gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Krem Sürmek Orucu Bozar mı acaba bilen var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar aranızda Krem Sürmek Orucu Bozar mı bu konuda bilgisi olan var ise bana yazabilirse sevinirim.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ramazanda Krem Kullanmak Orucu Bozar mı

Deriye Sürülen Krem Orucu Bozar mı

Vücudun küçük ter deliklerinden, gözeneklerinden içeriye nufüz eden şeyler orucu bozmaz. Oruçluyken deri üzerine sürülen krem, merhem vb şeyler aynı şekilde buruna sürülen krem katı olduğu için orucu bozmaz.

Ancak açık bir yaranın üzerine krem sürmek orucu bozar, bunu tercih etmemek gerekir. Herhangi bir yara vs. söz konusu değilse, krem kullanmanın oruca bir zararı yoktur.

Krem Sürmek Orucu Bozar mı acaba bilen var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ruj Sürmek Orucu Bozar mı

Ruj Sürmek Orucu Bozar mı

ARkadaşlarım yakında oruca başlayacağız çok az kaldı, ruj sürmek otucu bozarmı, tükürüğe bulaşıp midemize inse ne olur, oruçlu iken ruj sürülür mü ve bozarmı orucu yardımcı olun lütfen.
  2. Orucu Adet Bozar Mı acaba ne dersiniz

Orucu Adet Bozar Mı acaba ne dersiniz

Kızlar oruçluyken iftara da diyelim bir ya da iki saat kaldı ve adet oldunuz o zaman orucunuz bozuluyor mu? Bazıları bozuluyor diyor bazıları da mekruh olur bozulmaz diyor bunun hangisi doğru ya?
  3. Duş Almak Orucu Bozar Mı kızlar bilen yazsın

Duş Almak Orucu Bozar Mı kızlar bilen yazsın

Merhaba arkadaşlar benim aklıma bişey takıldı bu sıcaklarda oruçlu olacağız serinlemek için duş almak ister nisan acaba Duş Almak Orucu Bozar Mı ?
  4. Gusül Abdesti Alırken Geğirmek Abdesti Bozar Mı bilen var mı

Gusül Abdesti Alırken Geğirmek Abdesti Bozar Mı bilen var mı

Merhaba arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var şayet Gusül Abdesti Alırken Geğirmek Abdesti Bozar Mı bu konuda bilgisi olan varsa bana lütfen bilgi versin
  5. Ruj Sürmek Makyaj Yapmak Orucu Bozar mı?

Ruj Sürmek Makyaj Yapmak Orucu Bozar mı?

ruj sürmek orucu bozar mı makyaj yapmak orucu bozar mı Sevgili melekler, bayanların oruç tutarken en çok tereddüte düştükleri ve emin olamadıkları sorulardan biri makyaj yapmanın ruj sürmenin orucu bozup bozmayacağıdır. İşte bu soruya Diyanet'in verdiği cevap.. Soru: Ruj orucu bozar mı? Hangi makyaj türleri orucu bozar? Cevap: Ağız dışındaki bölgelere uygulanan hiçbir...

Sayfayı Paylaş