gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

kremalı kabak

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kremalı kabak fırında kremalı kabak yemeği kremali krema İstenilen miktarda kabak halka halka doğranarak suda biraz haşlanır ve suyu süzülür. Haşlanan kabaklara ufak kıyılmış bol dereotu ilave edilir. Sonra 100-150 gr beyaz peynir rendelenir yada ufalanir. Bu karışıma kekik ve azıcık karabiber ve tuz ilave edilir. Son olarakta biraz zeytinyağı ve süt kreması konur. İstenirse kremaya 1 yumurtanın sarısı da eklenebilir. Tüm karışım bulamaç halinde hafif yağlanmış fırın kabına dökülür ve fırına verilir. Alternatif olark krema yerine kabağın suyundan ya da sütten yapılabilecek beşemal sosta krema yerine kullanılabilir.

kremalı kabak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kremalı köfte

kremalı köfte

kremalı köfte fırında kremalı köfte kremali GEREKLİ MALZEMELER: -Yarım kilo kıyma -3 dilim bayat ekmek -1 soğan orta büyüklükte -1 yumurta -2 kaşık yağ -Yarım kaşık domates salçası -Yeterince tuz ve su Salçası için : -1 çorba kaşığı yağ -1 çorba kaşığı un -1 çay bardağı süt YAPILIŞI : 1.Kıyma suda ıslatılmış ekmek içi rendelenmiş soğan ve tuz ilavesiyle iyice yoğrulur 2.Bu kıymadan ceviz...
  2. Kremalı REVANİ

Kremalı REVANİ

kremalı revani kremali revani nasıl yapılır kremalı tatlısı tatlısı tarifi Merhaba Melekler, birazdan sizlere kremalı revani tarifi vereceğim. Şimdiden afiyet olsun :) KULLANILACAK MALZEMELER 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı irmik kullanıyoruz 1 su bardağı yoğurt 1 su bardağı hindistan cevizi kullanıyoruk 1 su bardağı un ve 5 yumurta 1 su bardağı şeker 2 paketcik kabarma tozu 1...
  3. kabak

kabak

kabak çeşitleri dikenli faydaları süs çeşitleri (Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri...
  4. Kabak

Kabak

(Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri çesidine göre küremsi, silindir veya yumurtamsi...
  5. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...

Sayfayı Paylaş