gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kronos ve Karios

Konu, 'Eski Uygarlıklar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

karios Kronos ve Karios iki farklı zaman tanımı.
    Saatin ölçtüğü zaman ile algılanan zaman arasındaki farklılığı,güzel ifade eden iki kavram Eski Yunan'da ortaya atımıştır.Bunlar, Kronos ve Karios türü zamanlardır.

Kronos,saatin gösterdiği zamandır,bu zaman türünün mevcut anı yaşamayan kişi için geçerliği olduğunudüşünebiliriz.Karios ise,saatin gösterdiği değil,bizim hissettiğimiz zaman olup kaliteli kılınmış bir zaman dilimini ifade eder ki,içinde bulunduğun anı yaşayan kişi için bu tür zaman geçerlidir.

Kronos ve Karios konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. $ Ve Gİzemlerİ

$ Ve Gİzemlerİ

Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm dünyada tanınan belki de en önemli simgesi, parası “dolar”dır. Dünya ekonomisinin de para birimi olarak kullanılan Amerikan doları, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1793’ten buyana resmî para birimidir. Dolar, Almanca “Joachimstaler”in kısaltılmışı olan “Taler”den gelir. Joachimstaler, Bohemya’da 1519’da basılan gümüş paranın adıdır. Taler, zamanla “daler” ve...
  2. Ve Postmodernizm...

Ve Postmodernizm...

POSTMODERNİZM Postmodernizm tartışmaları teori alanında modernist sanat biçimleri ve pratiklerinden koptuğu iddia edilen bir dizi kültürel yapıntıyı tanımlayan mimari, edebiyat, resim vb. alanlarda yeni “postmodern” kültür biçimlerinin işaretleri olarak başladı. Bu tartışmalar zamanla diğer bir çok alanlara da yansımıştır. Bu alanlarda birisi de eğitimdir. Postmodernizm bilgi, doğru ve...
  3. Kronos

Kronos

Uranos öldükten sonra Kronos kainatin tek hakimi oldu. Ilk is olarak kardesleri Titanlari yer altindaki zindanlarindan çikardi. Onun hükümdarligi zamaninda yaratilis devam etti. Khaos ile Erebos'un kizi olan Nyks, Moros "Baht"i, Siyah Kere"Moire"yi, Thnatos"Ölümü", Hypnos "Uyku" ve "Düs" leri dogurdu. Sonra Momos "Alay", Oizys'I...
  4. Ve hayat..

Ve hayat..

Hayat hernedense anlamını kaybetmiş benim için Minimum anlarım canlanıyor gözümde mutlu oluyorum,seviniyor,üzülüyorum Sebebini bir türlü soramadım kendime Neydi yaşadığım korkaktım belkide... Yüzleşemedim kendimle.. Koskoca çölde önemsiz bir kum tanesi gibiyim sanki deniz beni alıp götürsün ait olduğum yere diye bekliyorum amansızca...! Saçmadır hayat amaçsızdır sevmeyince.. Peki...

Sayfayı Paylaş