gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Krem Şokola

Konu, 'Tatlılar' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 500 gr. süt
    150 gr. toz şeker
    50 gr. un
    25 gr. kakao
    1 Paket vanilin
    1 Adet yumurta
    25 gr. çikolata

HAZIRLANISI

Sütü ateşe koyun, içine şekerin yarısını ekleyerek karıştırın. Başka bir kabın içine, şekerin kalan kısmını ve yumurtayı koyarak çırpınız. Un, kakao ve diğer malzemeleri ilave ediniz ve sütün bir miktarını koyarak çözdürünüz. Sütün kalan kısmını ilave ettikten sonra, ateşte kaynayana kadar pişiriniz. Sıcakken çikolatayı da ekleyiniz ve karıştırınız. Soğuyunca kaplara doldurunuz. Üzerlerine krem şanti, yeşil fıstık ve hindistancevizi ile süsleyebilirsiniz.

Krem Şokola konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. krem karamel

krem karamel

Malzemeler 2 ÇAY KAŞIĞI VANİLYA 8 ADET YUMURTA 1-1,5 BARDAK ŞEKER 1 LT. SÜT Yapılışı BİR KABA YARIM BARDAK TOZ ŞEKER KOYUP, HAFİF ATEŞTE YAKMADAN ERİTİN.15 DK. SONRA KEHRİBAR KIRMIZISI BİR RENK ALINCA ŞEKERİN YARISI MİKTARINDA SU İLAVE EDİP,BİR TAŞIM KAYNATIN. YAPTIĞINIZ BU KARAMELİ, KREM-KARAMEL KALIBININ DİBİNE BOŞALTIN. BİR TENCEREYE 1 BARDAK TOZ ŞEKER, 3 BÜTÜN YUMURTA VE 5 YUMURTA...
  2. Krem Allıklar

Krem Allıklar

Toz allıkların yerini krem allıklar alacağa benziyor ben hala toz bilye allıkları kullanıyorum o ayrı tabi :D
  3. Sıkılaştırıcı Krem

Sıkılaştırıcı Krem

Sıkılaştırıcı Krem bize pek çok ürün sunuluyor fiyatları da oldukça pahalı işe yarar mı diyorsanız bir kısmı gerçekten evet neden bu kadar pahalı derseniz adamlar hem çok kazanmak için bu fiyatla satıyorlar hem de üstelik ucuz olduğunda biz kullanıcılar güvenmiyoruz her neyse konumuz biraz farklı ben size ucuza ve etkili hangi kremi kullanmanızı söyleyeceğim marka vermeyeceğim reklam olmasın...
  4. Krem Şokola Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Krem Şokola Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Selam kızlar sizden Krem Şokola Tarifi Resimli yapılışnı bana detaylı bir şekilde yazmanızı rica ediyorum şimdiden çok tşk ediyorum tarif için.
  5. Krem Şokola Nasıl Yapılır Diyenlere İşte Tarifi

Krem Şokola Nasıl Yapılır Diyenlere İşte Tarifi

Krem Şokola Nasıl Yapılır Krem Şokola Yapılışı Resimli Sevgili melekler, tatlı seviyorsanız ve özellikle çikolatalı tatlılar favorinizse şimdi sizlerle paylaşacağımız krem şokola tarifi ile hem kendinizi hem de çocuklarınızı sevindirebileceksiniz :) Krem Şokola için gerekli olan malzemeler 2 yemek kaşığı kakao, 2 yemek kaşığı nişasta, 1 yemek kaşığı pirinç unu, 1 litre süt, 1 su bardağı...

Sayfayı Paylaş