gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

kremalı köfte

Konu, 'Köfteler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kremalı köfte fırında kremalı köfte kremali GEREKLİ MALZEMELER: -Yarım kilo kıyma
    -3 dilim bayat ekmek
    -1 soğan orta büyüklükte
    -1 yumurta
    -2 kaşık yağ
    -Yarım kaşık domates salçası
    -Yeterince tuz ve su

Salçası için :
    -1 çorba kaşığı yağ
    -1 çorba kaşığı un
    -1 çay bardağı süt

YAPILIŞI :
    1.Kıyma suda ıslatılmış ekmek içi rendelenmiş soğan ve tuz ilavesiyle iyice yoğrulur
    2.Bu kıymadan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp ıslatılmış iki el arasında yuvarlanır,üzerleri basılıp yassıtılır.Yağlanmış tepsiye dizilir.
    3.Ateşte bir kaşık yağ işle soyulmuş ve çekirdekleri çıkarılmış büyükce domates yada yarım kaşık domates salçası öldürülür.Üzerine yetecek kadar 1.5 bardak su katılır.Tepsideki köftelerin üstünde gezdirilir.Yeterince tuzda serpilir.Orta sıcaklıktaki ateş üzerinde ağzı kapatılarak 15 dk kadar pişirilir.
    4.Bu sırada bir kapta bir kaşık yağda yarım fincan un ateşde hafif kavrulur.Bunun üzerine karıştırılarak bir çay bardağı süt dökülür.Yine karıştırmaya devam edilir böylece muhalllebi kıvamına getirilir.Bu karışım köfte tepsisinin suyundan biraz alınarak karıştırılır.Sonra hepsi tepsideki köfteler üzerine dökülür.3 dk kadar kaynatılırak servis yapılır.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: kremalı köfte
    paylaşım için tşklerrrr

kremalı köfte konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kremalı REVANİ

Kremalı REVANİ

kremalı revani kremali revani nasıl yapılır kremalı tatlısı tatlısı tarifi Merhaba Melekler, birazdan sizlere kremalı revani tarifi vereceğim. Şimdiden afiyet olsun :) KULLANILACAK MALZEMELER 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı irmik kullanıyoruz 1 su bardağı yoğurt 1 su bardağı hindistan cevizi kullanıyoruk 1 su bardağı un ve 5 yumurta 1 su bardağı şeker 2 paketcik kabarma tozu 1...
  2. kremalı kabak

kremalı kabak

kremalı kabak fırında kremalı kabak yemeği kremali krema İstenilen miktarda kabak halka halka doğranarak suda biraz haşlanır ve suyu süzülür. Haşlanan kabaklara ufak kıyılmış bol dereotu ilave edilir. Sonra 100-150 gr beyaz peynir rendelenir yada ufalanir. Bu karışıma kekik ve azıcık karabiber ve tuz ilave edilir. Son olarakta biraz zeytinyağı ve süt kreması konur. İstenirse kremaya 1...
  3. köfte

köfte

Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Sağlıkla ilgili problemi haber verir.Rüyada köfte yemek, dostlarinizdan ihanet gördügünüze isarettir. Bir rivayete göre de köfte görmek aile içi olaylarla ilgilidir....
  4. Kremalı tatlı

Kremalı tatlı

kremalı tatlı kremalı tatlılar süt tatlılar krema ile yapılan tatlı kreması kremalı tatlı Süt kreması vanilya ve pudra şekerinin uyumu kremelı tatlıda hayat buluyor.Özel misafirlerinize keyifle sunabileceğiniz kremelı tatlının hazırlanışı çok pratik ! deneyin kızlarrr:) Malzemeler 1 su bardağı süt kreması 1 su bardağı pudra şekeri 1 litre süt 7 yemek kaşığı pirinç unu yarım yemek...
  5. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...

Sayfayı Paylaş