kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada kral görmek, iş yaşamında başarıya kavuşacağınıza yorumlanır. Nüfuslu birini işaret eder.Rüyada her hangi bir memleketin kralini görmek. onunla konusmak firsatini elde etmek, devlet baskani tarafindan büyük bir mevkie veya büyük bir nimete nail olacagina, adinin herkes tarafindan taninip anilacagina isarettir
  4. Kral eğreltisi

Kral eğreltisi

kral eğreltisi kral eğreltisi, osmunda regalis Bende ilk defa duyuyorum ve inanın en az sizler kadar "kral eğreltisi de neyin nesiymiş" diye merak ediyorum Melek'ler:) Fazla merak iyi değil diyor ve hemem merakımızı gidermek için bilgileri sunuyorum :) KRAL EĞRELTİSİ a. Üreme organları yaprakların üzerinde, yaprak ayasından oldukça fırlamış bileşik demet biçiminde görünen basit...
  5. Kral Sözler

Kral Sözler

Kral Sözler Selam millet Kral Sözler var mı sizin sitelerinizde yoksa paylaşın varsa benimle paylaşın :) Emrivaki demeyin ricamdır ablalarım :D

Sayfayı Paylaş