gebe
  1. berfu akyuz

berfu akyuz Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    8

kronik ağız kokusu için yardım lütfen :(

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında berfu akyuz tarafından paylaşıldı.

merhaba hanımlar, sanırım benim kronik ağız kokusu problemim var, dişçiye gitmekten korkuyorum, en son birkaç çürüğüme dolgu yaptırmıştım ama birhafta kendime gelemedim, doktora gitmeden bir çözüm arıyorum lütfen deneyimlerinizi paylaşır mısınız, doktora gitmek dışında ne yapmam gerekli, ne yaparsam bu sorundan kurtulurum, tavsiyelerinizi bekliyorum acilllll

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili Berfu, bir sorunun ortadan kalkması için işin köküne inip sorunun kaynağını ortadan kaldırmak gerekir. Ağız kokusunun sebebi iki türlüdür. Biri mide kaynaklı, biri de diş ve dişeti kaynaklı. Yani doktora gitmeniz şart, eğer kökten çözüm istiyorsanız. Zira uygulayacağınız yüzeysel çözümlerle kısa süreli rahatlık sağlayabilirsiniz ancak. Demem o ki, doktora gidin. :) Bunun dışında forumda bulunan aşağıdaki konulara da göz atabilirsiniz. Sağlıklı günler ;)

http://www.meleklermekani.com/threads/agiz-kokusu-nasil-giderilir.242173/

http://www.meleklermekani.com/nefes-kokmasina-cozum.html

3. berfu akyuz

berfu akyuz Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    yaaa dişçi istemiyorummmmm, peki canım yine de teşekkürler ...

4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    :D:D İstediğin kadar isteme :D:D Elin mahkum hahaha

karakuzu bunu beğendi.
  5. berfu akyuz

berfu akyuz Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    offffff doğru galiba :((((((((((

6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    hahaha

kronik ağız kokusu için yardım lütfen :( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ağız kokusu..

ağız kokusu..

Ülkemizde, KBB uzmanlarına başvuran hastalann yüzde 15'inde nefes kokması sorunu mevcut. 'Nefes kokması', çocukluktan başlayan bir rahatsızlık değil; daha çok erişkin dönemde ortaya çıkıyor. Bu soruna neden olan faktörler şöyle sıralanabilir. Sinüzit denilen, yüz kemiklerinin içindeki boşluklarda bulunan iltihap, sarı-yeşil ve kalın kıvamda bir akıntının genze akmasına yolaçar. Tabii ki bu...
  2. Kötü ağız kokusu (halıtosıs)

Kötü ağız kokusu (halıtosıs)

Kötü ağız kokusu, çoğu zaman mahcubiyete, sosyo-psikolojik problemlere sebep olur; hatta evlilikleri bile olumsuz etkileyebilir. SEBEPLERİ: Ağız boşluğunda yaşayan bakterilerin artıkları olan sülfürlü bileşikler kötü kokuya yol açar. Ölü veya ölmek üzere olan bakteriler sülfür bileşikleri açığa çıkarır. Bakteri...
  3. Sabahları Ağız Kokusu Nedenleri

Sabahları Ağız Kokusu Nedenleri

Sabahları Ağız Kokusu Nedenleri nelerdir ? Eşimin sabahları ağzı fena kokuyor hoş benimki de öyleymiş ama bunun nedeni ne hastalık olmasın?
  4. ağız kokusu

ağız kokusu

Ağız kokusu, diş sağlığının bozulduğunun en önemli habercilerinden birisi. Birçok kişinin önemsemediği ağız kokusu, yumuşak doku iltihabı, vincent anjini, ülser ve habis tümör gibi ciddi nedenlerden kaynaklanabiliyor. Ne kadar hoş ve bakımlı olursanız olun, çevrenizdeki insanların sizden birdenbire uzaklaşmasına yol açacak kadar ciddi bir sorundur ağız kokusu. Hem özel yaşamı, hem de...
  5. Ağız kokusuna iyi gelen bitkiler

Ağız kokusuna iyi gelen bitkiler

Kötü kokan nefes günlük hayatı etkileyen rahatsız edici bir durumdur. Özellikle sabahları uyanınca artan ağız kokusu diş ipi ve gargara kullanarak bu kokuyu giderebilirsiniz. Fakat bu geçici bir çözümdür. Eğer kötü ağız kokusundan temelli kurtulmak isterseniz evde kendi kendinize yapabileceğiniz bitkisel çözümlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ağız içinde gelişen toplam 700 tür bakteri...

Sayfayı Paylaş