gebe
  1. damla82

damla82 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kreatinnin içinde neler var

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında damla82 tarafından paylaşıldı.

Kreatin Hakkında Kreatin insan vücudunda karaciğer ve böbrekde, üç temel amino asitin (arjinin, glisin, metionin) doğal olarak sentezlenmesi sonucunda oluşan doğal bir amino asit türevidir. Kreatinin en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaya yardımcı olmaktır. Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırmaya, dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek bir güç artışı sağlamaya yardımcı olur.

ATP kendi bünyesinden bir fosfat molekülü vererek enerji üretir ve ADP’ye (Adenosine diphosphate) dönüşür. Bir ATP’nin üretmiş olduğu enerji yaklaşık olarak 10 saniye kadar sürer. Enerji üretiminin devamlı olabilmesi için derhal yeni bir ATP kullanımına ihtiyaç vardır. Başka bir deyişle vücut enerji üretiminde sürekli olarak ATP’yi kullanır. İşte bu nokta Kreatin takviyesinin önem kazandığı ve kendini gösterdiği noktadır. Kreatin büyük oranda iskelet kaslarında Kreatin fosfat olarak depolanır. Kreatin fosfat ADP’ye fosfatını vererek tekrardan ATP’ye dönüşmesini sağlar. Geri dönüşüm yapan ATP tekrar enerji üretiminde kullanılır.KAYNAK:Kreatin

Kreatinnin içinde neler var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su İçmek İçin 21 Neden Var.

Su İçmek İçin 21 Neden Var.

beyin uğuldaması gebelikte kulak uğuldaması kulak neden olur hamilelikte neden susuz yaşayamadığımızı merak ediyorsanız, işte cevabı: 1 Kanser de dahil olmak üzere birçok hastalıktan korur. 2 Besinlere enerci verir ve parçalanan besin sindirim sırasında bu enerciyi vucuda aktarır. 3 Akciğerlere oksijen toplayan kırmızı kan hücrelerinin verimini artırır. 4 Çeşitli zehirli...
  2. Suyun İçinde Neler Vardır

Suyun İçinde Neler Vardır

Suyun İçinde Neler Vardır bilen var mı varsa bana da yazsın merak ediyorum :)
  3. Acaba Sigaranın içinde neler var?

Acaba Sigaranın içinde neler var?

Şu zıkkım sigaranın kölesi olmuşuz hem cebimize hem de sağlığımıza zarar veriyor peki ne var ki bu sigaranın içinde de bu denli zararlı ve bu denli vazgeçilmez merak ediyorum:S
  4. sigaranın içinde neler var

sigaranın içinde neler var

Ben bir sigara düşmanıyım ve elimden geldiğince etrafımdakileri sigaradan soğutmaya çalışıyorum.İbret-i alem için buraya yazarmısınız sigaranın içinde neler var. Yazın ki içenler görsün de içlerine ne çekiyorlar anlasınlar..
  5. Kabe'nin İçinde Ne Var Merak Ediyormusunuz?

Kabe'nin İçinde Ne Var Merak Ediyormusunuz?

kabenin içinde ne var, kabenin içinde ne vardır, kabenin özellikleri Kabe, biz müslümanların kıblesi ve Allah'ın evidir. Siyah bir örtüsü bulunan kabeyi her zaman dışardan görmüşüzdür. Peki Kabe'nin için de neler var merak ediyormusunuz? Kabe'nin için de bulunan özellikler ile birlikte Kabe hakkında merak ettiğiniz bilgiler sizlerle birlikte... Kabenin bir çok ismi vardır. Bunlar;...

Sayfayı Paylaş