gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kredir Yurtlara Borcu Olanlar

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

CHP Adana Milletvekili Nevin Gaye Erbatur, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na borçlu olan öğrenci sayısını sordu
    CHP Adana Milletvekili Nevin Gaye Erbatur, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Türkiye’de resmi işsizlik oranının 1997 yılında yüzde 6,8 olduğunu, ancak 2006 yılında bu rakamın yüzde 9,9’a yükseldiğini belirtti.

Erbatur, “işsizlikten en çok sıkıntıyı yaşayan kesim gençlerimizdir. Özellikle de yükseköğretim mezunu olan gençlerimiz öğrenimleri sırasında aldıkları kredilerinin geri ödemesi konusunda da büyük sıkıntıya düşmektedir. Daha henüz iş hayatına atılmadan binlerce liralık borç yükünün altına girmek zorunda kalmakta ve ödeme yapamadıklarından haklarında icra takibi başlatılmaktadır” dedi. Erbatur, Bakan Çelik’e ise şu soruları yöneltti:

“Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na borçlu olan mezun sayısı kaçtır? Ödenmeyen kredi miktarı nedir? Ne kadar ana para ne kadar faiz borcu vardır? Yapılan icra tabi ve miktarı nedir? Çeşitli dönemlerde, çeşitli kesimlerde çıkarılan af kanunları gibi zor durumda bulunan gençlerimize yönelik de bir af çıkarılması düşünülmekte midir? Bundan sonra gençlerimizin bu tür sıkıntılar içine düşmemesi için kredi borçlarının geri ödenmesi konusunda yeni bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir?”

alıntı

Kredir Yurtlara Borcu Olanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. özellikle çok borcu olanlar okusun

özellikle çok borcu olanlar okusun

allahümme ya ganiyyü allahümme ya ganiyyu arkadaşlar insan bazen neye elini atsa kurur yada tüm aksilikler peş peşe gelir bittim dediğin anlar olur .O anlarda inşallah faydalanırsınz:) ÖZELLİKLE ÇOK BORCU OLANLAR Allahümme inniy e,üzu bike min,el -hemmi vel-hüzni ve e,üzu bike min,el aczi vel keseli ve e,üzu bike min,el cübni vel-buhli ve e,üzu bike min galebet,id-deyni ve kahri,ir-rical amin...
  2. Bağ-Kur'a borcu olanlar...

Bağ-Kur'a borcu olanlar...

bağkur borç kapatma bağkur kapatma bağkuru kapama nasıl kapatılır Sevgili Melekler bilgisi olanlar biliyor, Bağ-Kur’a 5 yılın üzerinde borcu olan sigortalılarının borçlarının silinmesi uygulaması 5510 sayılı yasanın geçici 17. maddesinde düzenlenmiş. Söz konusu uygulama daha önce de 1479 sayılı yasanın ek 19. maddesinde değişik yıllarda farklı şekillerde düzenlenmiş. Söz konusu yasaya göre 30...
  3. SGK'dan Prim Borcu Olanlara Müjde !

SGK'dan Prim Borcu Olanlara Müjde !

Bu konu; sgk prim borcu olanlara müjde hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, eğer sgkya prim borcunuz varsa ve ödemek için geç kaldığınızı düşünüyorsanız müjdemizi isteriz. Sgk prim bıorscu olanlara 7 Kasım'a kadar ek süre verdi. İşte detaylar... Sosyal Güvenlik Kurumun'dan gelen Müjdeli Haber Yeniden yapılandırılan prim borcu ödeme süresi 7 Kasım'a kadar uzatıldı.Sosyal...
  4. kredi kartı borcu olanlar dikkat !

kredi kartı borcu olanlar dikkat !

kart borcu olanlar yeni fırsat kapısı,kart borcu olanlar gelen sms'lere dikkat ,kart borcu olanlar bankadan geldiğini sandığınız sms'lere aldanmayın,kart borcu olanlar ekstre borç mesajına dikkat,kart borcu olanlara önemli uyarı Kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin sayısındaki artış dolandırıcılara yeni fırsat kapısı oldu. “Ekstre borç” başlığıyla bankadan gönderiliyormuş gibi kart...
  5. Sgk'ya borcu olanlara müjde !

Sgk'ya borcu olanlara müjde !

Ancak, bu durum uygulamada bir çok kişiyi mağdur etmekteydi. Hükümet yetkilileri, Bağ-Kur’luların bu sıkıntısına çözüm bulmak adına yeni bir yöntem geliştirdiler. Buna göre; esnaf, çiftçi, şirket ortağı gibi kendi nam ve hesabına çalışan Bağ-Kur’luların SGK’ya en fazla bir yıllık prim borçları olmaları halinde SGK’nın sağladığı ücretsiz sağlık yardım haklarından faydalanabilecekler. Bu...

Sayfayı Paylaş